Zvýšení výkonu 1.6 16V

Uživatelský avatar
davea
Příspěvky: 60
Registrován: 04 zář 2012, 15:14
Bydliště: Brno

Re: Zvýšení výkonu 1.6 16V

Příspěvek od davea » 01 bře 2013, 13:16

Instaloval mi to RomanK a nutno říct, že opět skvělá práce... Jde o to, že se stisknutím tlačítka aktivuje druhá mapa v ŘJ. Nemám pocit, že by se zvýšil nějak výkon, ale auto pocitově lépe táhne z nižších otáček a reakce na plyn je bezprostřední.

Reklama
 

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu 1.6 16V

Příspěvek od jour » 01 bře 2013, 16:48

davea: oficialne zastupenia na SK alebo CZ asi nie su, ja mam vyhodu, ze som blizko Rakuska a kolega co ma J-cko s 1,4 TURBO sa tam chysta dat si tiez "vypinatelny chip" a preto to oslovilo aj mna.
Co sa tyka vykonu atmosfery, ako som uz pisal vyssie, najma vyssi tocivy moment a najma v spodnom spektre otacok hovoria pre mna v prospech :lol: tiez si chcem auto nechat aspon 5-6 rokov a potom kupit turbo. tak zatial sa mu aspon trochu priblizit :)
taktiez chcem tlacitko SPORT od RomanK, ale nejak mi neodpisuje cely tyzden...
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Uživatelský avatar
irmscher
Příspěvky: 1226
Registrován: 15 říj 2010, 17:20
Bydliště: Praha 10, Praha 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu 1.6 16V

Příspěvek od irmscher » 01 bře 2013, 17:11

a proč mu píšeš,místo abys mu zavolal ? :D
http://www.astraopc.estranky.cz/ Astra OPC
na peklo se zvoní tlačítkem SPORT

Uživatelský avatar
irmscher
Příspěvky: 1226
Registrován: 15 říj 2010, 17:20
Bydliště: Praha 10, Praha 22
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu 1.6 16V

Příspěvek od irmscher » 01 bře 2013, 17:18

[quote="jour"]Trochu ozivim tuto temu. Poslednu dobu som si odsledoval dve stranky, jedna je dbilas dynamic a druha EDS. Obidve firmy sa zaoberaju zvysovaniu vykonu vsetkych OPEL motorov. EDS upravuje najma mapy RJ a dbilas preferuje skor mechanicke upravy.

No a zaujimalo by ma co je toto za suciastku "flowtec manifold" a ako po technickej stranke moze pridat atmosferickemu motoru vykon?
http://www.dbilas-shop.com/Products/Flo ... P::81.html
Cena je 1000 EUR

to je prostě celé nové sací potrubí,ono se to dělá nejen k atmosférám,ale i k turbomotorum.Optimalizuje to sání,zvětšuje se množství přítoku vzduchu a snižuje se víření .U atmosféry to také pomáhá,ale je dobré to kombinovat se změnou vaček.nevýhodou je,že v nízkých otáčkách to je mrtvé .když chceš aby to dalo potřebný výkon,obvykle se pohybuješ na 5500ot/min a více.Tim pádem sice jedeš,ale spotřeba je as o 2 litry větší :-)
Takže pokud to opravdu nehoníš jako závodní vůz,je ti to k ničemu,protože při normálnim provozu to naopak celé jede hůře.
http://www.astraopc.estranky.cz/ Astra OPC
na peklo se zvoní tlačítkem SPORT

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu 1.6 16V

Příspěvek od jour » 05 bře 2013, 10:05

irmscher: dik za vysvetlenie, tym padom viem, ze to nechcem :) uspokojim sa s tlacitkom SPORT a placebo efektom :D
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Uživatelský avatar
davea
Příspěvky: 60
Registrován: 04 zář 2012, 15:14
Bydliště: Brno

Re: Zvýšení výkonu 1.6 16V

Příspěvek od davea » 05 bře 2013, 11:23

jour píše:davea: oficialne zastupenia na SK alebo CZ asi nie su, ja mam vyhodu, ze som blizko Rakuska a kolega co ma J-cko s 1,4 TURBO sa tam chysta...
Což o to já bych si do Rakouska klidně výlet udělal, ono je to z Brna třeba do Vídně co by kamenem dohodil. Jinak Romanovi bych určitě zavolal, poněvadž při jeho vytížení sa asi na nějaké odepisování vy... A až ti tlačítko sport nainstaluje, uvidíš, že nejde jen o placebo efekt, já už bez toho prakticky nejezdím. Sice mi stoupla spotřeba ale :lol:

cerva
Příspěvky: 9
Registrován: 04 kvě 2012, 16:37
Bydliště: Slušovice

Re: Zvýšení výkonu 1.6 16V

Příspěvek od cerva » 04 čer 2013, 17:09

Zdarec Dave
Prosim tebe kolik tě ta montáž tlačítka SPORT stála a co všechno ti Roman měnil. Dik. ;)

Pavel007
Příspěvky: 48
Registrován: 26 bře 2013, 10:56
Bydliště: sem z Praheee

Re: Zvýšení výkonu 1.6 16V

Příspěvek od Pavel007 » 05 čer 2013, 08:23

SPORT není rozhodně jen placebo-mám to a jde to líp za plynem-i kdyby to byla jen jinak přepočítaná dráha potenciometru plynu, tak to je příjemný. :D
Astra H Z16XEP
6,3 l/100km :)
OP-COM k dispozici-Praha.

Odpovědět