Modul Video Konvertoru - MVK

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radoš92
Moderátor
Příspěvky: 647
Registrován: 18 led 2009, 17:55
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Radoš92 » 18 úno 2013, 22:22

A RomanK si to bude pochvalovat a vám řekne: nefunguje, neberte to a vytře vám zrak. :mrgreen: A máte prd. :lol: :lol: Mně ne, na GIDU mi to nepojede a beru, že Skrolant a Frydex mají slogan "Potřebuju to? Ne, ale chci to!", ale pro mně tohle bude poslední věc, co bych chtěl. Ale video jsem viděl a je to pecka!
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER

Předchozí: Opel Astra G 1.8|X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi|Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC|Z20LET
Předchozí: Opel Astra G 2.0 Di|X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4|Z14XE

Reklama
 

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od power2 » 18 úno 2013, 22:25

Stavím se do fronty na první kousky 8-)

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Oton » 18 úno 2013, 22:33

Já to nechápu? :roll:
To video je to stejný co mároman v zafiře a astře?Akorát nějak vylepšený??

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Video modul - MVK

Příspěvek od power2 » 18 úno 2013, 22:34

Má jinej modul, princip je ale stejnej. Někde to tady aji psal

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Oton » 18 úno 2013, 22:42

Takže je potřeba koupit přehrávač s HDD nebo i mechanikou.Já myslel ,že třeba pepas vymyslel modul už s hdd a vstupem pro nahrání či kartu.

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od power2 » 18 úno 2013, 22:47

Nechci nějak urazit pepase, ale myslím, že navrhovat mikropočítače neumí :) Však to Raspberry neni drahý a dokáže ho tam zapojit každej
Prodávají se přehravače přímo pro auta, který mají aji odladěnej soft přímo pro malý displaye

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Oton » 18 úno 2013, 22:53

Já jsemuplnej laik,co se tohoto týče.Tak mě prosím nechytej za slovo ;) vymyslel - nevymyslel.
Jen mě to tak napadlo.Nevim co to obnáší.koupit součástku, naletovat?Nevím. :lol:
Dá se to rozvést třeba do stropního LCD.

edit : Totok jo?
http://viewitem.eim.ebay.cz/Raspberry-P ... 50355/item

Tpje dobrá cena. Přehrávač i s kamerou...

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 25 úno 2013, 13:19

Skrolant píše:…pokud máš TIP i na parkovací kamerku + video zdroj signálu třeba tedy "Raspberry Pi" určitě na mne mysli.
základní model couvací kamery je jasný – NTSC pro OPEL z e-bay.com. Jednu za $ 20 mám na stole a funguje. Jaký obraz bude dávat v reálných podmínkách a zda-li se bude dát podle něj couvat v tuto chvíli nemohu posoudit. Jak jsem psal, jako zdroj audio-video signálů je jednoznačně v poměru cena/výkon nejlepší RaspbberyPi.

Ještě musím vyřešit zástavbu vlastního 5 V napájecího zdroje pro RaspbberyPi do standardní krabičky od EMKA. Jde o to, že Raspberry Pi potřebuje 5V, takže je potřeba doplnit zdroj 12V/5V a to takový, který bude chodit od cca. 6V a bude mít v klidovém stavu minimální odběr. U MVK jsem dosáhnul klidového odběru 0,7 mA (stav spánku, kdy je vše vypnuté) / 80 mA při běhu na plný výkon, a rád bych, aby to Raspberry Pi nekazil – od MVK poběží k Raspberry Pi zdroji jeden drát, kterým se bude měnič 12V/5V vypínat – v tomto případě bude klidový odběr Raspberry Pi << 1 mA.
Skrolant píše:Toužím po variantě bez canon konektoru, napájím si kablík přímo do desky
to bude asi problém (ovšem ne v Tvém případě) – jednak bych na modul nemohl dávat záruku (pájku má doma leckdo, ale…) a také bych bez osazených konektorů nemohl modul vůbec vyzkoušet.
Oton píše:Já to nechápu? To video je to stejný co má Roman v Zafiře a Astře?Akorát nějak vylepšený??
V porovnání s videem, co má RomanK v Zafiře, je moje řešení v jednom aspektu zásadně odlišné. Já využívám přirozené schopnosti CIDu skládat video zobrazované v pozadí s ostatními okny zobrazovanými palubním počítačem, navigací, UHP; je to jako když máte ve Win na ploše tapetu a přes ní se zobrazují další okna. Konkurenční řešení funguje tak, že se displej TFT odpojí od řízení CIDu a připojí se na externí video vstup, tzn. že vidíte pouze to externí video a nic jiného – v analogii s Win na displeji uvidíte pouze tu tapetu, ale už ne ikony, okna; když např. uteče voda z chladiče a CID zobrazí příslušné varování a máte zrovna přepnuto na zobrazení videa - smůla, nic se nedozvíte. Druhý zásadní rozdíl je v tom, že MVK se ovládá z menu MKJ, stejně jako rádio či navigace.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od power2 » 25 úno 2013, 18:41

PepaS: Chápu dobře, že se bude MVK dodávat s Raspberry?

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Frydex » 25 úno 2013, 19:55

Už tady někde padla cena ? Aspoň orientačně ...
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Odpovědět