Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět

Koupíš si tento modul od Pepase?

Ano
118
61%
Ne
25
13%
Nevím
50
26%
 
Celkem hlasů: 193

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od pueblo » 18 pro 2011, 13:58

Mám jeden poznatek z provozu a zajímalo by mě, jestli je mnou popisivané chování MKJ i u ostatních.

Když vlezu do auta, který je ještě teplý (teplota motoru nad 80°C) a venku je méně, než 3°C (nastavená tyeplota varování námrazy), tak normálně nastartuju a jako první mi vyskočí okno varování "kluzká vozovka", hned na něj naskočí okno, že teplota chladící kapaliny dosáhla 80°C a tato okna mi nejdou odmáčknout ani levým ovladačem na volantu, ani velkým kolečkem na rádiu, prostě ne a ne. musím se na rádiu přepnout třeba na BC nebo rádio nebo navi, prostě někam jinam a teprve potom mi jdou varovná okna odmáčknout. Do té doby jsou zamrzlý.

Jinak moje konfogurece: CID + CD70navi

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od milosh » 18 pro 2011, 14:49

Ja si to info o teplote vypnul, protoze kdyz jsem byl pracovne v Moste ve stredu a 5x na me to okno vylitlo na to uz jsem nemel, ted se mi tam nic nezasekava :)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

dimi

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od dimi » 18 pro 2011, 14:51

Vypnul jsi okno o teplotě? Jak to tedy ted funguje? Vždyt hlavním důvodem tohoto modulu byla právě ta teplota néé?

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od pueblo » 18 pro 2011, 14:52

Miloš myslí to okno o námraze 8-)

dimi

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od dimi » 18 pro 2011, 14:54

Tak to jo. Takže to má asi malou mušku, když se to takto kouše a zasekává :|

KvetoshK
Příspěvky: 88
Registrován: 18 črc 2010, 21:48
Bydliště: Zbraslav,Brno-venkov

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od KvetoshK » 18 pro 2011, 15:02

Podle mě je třeba vypnout upozorňování na zahřátí motoru.Viz manuál.
Astra H caravan 1,7 CDTI,2005, Z17DTH 74kW
OP-Com k dispozici
Astra J 1,6 2011 85kW

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od falconik » 18 pro 2011, 15:45

pueblo

pepas uz o tomto "problemu" :?: vi a je vyresen jinym sw, byl jsem asi prvni rejpal ktery ho na to upozornil. Holt se musime smirit s tim ze neni v pepovych silach odzkouset vsechno a kazdou verzi sw auta 8-). Takze pripadne poznatky tohoto typu primo SZ pepas.

KvetoshK ma pravdu reditel toto to do aktualizace sw mkj vyresi.

Ma nekdo MKJ v zirafe 19DTH 2007 DPF s DVD90, mam tam drobny issue a nevim zda mam tento problem jen ja a nebo je "svazany" s verzi sw ....SZ dikes :|
Naposledy upravil(a) falconik dne 18 pro 2011, 15:48, celkem upraveno 1 x.
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od pueblo » 18 pro 2011, 15:48

Fajn, dík za zprávu 8-) Je mi jasný, že nějaký ty mouchy se časem vychytají, jen jsem chtěl vědět jestli něco nedělám blbě já. PepaS to vyřeší, o tom nepochybuju, je to machr!

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od PepaS » 18 pro 2011, 16:39

Midzi píše:mne nefunguje vnutorna teplota a netusim preco. Tlak klimatizacie mi tiez ukazuje len ---
--- se zobrazuje u modelů bez ECC (elektronicky řízená klimatizace – na displeji se u ECC zobrazuje ovládací menu). Pokud ve voze není ECC, není po CAN sběrnici odkud číst informace o teplotě a tlaku klimatizace
pueblo píše:Když vlezu do auta, který je ještě teplý (teplota motoru nad 80°C) a venku je méně, než 3°C (nastavená tyeplota varování námrazy), tak normálně nastartuju a jako první mi vyskočí okno varování "kluzká vozovka", hned na něj naskočí okno, že teplota chladící kapaliny dosáhla 80°C a tato okna mi nejdou odmáčknout ani levým ovladačem na volantu, ani velkým kolečkem na rádiu, prostě ne a ne. musím se na rádiu přepnout třeba na BC nebo rádio nebo navi, prostě někam jinam a teprve potom mi jdou varovná okna odmáčknout. Do té doby jsou zamrzlý
ano, toto je chyba v FW MKJ :shock: :oops:. Díky falconicovi o ní už vím a včera jsem ji opravil. Překrývání oken jsem testoval na CIDu a CD70, na CD30 a GIDu jsem zjistil, že musím udělat změnu, která nepřímo souvisela i se zobrazením informačních oken a nové simulace překrývaných oken jsem už neudělal. Problém nastane, pokud se současně zobrazí informační okno (teplota, DPF) MKJ a nějaké okno BC (námraza, olej, voda, žárovky...). Díky tomuto budu muset práce na upgradu FW s komfortními funkcemi urychlit... :)
milosh píše:Ja si to info o teplote vypnul, protoze kdyz jsem byl pracovne v Moste ve stredu a 5x na me to okno vylitlo na to uz jsem nemel, ted se mi tam nic nezasekava
nyní se okno s info. o dosažení 80 zobrazí v podstatě pokaždém vyp./zap. zapalování, což je ale asi zbytečná a otravné, že? Jak byste si to představovali?
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od power2 » 18 pro 2011, 16:58

A co třeba - vyskočí hláška o dosažení teploty, když teplota motoru bude před nastartováním např. pod 70°C. Zkráceně když to pude od studena, zobrazí se. Když bude zahřátej, nezobrazí se.

Odpovědět