Interval regenerace DPF filtrů u motorů Z17DTx a A17DTx

Odpovědět
matesm
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2011, 21:11
Bydliště: Brno

Re: Interval regenerace DPF filtrů u motorů Z17DTx a A17DTx

Příspěvek od matesm » 05 čer 2012, 19:29

Tak dnes jsem byl v opelu na výměně oleje a tak trochu jsem si postěžoval na časté regenerace filtru a povykládal jsem jim své zkušenosti po ročním provozu. Přijímací technik se nad tím podivoval a údajně jsem snad jediný co si na časté regenerace stěžuje. Požádal jsem jej, aby mi zjistili jakou mám verzi SW a případně mi nahráli tu poslední. Při vyzvedávání auta mi bilo řečeno, že jsem tam měl SW verze 8 a nahráli mi tam ten poslední č.9 a ten by snad měl řešit tu regeneraci, (od Imka víme, že moc neřeší). V řídící jednotce vyčetli, že průměrná regenerace byla po 77km, z čehož jsem byl mírně vykulen :shock: , protože mám vypozorované, že jsem regeneroval v průměru kolem 300-350km. Technik mi ještě řekl, že nyní po instalaci nového SW může naskočit ihned regenerace.
Jelikož jsem byl zvědav, tak jsem hned na parkovišti osadil MKJ a k mému údivu bylo zanesení stejné jako při příjezdu a to 38%. Domníval jsem se, že po přehrání SW se vše resetuje jako u Imka, který měl zanesení jen nějakých 7%, tak jsem trochu znejistil, zda mi ten SW vůbec přehráli, nezbývá mi než tomu věřit. Po cestě domu se regenerace nespustila s to jsem ujel 28km po dálnici a zanesení filtru vzrostlo na 42% a od poslední regenerace, kterou jsem přerušil, mám najeto 90km.
Tak uvidím kdy se mi spustí nyní a časem dám vědět jaké jsou mé nové zkušenosti se SW č.9.
Zafira 1.7cdti, 92kW, 2011

Reklama
 

Uživatelský avatar
Imko
Příspěvky: 117
Registrován: 28 led 2012, 22:48

Re: Interval regenerace DPF filtrů u motorů Z17DTx a A17DTx

Příspěvek od Imko » 05 čer 2012, 20:46

Tak som trochu prekvapený odpoveďou technika, že sa nikto nesťažuje na častú regeneráciu. Veľmi o tom pochybujem. Som taktiež prekvapený, že po zmene programu si mal filter zanesený na 38%. Tak by to malo byť, zanesenie by nemala ovplyvňovať nejaká zmena programu. Ja som mal zanesený filter pred zmenou programu na 80 %. Prečo po zmene asi 0 . Veľmi ma mrzí, že som hneď nezaložil MKJ, nemal som so sebou návod na aktiváciu. Tých 7 % čo som uvádzal na str. 10 bolo už po prejdení 13 km myslím, že s dvomi státiami. Je tu ešte aj možnosť (hypotetická), že existujú rôzne spôsoby nahratia SW. Ja som bol osobne pri prehrávaní SW a videl som ako to celé prebiehalo. Technik najskôr cez inernet stiahol podľa VIN program do svojho zariadenia (myslím, že je to ten TECH 2 alebo ako sa to volá) napojil sa na riadiacu jednotku auta a spustil inštaláciu. Samo si to riadiaca jednotka všetko prehrávala ( napr aj vstreky..., postupne po valcoch)
Zafira 1.7 CDTI, A17DTR, 81 kW, 2009

matesm
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2011, 21:11
Bydliště: Brno

Re: Interval regenerace DPF filtrů u motorů Z17DTx a A17DTx

Příspěvek od matesm » 06 čer 2012, 06:46

No já u toho bohužel nebyl, tak nemohu říct, jak přehrání SW probíhalo. Na otázku jak a co se při přehrávání SW resetuje by nám asi nejlépe dokázal odpovědět PepaS nebo RomanK.
Zafira 1.7cdti, 92kW, 2011

Uživatelský avatar
hombre_71
Příspěvky: 1228
Registrován: 06 úno 2010, 15:27
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Interval regenerace DPF filtrů u motorů Z17DTx a A17DTx

Příspěvek od hombre_71 » 06 čer 2012, 15:44

Imko, to že si nikdo nestěžoval se fakt nedivím. Znám spoustu lidí co ani netuší že v autě nějaký DPF mají a už vůbec že se někdy vypaluje. Jen jezdí, lejou naftu a jednou za rok se staví v servisu na garančku, jednou za dva na STK (když teda nezapomenou). Pokud se tedy něco nevysere.

Uživatelský avatar
Imko
Příspěvky: 117
Registrován: 28 led 2012, 22:48

Re: Interval regenerace DPF filtrů u motorů Z17DTx a A17DTx

Příspěvek od Imko » 08 čer 2012, 22:02

V stredu som znovu regeneroval. Tak trochu zvláštne. :o Odkedy vlastním MKJ mi takto regenerácia neprebehla.
Po odchode z domu bol filter zanesený na 88%. Po príchode do práce už na 91%, teplotu motora som mal pritom 90 stupňov a na moje prekvapenie sa regenerácia nespustila.
Väčšinou sa mi rovno spustí pri 90%. Povedal by som, že všetky podmienky na regeneráciu boli splnené a zázračne nič. Po odchode z práce domov som urobil dve krátke trasy so zastávkou, kde mi zanesenie stúplo na 95%, teplota motora tu však bola max 75oC . Po poslednom štarte mi cca po 400 m zanesenie stúplo už na 96%, ale regenerácia mi začala až zhruba o kilometer, tesne po tom ako mi MKJ oznámilo prekročenie teploty 80 oC. Pri dojazde domov bol filter zregenerovaný na 80 %, preto som pokračoval v regenerovaní na mieste s pridržaním otáčok motora na 2000 ot/min. Regenerácia bola ukončená úspešne s počiatočným zanesením na 31%. Od predchádzajúcej regenerácie som však prešiel iba 283 km (jedna dlhšia trasa 182 km, ostatné krátke).
Přílohy
Priebeh poslednej regenerácie.PNG
Začiatok procesu regenerácie.jpg
Držanie motora v otáčkach počas regenerácie.jpg
Zafira 1.7 CDTI, A17DTR, 81 kW, 2009

