Modul Video Konvertoru - MVK

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
Skrolant
Příspěvky: 523
Registrován: 27 pro 2011, 09:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Skrolant » 12 dub 2014, 21:24

Ale já koupil 4 ks :mrgreen:
Only Flying Is More Beautiful, Pure Passion - OPC
ZAFIRA B OPC - Modrý deník

Reklama
 

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Frydex » 12 dub 2014, 21:39

TWL... :mrgreen: Mě mohlo napadnou... sem to ale idiot : Poč ty by si kupoval jednu, nebo dvě, že :D
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od hazmec » 19 dub 2014, 13:46

Sem si zas hrál. Dostal jsem od Romana podmět, jestli bych mohl dodat přepínač na kamery v krabičce. Mě by to nenapadlo. Takže takhle to dopadlo. Bohužel nemám nikoho, kdo by mi nakreslil v měřítku tišťák, takže jsem musel zase použít bastl a propojovat kábly. To co vypadá jako silikon je pružné lepidlo. Budu mít k dispozici 3ks, kdyby někdo chtěl. Další už dělat nebudu ( zdražili mi v AVI Servisu pájení švába), tak to sem dávám pro inspiraci.
DSCN1996.JPG
ta mince je pouze pro porovnání
ta mince je pouze pro porovnání
DSCN2001.JPG
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 22 dub 2014, 18:39

Ahoj všem ve spolek,
po namontování a zapojení přepínače kamer (by Hazmec) jsem si všiml zajímavé věci, nedaří se mi probudit (nastartovat) Raspberry přes ovládání na volantu. Dokážu si zobrazit video z couvací kamery, ale po přepnutí zdrojů na vstup z Raspberry mám pouze černou obrazovku. Musím to udělat ručně tlačítkem na panelu, tuším že je to podržení BC? Je to normální jev nebo se to takhle nemá chovat? Není to žádný problém, jenom jsem trochu tápal jak to Raspberry vlastně zapnu... ;)
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Frydex » 22 dub 2014, 19:21

Dělá mi to stejně. Teď jsem byl o víkendu na chatě a tak jsem to zkoušel. Jednou to šlo, pak zas nee, nakonec sem přišel na to, že to z volantu nejde přepnout.
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 22 dub 2014, 20:47

hazmec píše:Sem si zas hrál. Dostal jsem od Romana podmět, jestli bych mohl dodat přepínač na kamery v krabičce. Mě by to nenapadlo. Takže takhle to dopadlo.
Jo, jo - jsou jako jezinky, jen dva prstíčky tam strčíme, jen co se ohřejeme... :D :D. Jinak je vidět, že sis s tím vyhrál, pěkné 8-)
Mayki píše:jsem si všiml zajímavé věci, nedaří se mi probudit (nastartovat) Raspberry přes ovládání na volantu. Dokážu si zobrazit video z couvací kamery, ale po přepnutí zdrojů na vstup z Raspberry mám pouze černou obrazovku. Musím to udělat ručně tlačítkem na panelu, tuším že je to podržení BC? Je to normální jev nebo se to takhle nemá chovat?
ano, je to normální ;). Dnes mám obzvlášť dobrou náladu, takže budu bez emocionálního pohnutí a s pokorou opět citovat z uživatelské příručky:
mikropočítač Raspberry Pi se zapíná kliknutím na položku menu Video při zvoleném vstupu video #1 nebo zapnutím zapalování, pokud je v menu Nastavení aktivována funkce zapínat se zapalováním RasPi
Takže zapnout můžete buď přes rádio nebo samozřejmě i přes tlačítka na volantu, ale je potřeba otevřít hlavní menu MKJ (stisk a drž spodní tlač. na volantu), potom najet na položku Video a KLIK. Před KLIK je potřeba mít vybraný vstup #1, tzn. že po kliknutí se otevře okno video vstupu #1.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Frydex » 22 dub 2014, 21:40

Neznalost "zákona" neomlouvá..... Obrázek ...... už jsem si dal přes držku. :mrgreen:
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 22 dub 2014, 22:04

Dal bych ruku do ohně za to, že před namontováním přepínače kamer to šlo, nikdy se mi nestalo že bych skončil na černé obrazovce. Asi blbá náhoda no... :?
PS: nebo se něco změnilo poslední aktualizací MKJ
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 03 kvě 2014, 15:37

používáte někdo spojky Scotchlok (např. typ Run & Tap Connector) na spojování vodičů v elektroinstalacích aut? Nebo máte nějaký lepší tip, co se dnes používá na profesionální, servisní propojování signálových (např. CAN sběrnice...) a napájecích vodičů v automobilech? Pokud ano, čím krimpujete?
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od pueblo » 03 kvě 2014, 15:52

Já je používám. Zatím jsem reklamaci neměl a u mě v autě taky fungujou 8-)

Odpovědět