Potíže při startování.

Odpovědět
Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od x-father » 20 bře 2012, 20:47

No ale je zvlastni, ze v 9 pripadech z 10 nastartuju hned a to i ted v zime. A pak jednou usim tocit dyl, ale vdycky naskocila.

Reklama
 

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od x-father » 12 čer 2012, 15:43

Mám na vás jeden rychlý dotaz. jaké máte napětí v palubní síti při bežícím motoru?
Stačí mě honota z BC (testmodu), protože ta mě souhlasí s tím co naměřím voltmetrem, takže to ukazuje dobře.

Chystám se vyměnnit baterii, kterou mám již koupenou, protože čas od času mě to hůře startuje. Všiml jsem si, že napětí v síti s odstupem od startu s motorem v otáčkách kolísí okolo 13.7 až 13.8V.

trochu mě to zarazilo, protože v nácidu k baterii zmiňovaly o něco větší napětí. Ale co jsem tady hledal. tak jsem našel jen cca dva příspěvky a zdá se že to tak má být.

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od x-father » 12 čer 2012, 16:16

Tak sem se právě vrátil od auta a teda nová baterka má jinačí "švih" než stará. Je to znát.

Na staré baterce byla okolo + kontaktu hromádka zkrystalizované kyseliny. Nevšim jsem si ale kudy by tam utíkala.

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od Kesi » 13 čer 2012, 19:01

To je oxidácia kontaktu. Treba to včas odstrániť a nečakať až narastie buchta ;) Očistené kontakty treba ošetriť nekyslou vazelínou (napr. biela v spreji), alebo sprejom na kontakty, ktorý vytvorí farebný ochranný povrch.
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

davyt
Příspěvky: 33
Registrován: 23 led 2011, 10:43

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od davyt » 08 led 2013, 12:28

Zdravím všechny,
před dvěma lety jsem kupoval nový opel astra s motorem 1,6 85kW, teď má najeto cca 36 tisíc.
Včera ráno (pondělí) ho manželka nemohla nastartovat. Přijel jsem tedy z práce abych to zkusil. Napodruhé, protože se z motoru nelinuly žádné "nepěkné" zvuky, jsem nechal startér točit a za nějaký čas motor naskočil. Neukázalo to žádnou chybu, motor se pak choval úplně normálně, v pohodě najel 25km s běžnou spotřebou. Po nastarování smrděl kolem auta benín (benzín bereme u Agipu nebo OMW). Dnes jsme auto nastartovali normálně. Auto přes víkend stálo v garáži, kde je cca 9°C. Přes víkend jsem s ním z té garáže vyjel, abych v ní mohl něco udělat a asi po hodině zase zajel. Je možné, že se při tomto krátkém popojetí z garáže a do garáže nějak zahltilo a další den při startování "uchlastalo" a nemohlo naskočit?
Díky za Vaše názory.

colli
Příspěvky: 637
Registrován: 03 lis 2010, 20:42

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od colli » 08 led 2013, 21:41

Mě dělá astra,když je motor prohřátej a někde zastavim na cca 2 minuty pak znovu nastartuji,tak taky dlouho točí.
BLACK GTC Irmscher Grill//Remus Exhaust

www.izoperfekta.cz Hydroizolace střech,jezírek..atd..

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od Frydex » 08 led 2013, 21:51

To mi dělá Favorit taky čeče :mrgreen:
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od pueblo » 08 led 2013, 21:51

Astru už sice nemám, ale kolikrát mi taky točila hodně dlouho, než naskočila. Jednou jsem zkusil nečekat až pozhasínaj kontrolky a jakmile jsem strčil klíček do zapalování, natvrdo jsem otočil až na START a chytla hned. Nevím, asi to není univerzální návod, ale mě to fungovalo - nečekat, prostě natvrdo vzít za klíč přes všechny polohy a na 99% chytla na štěknutí :o

davyt
Příspěvky: 33
Registrován: 23 led 2011, 10:43

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od davyt » 09 led 2013, 12:05

Od té pondělní příhody najelo cca 150km s několikerým startováním a bez problémů. Tak snad to byla opravdu nějaká hloupá souhra náhod. Každopádně se budu snažit zapamatovat si radu od puebla použít ji, pokud bude potřeba.
jjj.., kdyby se mi to stalo s některým autem z minulého tisíciletí se kterým jsem jezdil (Simca 1031 S, Škoda 110R , Škoda 120L, Favorit), tak to samozřejmě neřeším :-D

colli
Příspěvky: 637
Registrován: 03 lis 2010, 20:42

Re: Potíže při startování.

Příspěvek od colli » 09 led 2013, 22:20

Frydex píše:To mi dělá Favorit taky čeče :mrgreen:
Mě to dělal favorit taky :D ale ted mi to obcas udela i astra :D a vrak nalítanej to není 8-)
BLACK GTC Irmscher Grill//Remus Exhaust

www.izoperfekta.cz Hydroizolace střech,jezírek..atd..

Odpovědět