Chci koupit Zafiru

Co nenajdete na fóru v sekcích Astra H, pravděpodobně to bude zde.
Odpovědět
nomadm
Příspěvky: 37
Registrován: 01 úno 2012, 22:30

Re: Chci koupit Zafiru

Příspěvek od nomadm » 23 úno 2012, 16:58

a je pryč..:( achjoo...to mě fakt nas... :(

Reklama
 

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Chci koupit Zafiru

Příspěvek od Frydex » 23 úno 2012, 18:39

Kdo zaváhá - nejede... :?:
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

nomadm
Příspěvky: 37
Registrován: 01 úno 2012, 22:30

Re: Chci koupit Zafiru

Příspěvek od nomadm » 23 úno 2012, 19:53

no to bylo hodne rychlee...tak nic, budu cihat na dalsi...

Pepino85
Příspěvky: 6
Registrován: 16 črc 2015, 21:35
Bydliště: Troubky, okr. Přerov

Re: Chci koupit Zafiru

Příspěvek od Pepino85 » 16 črc 2015, 22:57

Ahojte Opláci, po důkladném průzkumu současného trhu automobilů jsme si s nastávající ženou vyhlédli Zafiru B.
Důvody: design zevnitř i zvenku, pěkná spotřeba, většinou slušná výbava, materiálové zpracování, ukrutně velký kufr + možnost 7 sedadel (pokud je v TP :-)
Co mně trápí: aktuálně najezdím cca 12tisíc ročně, z toho většina je do práce 10km + následné pojížďky do práce. Delší výjezd mám pravidelně jednou za týden mezi 100 a 200km.
O motorech v Zafirách jsem toho početl docela dost, ale je tu těch vláken tolik, že je dost těžký se v tom vyznat (natož pro laika) a navíc moje dotazy jsou různorodé
To důležité:
1) jít do 1,6 CNG a nebo pracně hledat 1,9 tdci bez DPF z výroby? 1,7 isuzu co DPF nemají k mání téměř nejsou
2) pro CNG hovoří většinou Cosmo výbava a opravdu velký rozdíl v nákladech při provozu. Já mám teď Passata B5 1,6benzín v sedanu a na hlemýždí tempo jsem zvyklý. 1,9 tdci se děsím, kvůli nákladům za opravy, navíc to mají všichni stočeno na 140tisíc. větších benzínů se hrozím kvůli spotřebě kč/km
3) dá se nějak u Zafiry poznat kterej typ podvozku je použitý? samozřejmě, že bych chtěl IDS+, ale prodejci v bazarech většinou tvrdí, že o tom autě neví vůbec nic :D
4) pro někoho možná stupidní otázka: mohou mít 1,6 CNG taky DPF filtr a dvouhmotový setrvačník?
5) jde u auta z dovozu, který ještě nemá papíry poznat, že má přestavbu na N1, respektive, že nebudu moct mít 7míst v TP?
6) jsou v Zafirách B všechny motory 1,7 tdci Isuzu, nebo se od některého roku montují Italské? moc 1,7 v zafirách na trhu teda taky není vidět

na závěr co mně překvapilo: partnerka má 152cm a moc si chválila perfektní výhled i dostatek prostoru - v Astře H i Merivě podstatně horší

moc děkuji každému obětavci co dobře poradí za odpověď!!!
Opel Zafira B 2007 16YNG Cosmo

Komo
Příspěvky: 217
Registrován: 09 srp 2014, 13:57

Re: Chci koupit Zafiru

Příspěvek od Komo » 16 črc 2015, 23:12

1:
Ked sa CNG zacne sypat tak ani vsetci svati nepomozu. Ak chces setrit, chod do 1.8ky, ta je bezudrzbova prakticky.
Z coho prameni ten strah z DPF? Ja ho mam a ani o nom neviem (Z19DT, v tyzdni motacky po meste do 30km cez vikend 60+60 a cas od casu 400)

2:
Ked sa bojis nakladov za benzin a opravy, naco si kupujes auto?
Ak su vsetky stocene, pozeras zlu cenovu kategoriu, auto ktore je v poriadku jednoducho stoji viac, tu je matematika lahka.
Staci ti vymena zotrvaku na 1.9ke a za tie peniaze mozes rok jazdit na benzine.
Hlavne pri tvojom predpokladanom najazde tych 5.5 voci 8 je len cisto psychologicky faktor

3:
IDS+ v zafire je podla mna zbytocnost. Toto je vhodne tak na kupe pripadne nieco nizsie, v Zafire to budu len dalsie naklady ked sa pri vyssom najazde po Ceskych cestach s tebou zacnu lucit tlmice. Za mna rozhodne nie, ani za darmo

4:
Neviem o tom ze by 1.6ka mala 2hmotu, Z18XER myslim ze ale ma - tak ci tak, ten krutak nieje taky brutalny ako pri dieslovych motorch, cize nebal by som sa.
DPF urcite nie

5:
Treba kupovat auto, ktore ma 7 miest zapisanych. Vyhnes sa spuste problemov

6:
Netusim a nechce sa mi hladat :)


K tomu dodatku, sam mam Hcko a miesta ma dost.
Meriva je sice platforma Corsy, ale tym ze je vyssia tak tiez ma miesta dost.
Ja mam 184 a meriva je sice uzka, ale stiesneny som sa v nej necitil.
Samozrejme, Zafira je ine kafe


bottom line: ber to ako moje subjektivne pocity a sukromny nazor ;)
Astra H, Z19DT

milos
Příspěvky: 48
Registrován: 17 bře 2013, 16:11
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: Chci koupit Zafiru

