Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět

Koupíš si tento modul od Pepase?

Ano
118
61%
Ne
25
13%
Nevím
50
26%
 
Celkem hlasů: 193

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Midzi » 23 bře 2012, 09:58

Ci tam budes mat jeden alebo sto teplomerov, tak vzdy ti bude zima alebo teplo. Manualna klima totiz pracuje na inom principe ako automatika. Pri manualnej klime len ovladas pristup myslim tepleho vzduchu a klima vlastne stale bezi na rovnaky vykon. Takze tebe bude jedno ci ti bude niekde ukazoat 22, do kedy to teplomer zaregistruje, ty pohnes klapkami a dojde k premiesaniu vzduchu, tak sa teplota zase zmeni a mozes znova nastavovat.
Pri automatike ti ale zapne ako potrebuje. Preto je aj napr vysledna spotreba nizsia.
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Reklama
 

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od pueblo » 23 bře 2012, 10:07

Jasně, tomu rozumím, ale když budu vědět, jak se mi teplota pohybuje, mám šanci včas zasáhnout. Je mi jasný, že na jedný teplotě to neudržím, ale vyhnu se situacím, kdy kolečkem otočím až ve chvíli, kdy mi bude pocitově teplo nebo zima.
Mám to vyzkoušený na digitálním teploměru, takovej ten bazmek někde s tržnice :D , kterej jsem dal mezi sedačky na středovej tunel a teplotu sledoval. Dost mim to ulehčilo život na dlouhejch cestách. Občas jsem juknul a jak jsem viděl, že teplota někm letí, stačilo o 1 až dva zoubky hnout kolečkem a ten trend se změnil.
Nápadů na využití toho řádku je tu víc, dávám to jako příspěvek do diskuse, uvidíme, co z toho vyleze 8-)

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 23 bře 2012, 10:12

2 Pueblo: pro zobrazení teploty z externího teplotního snímače u vozů bez ECC bude využit řádek s tlakem klimatizace. Pokud nemáš ECC, budeš mít připojený senzor a budeš mít v nastavení povolené zobrazení externí teploty, změní se popisek řádku tlak klimatizace na vnější teplotu. Druhá možnost by byla, povolit si přítomnost ECC ve variantní konfiguraci displeje, potom by se teplota mohla zobrazovat přímo v rámečku ECC (např. místo teploty nastavené).

Nyní mi šlo jen o tu teplotu s ECC – bohužel to je údaj na nic a mate, proto ho chci výhledově zrušit, resp. nahradit něčím užitečnějším. S obsahem nádrže přišel RomanK a zdá se mi to rozumné.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od pueblo » 23 bře 2012, 10:15

OK, tak to jo. Budou tam tedy všechny informace, to je super 8-)

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Midzi » 23 bře 2012, 10:16

pueblo píše:Jasně, tomu rozumím, ale když budu vědět, jak se mi teplota pohybuje, mám šanci včas zasáhnout. Je mi jasný, že na jedný teplotě to neudržím, ale vyhnu se situacím, kdy kolečkem otočím až ve chvíli, kdy mi bude pocitově teplo nebo zima.
Mám to vyzkoušený na digitálním teploměru, takovej ten bazmek někde s tržnice :D , kterej jsem dal mezi sedačky na středovej tunel a teplotu sledoval. Dost mim to ulehčilo život na dlouhejch cestách. Občas jsem juknul a jak jsem viděl, že teplota někm letí, stačilo o 1 až dva zoubky hnout kolečkem a ten trend se změnil.
Nápadů na využití toho řádku je tu víc, dávám to jako příspěvek do diskuse, uvidíme, co z toho vyleze 8-)
tak potom nemam co dodat :o
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
Halis
Příspěvky: 209
Registrován: 30 srp 2011, 20:51
Bydliště: Mělník

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Halis » 23 bře 2012, 17:41

RE Pepas: omlouvám se, toho intervalu přepnutí na nápis ECN jsem si všiml dnes ráno. Nechal bych to tak, opravdu to stačí. Také jsem si opět hrál s DO a na ten trojklik se dá zvyknout. Tlačítka mám už poněkud vymačkané, ale jde to vychytat. Ten zůstatek paliva v nádrži se zdá být vhodnou alternativou místo teploty interiéru. Já jsem pro.
Opel Zafira B, Z19DTH, 2006

Obrázek

Uživatelský avatar
mudr.sat
Příspěvky: 231
Registrován: 11 úno 2010, 11:40
Bydliště: Hranice na Moravě

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od mudr.sat » 25 bře 2012, 22:27

Tak až dnes jsem namontoval jednotku od Pepase a musím konstatovat,,Pepo super!!!Teplota,diagnostické funkce no super.Stav zanesení DPF po zapojení 24%.Odřízl jsem ty packy a otočil zásufku i ten pojištovací kolík vrátil na místo.Musel jsem odříznout ůchyt na popelník aby se tam vešla krytka.Ještě jednou Pepas SUPER
Zafira B,2006,1.9 CDTI 74kW

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od power2 » 28 bře 2012, 19:38

Všiml sem si zašedlé volby "parkování zrcátek" a taky na předchozích stránkách, že tato funkce na astrách nebude fungovat. V návodu sem nenašel (nebo několikrát přehlídl) zmínku o této funkci. O co vlastně přicházím s el. sklopnýma zrcátkama?

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od Midzi » 28 bře 2012, 20:22

ze pri zamknuti sa ti same sklopia
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Komfortní Jednotky (dříve "Teploměr vody")

Příspěvek od PepaS » 28 bře 2012, 22:15

power2 píše:Všiml sem si zašedlé volby "parkování zrcátek" a taky na předchozích stránkách, že tato funkce na astrách nebude fungovat. V návodu sem nenašel (nebo několikrát přehlídl) zmínku o této funkci
nepřehlídnul ;) . V uživatelské příručce jsem o funkci sklápění zrcátek nepsal, protože pro A-H/Z-B nebude tato funkce nikdy dostupná (zrcátka lze sklopit pouze přes tlačítko) a pro V-C ještě není implementovaná.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Odpovědět