Dovolená v chorvatsku a dovolené vůbec 2011-12

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
vencator
Příspěvky: 722
Registrován: 18 úno 2011, 01:18
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dovolená v chorvatsku a dovolené vůbec 2011

Příspěvek od vencator » 10 kvě 2012, 20:31

Ja to nemeril a presne si to nepamatuju, bylo to nekde ke nebo po 14cti hodinach.... a v chorvatsku se predpisy dodrzuji asi na 160km/h na dalnici. Vlastne jen rakousko se jede po dalnici 130. Jezdime pres noc chorvatsko vychazi na brzo rano. Je to dva roky zpatky.... ale nechci kecat s tim casem do ty cerny hory...

edit:koukal sem na ten google a oni tam objizdeji boku kotorskou, ono se da taky v jejim usti prejet trajektem. Cestou nazpatek sme ji objizdeli a to je vazne minimalne hodinu navic... ty silnice tam jsou hrozny.... a hlavne oni jezdej jak prasata. Vetsinou v golfu II nebo III
Opel Vectra B 1,6 16V 74kw 1999
Opel Zafira B 1,9 8V CDTI 88kW 2006

Reklama
 

Uživatelský avatar
martin_a
Příspěvky: 71
Registrován: 26 kvě 2010, 05:58
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená v chorvatsku a dovolené vůbec 2011

Příspěvek od martin_a » 11 kvě 2012, 06:31

vencator píše:Ja to nemeril a presne si to nepamatuju, bylo to nekde ke nebo po 14cti hodinach.... a v chorvatsku se predpisy dodrzuji asi na 160km/h na dalnici. Vlastne jen rakousko se jede po dalnici 130. Jezdime pres noc chorvatsko vychazi na brzo rano. Je to dva roky zpatky.... ale nechci kecat s tim casem do ty cerny hory...

edit:koukal sem na ten google a oni tam objizdeji boku kotorskou, ono se da taky v jejim usti prejet trajektem. Cestou nazpatek sme ji objizdeli a to je vazne minimalne hodinu navic... ty silnice tam jsou hrozny.... a hlavne oni jezdej jak prasata. Vetsinou v golfu II nebo III
Ten čas mám opravdu změřený. Cestou tam jsme jeli trajektem přes Boku Kotorskou, jezdí každou chvíli i v noci. Zpátky jsme to chtěli objet. Docela velký zdržení - úzké cesty, obvykle jen na jedno auto a dost velký provoz. Doporučuji tedy trajekt pokud nechcete vidět docela hezké město Kotor. Chtěl jsem to vzít přes vnitrozemí Bosny, protože je to něco jiného než monotónní cesta po dálnici. Je tam strasně pěkná příroda a docela mile mě překvapil stav cest. Jede se tam takovými kaňony a spoustou tunelů, občas je vidět i nějaký rozstřílený barák a nebo cedule "pozor miny", ale jinak je tam celkem bezpečno a cesta je udržovaná. Časté jsou policejní hlídky, které měří rychlost na každém rohu, ale kdyžtak se to dá ukecat na 10 EUR bez dokladu (ne z vlastní zkušenosti). V každé osadě i mimo jsou občerstvení a Pro ty co neovládají azbuku, doporučuji navigaci. Když už bych jel na Makarskou a níž, tak bych opět volil stejnou cestu než stát v kolonách na dálnici a hranicích. Jen ještě upozorňuji, pro méně zkušené řidiče: cestu přes hory si naplánovat na denní dobu za světla. Benzínky jsou v noci taky od 22 hodin uzavřené. V noci jsem to jel zpátky, na cestě nepotkáte skoro jiné auto, takže se dá jet s dálkovýma a mlhovkama.... ale občas tam padají kameny na vozovku. A ještě jedna informace: cesta Přerov-Ulcinj-Přerov mě vyšla pouze na 3.500,- za naftu. Nikde se neplatí žádné poplatky, pouze trajekt přes Boku Kotorskou.
OPEL ASTRA H CARAVAN, 1.9 CDTi Elegance 88 kW,120 PS, Z19DT (2006)

