Zapojení tlačítka SPORT

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
Uživatelský avatar
CandyX
Příspěvky: 302
Registrován: 03 zář 2008, 21:30

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od CandyX » 06 dub 2010, 21:00

Na preplnanom benzine mi pri original opel softe sport mod nahusti namapovanie celej škaly plynoveho pedalu tak max do prvych dvoch tretin jeho drahy, motor teda pocitovo rychlejsie reaguje. Plyn stlaceny v prvej tretine jeho drahy pri sport OFF = uz polovicny plyn so sport ON. Auto sa tak da ovladat iba jemnymi pohybmi spickou pravej nohy, ale v takom tom mestskom popojizdeni sa s tym neda jazdit (samozrejme nie je ani dovod mat to v meste aktivovane).

Pri EDS softe a sport OFF je k dispozcii kvazi len prvych 80% drahy plynu, teda aj ked to das na podlahu, RJ stale cita hodnoty prislusne pre plynovy pedal stlaceny ako keby na 80-tich percentach. Sport ON = cela ta parada:) ...aj so vsetkymi rizikami, ktorych negativne dosledky po roznych UK, DE, CZ a SK forach sabujem tak pri 3-6% upravenych Oplikov.

Vzlastne je, ze aj ked nahram EDS mapu ktora by nemala sport modom menit charakter plynu, tlakomer turba pri sport ON zretelne rychlejsie ukaze prechod z podtlaku pred skrtiacou klapkou na atmosfericky tlak a nasledne prechadza do pretlaku. Kdezto so sport OFF tesne pred dosiahnutim atmosferickeho tlaku tak na pol-sekundicku vzdy zavaha/stagnuje.

V pripade origo softu alebo EDS xPS/sport yPS ten rychlejsi prechod do plnenia tlaku podporuje ten agresivnejsi "sport" nastup vykonu resp. krutaku ako pise aj X-Father.
Astra GTC 1,6 turbo / EDS-Motorsport 235PS/330Nm, 2.5"Downpipe, AMA intercooler & catback exhaust, Bailey blow-off, Walbro Benzinpumpe, Quaife LSD, Eibach Pro kit, Whiteline RARB, EBC groove discs + cooling ducts

Reklama
 

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od Westler » 07 dub 2010, 14:11

Takze jakej je konecnej verdikt? Lisi se funkce tlacitka sport u preplnovanych a nepreplnovanych motoru?
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

Antero
Příspěvky: 83
Registrován: 26 lis 2009, 09:41
Bydliště: Plzeň

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od Antero » 26 zář 2010, 13:49

Dneska jsem zabudoval listu s tlacitkem SPORT, pres OPCOM v IPC tlacitko aktivoval, a ono nefunguje :( Kabelaz uz jsem mel pripravenou od vyroby, tak jsem predpokladal, ze s dodelanim tlacitka nebude problem. Ani kdyz dam v IPC test kontrolky na tlacitku, tak se nerozsviti.

Je mozne, ze by tlacitko na liste bylo rozbite? Da se to nejak promerit? Nebo se mam smirit s tim, ze moje IPC nepodporuje tlacitko SPORT?
Opel Astra H Caravan, Z16XEP, MR 2006

Antero
Příspěvky: 83
Registrován: 26 lis 2009, 09:41
Bydliště: Plzeň

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od Antero » 26 zář 2010, 15:05

Tlacitko uz jsem promeril (PIN 8 + PIN 2) - je v poradku, problem bude tedy asi v IPC :(
Opel Astra H Caravan, Z16XEP, MR 2006

Antero
Příspěvky: 83
Registrován: 26 lis 2009, 09:41
Bydliště: Plzeň

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od Antero » 26 zář 2010, 16:28

vojta píše:
sekiller píše:toto je pre mna nova informacia. Da sa nejak dopredu urcit ci to budiky podporuju?
nedá
Ja myslim ze da, pokud mate k dispozici diagnostiku.

1. zkontrolujte osazenost PINu 8 + 17 na konektoru u tlacitkove listy
2. aktivujte v IPC tlacitko SPORT
3. zmerte napeti (pri zapnutem zapalovani?) mezi PINem 2 a PINem 8
- pokud namerite nulove napeti (tak jako ja :( ), mate smulu a tlacitko SPORT nebude fungovat
- pokud namerite napeti nenulove (5V ?), tak by tlacitko SPORT melo fungovat

Timhle testem zjistite, zda budiky podporuji tlacitko SPORT, jeste to neznamena, ze s nim pujde vypinat ESP.
Opel Astra H Caravan, Z16XEP, MR 2006

Tunak
Příspěvky: 47
Registrován: 29 lis 2008, 22:06

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od Tunak » 26 zář 2010, 23:51

mozno som to tu uz spominal, ale to ci pojde tlacitko zavisi aj od budikov. kto ma jednoduchsie identy budikov, tak tomu nic nepomoze a SPORT nepojde! musel by vymenit budiky :(
<')))><
Astra 08 1.7 CDTI Caravan

Leonik
Příspěvky: 18
Registrován: 16 dub 2009, 19:23
Bydliště: SY

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od Leonik » 31 říj 2010, 10:03

Ahoj,mám dotaz.Chci si namontovat tlačítko SPORT,mám středový panel který má jen dva otvory na tlačítka v jednom je zamykání a druhé je rezerva.Zajímá mě zda existuje možnost namontovat to tlačítko do té volne pozice.Díky za odpověď

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od vojta » 31 říj 2010, 10:28

no eistuje a sece tak že si koupíš tlačítkovou lištu s tlačítkem centrál a SPORT
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Leonik
Příspěvky: 18
Registrován: 16 dub 2009, 19:23
Bydliště: SY

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od Leonik » 31 říj 2010, 15:28

vojta píše:no eistuje a sece tak že si koupíš tlačítkovou lištu s tlačítkem centrál a SPORT
Tak to by bylo přesně co potřebuji.Nedokazal by jsi ji sehnat?Nebo aspon cislo dílu?Díky

TomahawkCZ
Příspěvky: 142
Registrován: 07 srp 2010, 20:58
Bydliště: Most

Re: Zapojení tlačítka SPORT

Příspěvek od TomahawkCZ » 01 lis 2010, 10:34

vojta píše:no eistuje a sece tak že si koupíš tlačítkovou lištu s tlačítkem centrál a SPORT
Taky bych ji bral... :) za kolik se da sehnat Vojto???

Odpovědět