LED pro denní svícení

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Loco[SVK]
Příspěvky: 67
Registrován: 16 čer 2011, 18:25

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od Loco[SVK] » 06 bře 2013, 21:25

Diky. Fotky su vidiet.
Astra H carravan 1.9CDTI 74 kw r.v. 2008

Reklama
 

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od Frydex » 06 bře 2013, 21:28

Není zač, tak jak to uděláš ? :D
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od hazmec » 06 bře 2013, 22:03

Frýdo, přece ještě třetí možností - řešilo se to tu v souvislosti se spínatelným napětím pro palubní kameru a to z konektoru X1
astros píše:Pre tých, ktorí hľadajú spínaný vodič, som našiel na nete:
"V čem se objeví drát +12 V při zapnutém zapalování?"

Informace poskytnuté © Sergej K., Oleg (Nero)

Možnost 1

Je to nejlepší pro připojení ke konektoru X1, který je umístěn pod levým prahem. Chcete-li se k ní - práh být odstraněn.

Po tom, pro pohodlí, můžete odstranit konektor sám, to je připojena pouze dvěma kolíky.

Připojení k 37-pin, pinout aplikovaná na konektoru sám, a je zobrazen na následujícím obrázku. By mělo být provedeno v černé barvě.

Mimochodem, není daleko od konektoru a personál "zemi."

Pin konektor X1.

Možnost 2

12 V při zapnutém zapalování může také vzít černý drát konektor na "nouzové gang." Podrobněji popsána v části "přístrojové desky 1 DIN pro Opel Astra H a Opel Zafira B" (obr. 10G)
Obrázek

Obrázek

+

Máte niekto dobrý tip, resp. skúsenosti so slušnou kamerkou? Videl som už aj nejaké "dvojité" - nahrávajú súčasne situáciu pred i za vozidlom. Ponuka je naozaj veľká, ale vybrať niečo slušné a za dobrú cenu nie je jednoduché
.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Loco[SVK]
Příspěvky: 67
Registrován: 16 čer 2011, 18:25

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od Loco[SVK] » 06 bře 2013, 22:10

No mam nad cim rozmyslat :-)
Astra H carravan 1.9CDTI 74 kw r.v. 2008

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od Frydex » 06 bře 2013, 22:55

To co jsem napsal, jsem popsal jako "jednu z možností", která má podle mého návrhu dvě řešení...
A nemyslím si, že tahat kabel do X1 je jednodušší, vzhledem k tomu, že musíš protáhnout kabel přes přepážku dovnitř do auta a rozebrat hromadu věcí. To se zrovna snadno nedělá. ;)
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Loco[SVK]
Příspěvky: 67
Registrován: 16 čer 2011, 18:25

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od Loco[SVK] » 06 bře 2013, 23:01

Najskor skusim napojit kablik priamo pod rele a neskor ked budem mat viac casu by som to urobil poriadne ako to popisujes v druhej moznosti.
Astra H carravan 1.9CDTI 74 kw r.v. 2008

micromax1
Příspěvky: 134
Registrován: 17 zář 2012, 23:09
Bydliště:

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od micromax1 » 29 kvě 2013, 15:59

Ahoj, mám problém se zapojením led denních světel. Koupil jsem homologované světla, zapojil 1 kabel na mínus u baterie, 2 kabel na potkávací světla a třetí plusový na relé v UEC. Vše funguje, zapnu klíček rozsvítí se led světla, pak otočím vypínačem na světla-světla se rozsvítí, a ledky zhasnou. Tak by to mělo být, dle v návodu použití. Ale? Jakmile nastartuju, tak se rozsvítí ledky, zapnu světla, rozsvítí se i ty světla , ale ledky nezhasnou!!!??? Proč? Kam bych to měl tedy zapojit. Ještě jsem op-comem nastavil denní svícení na Disabled a stejně při nastartovaném motoru led světla nezhasnou. Poradí někdo?

Loco[SVK]
Příspěvky: 67
Registrován: 16 čer 2011, 18:25

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od Loco[SVK] » 29 kvě 2013, 17:34

Kabel na parkovackach musi byt zapojeny na + kontakt.
Ak som to spravne pochopil, tak po nastartovani sa ti automativky zapnu aj stretavacie svetla?? Je mozne ze si to cez opcom zke nastavil, v pripade ze mas stale nastavene auto. rozsvietenie a mas variant pri ktorom sa ti parkovavky berozsvietia tak je by ti mohlo robit to co popisujes. Skus po nastartovani prepnut svetla na stretavacie tak aby svietili aj parkovacky a ledky by ti mali zhasnut.
Pokial ti svietia parkovacky a ledky zaroven, mas pravdepodobne zle zapojeny kabel na parkovackach.
Astra H carravan 1.9CDTI 74 kw r.v. 2008

micromax1
Příspěvky: 134
Registrován: 17 zář 2012, 23:09
Bydliště:

Re: LED pro denní svícení

Příspěvek od micromax1 » 29 kvě 2013, 21:58

No vyzkoušel jsem tedy přepojit na druhý kabel na parkovačkách, ale stále to nefungovalo. Dal jsem tam tedy diodu a už při nastartovaném motoru a vypnutí potkávacích světel se ledky rozsvítí...

peca
Příspěvky: 1
Registrován: 17 kvě 2013, 18:29
Bydliště: Opava

Dení svícení

Příspěvek od peca » 01 čer 2013, 21:40

Zdar všichni.Koupil jsem deni svícení a nevím kam napojit červeny kablik máte někdo zkušenost.Mám H 1.7cdti
ASTRA 1.7 CDTI

Odpovědět