Uživatelský avatar
Imko
Příspěvky: 117
Registrován: 28 led 2012, 22:48

Re: Interval regenerace DPF filtrů u motorů Z17DTx a A17DTx

Příspěvek od Imko » 08 čer 2012, 22:04

Ďalšie snímky sú z ukončenej regenerácie.
Přílohy
Ukončenie regenerácie.jpg
Stav po regenerácií.jpg
Zafira 1.7 CDTI, A17DTR, 81 kW, 2009

Uživatelský avatar
Frankie
Příspěvky: 100
Registrován: 29 čer 2011, 23:07
Bydliště: Praha

Re: Interval regenerace DPF filtrů u motorů Z17DTx a A17DTx

Příspěvek od Frankie » 10 čer 2012, 23:19

Ahoj,
to IMKO : jak jsem psal v historii, tak jsem dorazil do servisu , byl mi nahrán nový SW č. 9 , bohužel musím asi potvrdit tvoje dojmy , žádnou změnu nevídím , těd jsem jezdil samé delší vzdálenosti a vzdálenost mezi regeneracemi byla cca 550 km , ale jak píší samé delší trasy cca 100 - 150 km , jinak při provozu ve městě procento zanesení rapidně roste :( , co stím ,,,,, alespoň diky modulu od pepase nepřerušuji regeneraci a vždy dojedu, ikdyž někdy to je o nervy ... pic
Opel Zafira B sport , 1,7 CDTI , A17DTR , 92 kw , 2008

Uživatelský avatar
Imko
Příspěvky: 117
Registrován: 28 led 2012, 22:48

Re: Interval regenerace DPF filtrů u motorů Z17DTx a A17DTx

Příspěvek od Imko » 15 čer 2012, 22:43

Ahojte!
Bol som sa pýtať v servise vedúceho na nejaké nové správy zo stretnutia na Morave. Nič nového mi zatiaľ nevedel povedať, len mi oznámil, že tie moje sledované výsledky (uvedené na strane 12) odovzdal nejakému pracovníkovi z technickej porpory na preštudovanie.
Takže nič iné mi neostáva, len ďalej čakať a zlostiť sa.
Dnes mám najazdených od poslednej regenerácie 86 km a filter zanesený na 70%. Ak neurobím nejakú dlhšiu trasu tak budem vypaľovať pri 129 km (86/40*60= 129) :x Toľko km som robil aj keď boli podstatné nižšie vonkajšie teploty . Takže asi tu celkom neuspeje argument, že studené štarty. Vyzerá to nakoniec tak, či má motor pri štartovaní 5 stupňov alebo nejakých 15 je to jedno.
Otázka na matesma :
Koľko km si prešiel do vypaľovania po zmene programu? Ako sa to prejavuje u Teba?
Zafira 1.7 CDTI, A17DTR, 81 kW, 2009

matesm
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2011, 21:11
Bydliště: Brno

Re: Interval regenerace DPF filtrů u motorů Z17DTx a A17DTx

Příspěvek od matesm » 16 čer 2012, 20:40

Imko, moje zkušenosti jsou stále stejné, tedy žádná změna! Nyní moc nejezdím, jen krátké trasy na nákup a tak, do 25km jedna cesta. Od poslední regenerace mám 204km se zanesením filtru 64%, tedy teorie říká 204/34*60=360km. Z mé předchozí zkušenosti vím, že to bude kolem 300km, zítra pojedu 50+50km a v pondělí 25+25, tak uvidím kdy regenerace nastane. Od přehrání SW jsem zatím neregeneroval a nový SW mi byl nahrán při 38% zanesení, jak jsem tu již psal.

Edit 17.6.: tak po dnešní jízdě (cca 50+50km s 5x nastartováním) je zanesení filtru 77% a 318km.
Zafira 1.7cdti, 92kW, 2011

Jocker
Příspěvky: 979
Registrován: 17 dub 2011, 19:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Interval regenerace DPF filtrů u motorů Z17DTx a A17DTx

Příspěvek od Jocker » 17 čer 2012, 20:27

Tak, už mám taky MKJ. Nasadil jsem ju v pátek. Zanesení filtru bylo po prvním spuštění MKJ 60% a k mému údivu začala regenerace v 67% po ukončení bylo zanesení 30%. Začátek regenrace jsem zpozoroval podle zvýšené aktuální spotřeby a pak vyskočilo okno MKJ. Regenerace byla ukončena po 6km. Od předchozí regenerace najeto 237!!!!!km TO mi přijde zvláštní, když jsem si nechával techem aktiovovat záložkové zobrazení, tak mi technik vyčetl data o DPF a průměrná regenerace byla podle techu po 370.

ObrázekObrázek

No uvidíme co se bude dít dál. teď hlásí najeto 36km od regenerace a zanesení 36%.

Odpovědět