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená v chorvatsku a dovolené vůbec 2011

Příspěvek od Oťas » 11 kvě 2012, 08:44

vencator píše: taky jsme byly v Ulcinju, jen sme jeli primo dolu klasiku rakousko, slovinsko po okreskach, chorvatsky dalnice a cerna hora
Přesně takhle jsme jeli loni do Sutomore (Černá hora) a za cca měsíc jedem zase tam. ale do Ulcinju.
Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená v chorvatsku a dovolené vůbec 2011

Příspěvek od Oťas » 11 kvě 2012, 08:53

martin_a píše:
vencator píše: Chtěl jsem to vzít přes vnitrozemí Bosny, protože je to něco jiného než monotónní cesta po dálnici. Je tam strasně pěkná příroda a docela mile mě překvapil stav cest. Jede se tam takovými kaňony a spoustou tunelů
Ty kaňony v Bosně to je něco úžasnýho (kopce až 2400m), jen mi vadila všude 60ka a když jsem jel 65, tak na mě ze zadu blikaly starý náklaďáky, že jako zdržuju, ale venku se snažím dodržovat rychlost, protože pokuty jsou mastný a hlavně, jak jsi psal, cajti číhaj na každým rohu.
Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Dovolená v chorvatsku a dovolené vůbec 2011

Příspěvek od milosh » 11 kvě 2012, 09:32

Dejte nekdo mapu nejlepe z googlu kudy presne jste jeli a kde byli ubytovani, dik.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
martin_a
Příspěvky: 71
Registrován: 26 kvě 2010, 05:58
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená v chorvatsku a dovolené vůbec 2011

Příspěvek od martin_a » 11 kvě 2012, 12:33

Oťas píše:
vencator píše: taky jsme byly v Ulcinju, jen sme jeli primo dolu klasiku rakousko, slovinsko po okreskach, chorvatsky dalnice a cerna hora
Přesně takhle jsme jeli loni do Sutomore (Černá hora) a za cca měsíc jedem zase tam. ale do Ulcinju.
A kde budete ubytovaní v Ulcinju? Je to tam už trochu divočejší než v Sutomore. Hlavně pozor na silnicích, málem nás tam jeden blázen sestřelil. Hlavně už je tam velký vliv albánské populace a taky ty jejich albánské diskotéky... Jídlo na ulici je úplně super, hlavně ty jejich hamburgery. Ale hned bych se tam zase vrátil. Byla to nejlepší dovolená. Hlavně je tam levno.
OPEL ASTRA H CARAVAN, 1.9 CDTi Elegance 88 kW,120 PS, Z19DT (2006)

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolená v chorvatsku a dovolené vůbec 2011

Příspěvek od Oťas » 11 kvě 2012, 14:55

Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Dovolená v chorvatsku a dovolené vůbec 2011

Příspěvek od milosh » 11 kvě 2012, 18:26

400m od plaze, tak tam nejedu :lol:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

vencator
Příspěvky: 722
Registrován: 18 úno 2011, 01:18
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dovolená v chorvatsku a dovolené vůbec 2011

Příspěvek od vencator » 11 kvě 2012, 18:55

My jsme tam jeli na blind a bydleli jsme kousek od maly plaze. Meli jsme stesti na dobrsy ubytovani, protoze casto to stoji Montenegro za h..... Cestou tam byl krasnej kostelik :) bylo to tak 200-300 metru ale tahat kazdej den nafukovaci clun taky bylo docela narocny :D
Opel Vectra B 1,6 16V 74kw 1999
Opel Zafira B 1,9 8V CDTI 88kW 2006

Lojzino
Příspěvky: 24
Registrován: 05 črc 2010, 11:08
Bydliště: Frýdek

Re: Dovolená v chorvatsku a dovolené vůbec 2011

Příspěvek od Lojzino » 11 kvě 2012, 19:30

Černý kombajn 1.7 CDTI 74 kW

Odpovědět