Příspěvek od milos » 17 črc 2015, 06:46

Pojezdil jsem se Zafirou cng cca 70 tis km a výsledek:
Opravy: jako u každýho jinýho auta - v mém případě altík, kat (220 000km)
Spotřeba: okolo 5kg/100 (dá se jet za 4 i za 6)
Výkon: 69kw na přes 1,5t těžké auto není třeba rozepisovat, oproti tomu tvůj dosavadní Passat bude raketa, takže doporučuju se nejdříve někde projet.
Jízda: Když chceš jet, musíš dost řadit, ale brzdou provozu nebudeš - to je přecijen více o řidiči. ;)
Astra H caravan 1.7cdti, r.v. 2007
Insignia ST 2.0cdti, r.v. 2009

pene
Příspěvky: 19
Registrován: 11 čer 2015, 13:53
Bydliště: MainzDE / SemilyCZ / OstravaCZ

Re: Chci koupit Zafiru

Příspěvek od pene » 17 črc 2015, 11:26

Já mám 1.6, 85kW. Mám ji chvíli, ale znovu bych do ní nešel. Je to slabé, slabé, slabé. Na toto auto ideál kolem 100kW. Máš strach ze spotřeby benzínu? Tak si nekupuj malý slabý motor, který musíš držet pořád pod plynem. Když na to šlápnu, tak to jede, nic moc, ale jede. Ale spotřeba letí nahoru jako blázen. Navíc pětikvalt, takže při 130 kmh už to točí dost vysoké otáčky a jedeš ve dvou lidech bez bagáže za 8,3 l100.
Hlavně pak s koupí nespěchej. Vyber si kus, o kterém víš předem, že ho nekoupíš a jdi se projet. Jen pro zkušenosti. Podruhé taky a pak teprv začni vybírat to, co bys případně koupil.
Dovozu z D bych se raději vyhnul. Většinu bazarů mají Turci. Neznačkové servisy nic moc. Když vidím, jak tady lidi jezdí, zůstává mi rozum stát. To že jsou v Německu pěkné cesty je taky jen mýtus. Pokud bys ale našel auto s majitelem Hans Müller, ročník 1960 +- 10 let, z malého města, tak to jo. Napovědět může i to, že na čelním skle je samolepka ADAC, nebo Lichttest. To by mohl být majitel, který má auto a motorismus rád, tak se o to auto taky staral. Celkově lepší je ale auto nové kupované v Čechách, třeba z protiúčtu.
Šťastnou ruku a tisíce km.
Zafira B A16XER Enjoy 2011, LPG Lovato

Hellrider
Příspěvky: 171
Registrován: 20 bře 2015, 20:43

Re: Chci koupit Zafiru

Příspěvek od Hellrider » 17 črc 2015, 19:09

IDS+ se dá poznat podle tlumičů. Na tlumičích jsou takový (donuty) magnety které po zapnutí reagují s kovovýma pilinama v oleji.
Olej tím zhoustne a přitvrdí podvozek.

DPF taky mám a po nákupu MKJ nemám žádný problém. Sleduju stav DPF na CIDu a regenerace se mi sama ozve.

Jak píše pene na tato těžká auta je lepší motorizace o výkonu kolem 100KW.
A šestikvalt, pětka by tě po chvíli hodně štvala.

A dovoz z DE? Já mám auto dovezené z Frankfurtu a jsem rád protože tady takové auto jsem nesehnal.
Ale chce to dodržet určitá pravidla. Nebrat auto typu export import !!!!!! hledat německého majitele.
Volat i kdyby to mělo něco stát.
Pokud se pro to rozhodneš mohl by ti pomoct i tenhle odkaz na IDnes kde takoví nákup auta z DE zdokumentovali.

http://auto.idnes.cz/nakup-ojetiny-v-ne ... jetiny_fdv





Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI MKJ VCU CID UHP-4
Opel Astra Twintop Cosmo 1.9CDTI 110Kw MKJ VCU UHP-4 CID

Pepino85
Příspěvky: 6
Registrován: 16 črc 2015, 21:35
Bydliště: Troubky, okr. Přerov

Re: Chci koupit Zafiru

Příspěvek od Pepino85 » 26 črc 2015, 11:04

Ahojte, takže nakonec zvítězila motorizace 1,6 CNG a máme doma nové posunovadlo. :-) Rozhodla jízda v 1,8, která nebyla o moc dynamičtější - myslím že pokud chce s tímto autem trochu jezdit tak potřebuje turbo. Jsem teď zvědavý na výsledky komplet diagnostiky a cenu servisu. Auto je rok 2007, 124tis. km, doveženo z Itálie a tam ježděno jedním majitelem. Je tu nějaký nadšenec, servisák ze střední Moravy co ví kam u Oplu šáhnout?
Díky
P.
Opel Zafira B 2007 16YNG Cosmo

Dusan_zafira
Příspěvky: 107
Registrován: 25 úno 2014, 21:36

Re: Chci koupit Zafiru

Příspěvek od Dusan_zafira » 27 črc 2015, 08:15

Je tu nějaký nadšenec, servisák ze střední Moravy co ví kam u Oplu šáhnout?
Díky
P.[/quote]

kolega ze Zlechova jezdi k panu Hrobařovi snad do Starého Města , pokud máš zájem poptám kontakt, nicméně co jsem slysel CNG moc nedělá (taky jich moc není)

já mám op-com, ale jen se s ním učím dělat... (chyby snad vyčtu)
Opel Zafira 1.8 - 88kW Royal Blue"Borůvka"

Odpovědět