Subwoofer a radio CD30

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: Subwoofer

Příspěvek od Samothe » 17 říj 2010, 10:37

honza píše:Zdarec jen malí dotaz,chci si koupit do auta nějaký menší subwoofer (asi tubu) nebo něco takového.
Jen tak aby to trošku víc a líp hrálo,jakým způsobem to zapojit? Jde to vůbec k originálnímu radiu (Navi70) ?
počítám samozřejmě se zesilvačem nebo bych koupil už integrováný ve wooferu.
Jde mi o to jestli nemusím rozdělat pul auta nebo kupovat nové radio atd.

Díky moc za info
jen škoda,že ten plán neuskutečnil,vůbec by mi to v autě nevadilo :mrgreen:

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Subwoofer

Příspěvek od milosh » 19 říj 2010, 09:16

Tak clanek uz je konecne na strankach - https://www.opel-astra-h.cz/subwoofer-radio-cd30/
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
dogee
Příspěvky: 738
Registrován: 25 zář 2010, 00:18
Bydliště: Brno

Re: Subwoofer a radio CD30

Příspěvek od dogee » 19 říj 2010, 10:21

super navod, to zas bude prace... :)

Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: Subwoofer a radio CD30

Příspěvek od Samothe » 19 říj 2010, 11:12

perfektní návod,ale nechtěl bych,zabírá to zbytečně místo :D

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Subwoofer a radio CD30

Příspěvek od milosh » 19 říj 2010, 11:14

v gtc pul kufru a to ta tuba ma prumer 20cm :lol:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: Subwoofer a radio CD30

Příspěvek od Samothe » 19 říj 2010, 11:19

asi jsi nikdy neviděl kufr v gtc na živo :D sám jsem koukal kolik je tam místa,ale mě stačí sound co tam je :mrgreen:

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Subwoofer

Příspěvek od x-father » 19 říj 2010, 19:01

david.tomko píše:
To Westler : Máš recht, to že to někdo zapojí přímo na repráky, je z pohledu zapojení nesmysl.

1. Nemůžu ovládat samostaně sílu signálu na subwoofer
2. Nevím jestli někdo přemýšlel o tom, že zesilovač autorádia je postaven na nějakou hodnotu odporu reproduktorů. Pokud mám reproduktor s 8Ω a připojím na něj paralelně další o stejné hodnotě, výsledný odpor je 4Ω což může být za hranicí možností zeslovače a hrozí ve špičkách jeho spálení.
3. Pokud je na takové rozpětí 4Ω - 8Ω zesilovač postavený znamená to využití vyššího výkonu. Což autorádia nejsou.
4. Zesilovat už jednou zesílený signál není určitě nic dobrého z pohledu kvality zvuku
5. Neptám se ani jestli někdo zapojil jednokanálový subwofer na repráky a tím zatížil jen jednu starnu zesilovače.

Jinak co se týče tvaru toho wooferu, myslím si že v tom žádný rozdíl není, už vzhledem k tomu, že jako ozvučnice se chová celý zavazadlový prostor. Tam bude záležet jaký reproduktor ( kvalita a určení ) se budí jakým zdrojem ( jak kvalitním zesilovačem ) a v nesposlední řadě se vrátím k zapojení, pokud zase bude mít někdo zapojený na prasátko, tak te zvuk asi nikdy nedošteluje 8-)
No ja bych se s tim do auta nedaval, to bych si radsi poridil poradny repro. Tohle by me i vadilo v kufru, ale k tvym poznamkam.

2) Mas sice pravdu, ale pokud ten woofer ma vlastni zesilovac, tak pripojujes paralerne k puvodnim repro vstup zesiku wooferu a vstp zesiku rozhodne nebude mit odpor v radu ohmu, ale mnohanasobne vetsi. Chovani obvodu puvodnich repro to nijak neovlivni.

3) to same co bod 2.

4) no sice se tim zvysi zkresleni, ale u nizkych frekvenci, ktere ma woofer hrat to asi nebude tak horke. Spis je treba overit jaka uroven signalu ma byt na vstupu zesilovace ty tuby, pac jinac by tam bylo treba dat napr. nejaky odporovy delic a signal "zeslabit", jinak by to bylo prebuzene.

5) Ani bych se nebal nerovnomerneho zatizeni (viz bod2), ale hlavne by to hralo jen basy z jednoho kanalu a pokud by slo o nejakou pisnicku, kde je mezi levym a pravym kanalem rozdil, tak by to znelo divne (napr. chvili bubny zleva, pak zprava), pac by tuba hrala jen basy jednoho kanalu.

Signal by se mel vzit z obou kanalu, ale pozor na to, pac signal nelze sloucit jen tak privedenim dratu z obou repro na jednu svorku, pac tim se spoji stereo do mono signalu a navic by to nedelalo dobre zesiku v radiu.

seko321
Příspěvky: 13
Registrován: 21 led 2011, 23:54
Bydliště: NR-BA

Re: Subwoofer a radio CD30

Příspěvek od seko321 » 21 úno 2011, 23:41

Zdravim ja som si namontoval woofer priblizne podla navodu co je na stranke.frci to v pohode, akurat to radio neposiela budiaci signal,tak som to spravil natvrdo a sub je stale pusteny, chystam sa dorobit vypinac,ale ako sa poznam aj tak o zabudnem vypnut :) ale je to napojene na zadny zapalovac a pokial sa nemylim niekde sa tu pisalo,ze auto automaticky odpaja el, asi po 20 minutach, tak neviem...sub mam SAL ma aj vysokofrekvencny vstup, tym padom mi to pekne sam oddeli a hra len basy
Astra H 05 1,7 CDTI 74 kW black

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: Subwoofer a radio CD30

Příspěvek od silver » 03 led 2013, 08:43

toto mam momentalne v kufri,ale este nezapojene..mam to na skusku od kolegu...len kto mi to zapojiii aby to bolo na poradku...snad ked pojdem podla fotonavodu tak by to malo byt ok nie??

http://www.hifik.cz/produkt.php?kat=5&pkat=16&id=1249
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: Subwoofer a radio CD30

Příspěvek od silver » 25 dub 2013, 18:53

chlapi chcem sa spytat...pustil som sa do montaze..bude mat nejaky vplyv ked zapojim zosik na zadne repro namiesto prednych? zadne chcem vlastne odstavit aj tak ich nebude pocut.
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Odpovědět