Modul Video Konvertoru - MVK

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 18 úno 2013, 20:17

tak a je to tady, mám na stole funkční Modul Video Konvertoru pro CID displeje. Nyní už zbývá vyfrézovat otvory do krabičky a první modul poputuje do Brna k RomanoviK na ověření zástavby. Pokud bude vše OK, spustím výrobu první série. Z kvality zobrazení videa na displeji mám velkou radost a jsem velmi mile překvapený – jako zdroj signálu se osvědčil minipočítač Raspberry Pi.

Připravil jsem demo video na YouTube, tak se můžete sami podívat, jak to šlape. Kdo má dobré připojení do netu, nechť si na YouTube přehrávači přepne na HD rozlišení.

Obrázek

Pozn.: s pořízením videa jsem strávil hoodně času, ale stále je kvalita reálného zobrazení o dost lepší, než je vidět na demo videu. Problém je s nastavením ostření a expozice. Úplně zaostřit nelze, protože vzniká moaré, takže video musí být trošičku rozostřené a s expozicí je to také boj. Dynamika změny jasu videa versus okna palubního poč. a navigace je veliká a fotoaparát (Panasonic Lumix GF1) ji nedokáže pobrat, takže když ve videu vyskočí informační okno, video v pozadí zčerná, což se ale v realitě neděje. Signál z parkovací kamery je poněkud zašumněný, protože jsem svou krásnou, novou Astru-H musel nasvěcovat lampičkou (video jsem dělal večer).

P.S. není tady náhodou nějaký šikovný frézař? Potřebuji vyfrézovat panely a otvory v hliníkové krabičce, poptal jsem několik firem, ale zatím je ticho po pěšině... no vlastně ne tak úplně. Z jedné firmy se mi ozvali: poptal jsem výrobu vzorků a série a oni přišli s tím, ať jim dodám vzorek, že podle něj udělají cenovou kalkulaci (asi na ten jejich vzorek) :D :shock:
Naposledy upravil(a) PepaS dne 18 úno 2013, 20:33, celkem upraveno 1 x.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Reklama
 

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Frydex » 18 úno 2013, 20:32

Luxus... už abych to měl v autě.. 8-)
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od pueblo » 18 úno 2013, 20:35

Pepíku nádhera! Nemůžu se dočkat asi jako další, kteří stojí nedočkavě ve frontě :mrgreen:

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Midzi » 18 úno 2013, 20:43

Pepo prosim o skratenie videa, tych 19 min je naozaj dlhych.

Ale inac ako vzdy super praca. Takze ak to spravne chapem tak jednotka je uplne nova a tak mi moje bude asi na dve veci, keby som tuto chcel.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Frydex » 18 úno 2013, 20:46

Nevím o čem teď mluvíš. Ale jestli o původním MKJ, tak ten zůstane tam kde je.
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Uživatelský avatar
Samothe
Moderátor
Příspěvky: 4098
Registrován: 13 črc 2008, 09:34
Bydliště: Vratimov

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Samothe » 18 úno 2013, 20:51

pro mě naprostá zbytečnost, ale jinak je to pěkný 8-)

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Midzi » 18 úno 2013, 20:54

aj pre mna, aj ked ta parkovacia kamera je zaujimava.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
Skrolant
Příspěvky: 523
Registrován: 27 pro 2011, 09:55
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Skrolant » 18 úno 2013, 21:17

Koukám na video a mám palec hore + čelist dole. 8-) 8-) Jsem mile překvapen. Nicméně "TO" chci :D Pepíku pokud máš TIP i na parkovací kamerku + video zdroj signálu třeba tedy "Raspberry Pi" určitě na mne mysli. 8-) 8-) Nejraději bych to koupil od Tebe najednou.

Toužím po variantě bez canon konektoru, napájím si kablík přímo do desky. Připiš si mne nahoru na seznam závazných objednávek :lol:

PS1: To RomanK - mám už koax + napájecí drát :mrgreen: natáhnutý do 5 dveřích heč heč. Myslel jsem na to při PEPSování :mrgreen: :mrgreen:

PS2: To Pepas - kam mám poslat 100% zálohu ?? :mrgreen:
Only Flying Is More Beautiful, Pure Passion - OPC
ZAFIRA B OPC - Modrý deník

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od pueblo » 18 úno 2013, 22:01

Skrolant píše: Pepíku pokud máš TIP i na parkovací kamerku + video zdroj signálu třeba tedy "Raspberry Pi" určitě na mne mysli. 8-) 8-) Nejraději bych to koupil od Tebe najednou.
Připiš si mne rovněž nahoru na seznam závazných objednávek :lol:

Maličko jsem vykradl Skrolantova slova, ale snad mi odpoustí s vědomím, že to prostě chci taky tak :mrgreen:

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od milosh » 18 úno 2013, 22:03

Jako nevim kam se hrnete nahore uz je Roman a ja jako druhy :lol:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Odpovědět