Jak zjistit skutečně najeté km?

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od Tereza » 09 bře 2010, 16:33

vojta píše:o tom sem nikdy neslyšel... je spousta jinejch jednoduších ukazatelů o stavu najetých km...
Aha, tak to bude asi jen nějaký haló. Ale znělo mi to celkem slibně :). Myslíš jako třeba opotřebení interiéru, volantu a podobně? Tohle já nepoznám, jak vypadá auto po 50ti a po 150ti tis km.
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Reklama
 

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od vojta » 09 bře 2010, 16:36

Tereza píše:
vojta píše:o tom sem nikdy neslyšel... je spousta jinejch jednoduších ukazatelů o stavu najetých km...
Aha, tak to bude asi jen nějaký haló. Ale znělo mi to celkem slibně :). Myslíš jako třeba opotřebení interiéru, volantu a podobně? Tohle já nepoznám, jak vypadá auto po 50ti a po 150ti tis km.
no, třeba i ošmatlanost klíčku atd. je toho hodně, z jedný věci se usuzovat nedá ale když prohlídneš vše tak si uděláš obrázek ale na to člověk musí mít praxi, právě aby věděl zhruba co jak vypadá v kolika kilometrech
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od Tereza » 09 bře 2010, 16:40

vojta píše: no, třeba i ošmatlanost klíčku atd. je toho hodně, z jedný věci se usuzovat nedá ale když prohlídneš vše tak si uděláš obrázek ale na to člověk musí mít praxi, právě aby věděl zhruba co jak vypadá v kolika kilometrech
Jasně, třeba pro mě mlj interiér vypadá dobře a udržovaně, ale třeba zadní sedačky jsou jetější, volant taky...chce to odborníka no. I když ono je někdy lepší nevědět, akorát by se člověk naštval..
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Jirka156
Příspěvky: 207
Registrován: 15 zář 2008, 22:34

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od Jirka156 » 09 bře 2010, 20:08

Přál bych vám vidět, nehledě na to, že dělám ve Škodovce a na kvalitě, kolegovu Octavii rok 2002 po 300tis.km. Jak z fabriky. Bez jediného problému. Druhý kolega má to samé a ten samý motor a taky zjistil dodatečně, že auto nemá 140tis.km, ale přes 200tis.km. A už měnil turbo, alternátor, atd. Kus od kusu prostě.

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od sladas opc » 09 bře 2010, 20:38

no muzu rict ze mame doma octavii 3roky starou a najeto neco okolo 50 000km a volant mame sedrenej ze by malo kdo veril...
Opel Astra OPC

Magickiller
Příspěvky: 18
Registrován: 11 úno 2009, 18:05
Bydliště: Vsetín

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od Magickiller » 09 bře 2010, 20:58

Mno já právě mám podle tacháče 150 000 km, ale v servisu se mrkli na motor a podle nich to musí mít najeto dvojnásobek. Nějaká diagnostika už to i potvrdila. Ale potřebuju si to ještě někde ověřit, abych si to pak vysvětlil s prodejcem...
Astra H Caravan, 1,9 CDTi 88KW, stříbrná, r. v. 2005

Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od beavis » 09 bře 2010, 21:05

Magickiller píše:Mno já právě mám podle tacháče 150 000 km, ale v servisu se mrkli na motor a podle nich to musí mít najeto dvojnásobek. Nějaká diagnostika už to i potvrdila. Ale potřebuju si to ještě někde ověřit, abych si to pak vysvětlil s prodejcem...
Jestli ma motor najeto vic, tak je to opet svinarna nad svinarnu :x Ale neda mi to se nezeptat. To ze "mrkli" na motor znamena co? Merily tlaky valcu, merily vybehanost valcu,.....? Popravde receno si nedovedu predstavit ze by nekdo poznal pouhym pohledem a poslechem jestli ma motor najeto 150 nebo 300 tis. km ;)
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od bubo » 09 bře 2010, 21:59

Magickiller píše:....Mám Astru H 1,9 CDTi z Německa. ...Podotýkám, že vůz nemá servisní knížku. ...
Můžu se optat , proč nebyla u 5ti letého auta v DE k mání serviska ??
Nebo jsi to koupil v Cz u někoho , kdo to někdy dotáhl z DE ?
Ne obratem na tvoji přímou objednávku ?
Obecně se říká , že auta z DE nemaji stočené km ( je to tam trestný čin ) , ale asi jen ty které dovezou přímo na objednávku a přímý odběr zákazníkem , ty auta , které někdo vozí z DE a pak je na bazaru prezentuje , jako dovoz z DE , tam už možná hrozí stočení , ale našimi koumáky . A ta neexist. serviska by mě asi trochu odradila - i když exist. servisky taky jde dofalšovat .
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od corsaczek » 09 bře 2010, 22:53

Tak ona servisní knížka rozhodně neni záruka nestočeného tachometru. Padělání servisek je celkem běžná věc. A že se v Německu nestáčí tachometry? Bohužel, pravda je, že se tam stáčí stejně jako u nás... :(

Chápu to teda správně, že pokud na tachometru i v ŘJ kilometry sedí, tak s tím nebylo manipulováno? A tím tedy není možné stočit auto, aniž by to nebylo zjistitelný (jen maximálně nebude jasný, o kolik je stočeno)?

remus
Příspěvky: 25
Registrován: 05 bře 2010, 19:34
Bydliště: Orlová

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od remus » 09 bře 2010, 23:01

kilometry se točí všude D nevyjímaje-vlastní zkušenost ,a servisky sehnat čistou novou :D - to mi nabídli přímo u Opla-ano vedou záznamy v PC ale dokud člověk nepátrá a při koupi vesměs stačí ,že ji vidí a pak
- je to prostě bordel za peníze ,takže nezmizí
kdysi jsem dával auto do výkupu v A..A-
po týdnu jsme ho s kolegou našli na prodeji v Brně a ejhle bylo o 80tkm mladší,v servisce byl vyměněn poslední záznam za čistý list z jiné servisky-jen kartičku pro výměnu oleje s počtem ujetých kilometrů jaksi opomněli sundat-co dodat

Odpovědět