Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět

Koupíš si tento modul od Pepase?

Ano
118
61%
Ne
25
13%
Nevím
50
26%
 
Celkem hlasů: 193

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od milosh » 04 lis 2011, 14:03

To se ti docela divim, vzdy to je nejsou ani 2 nadrze :) Do tvyho kocaru by se par vychytavek dalo jeste dodelat ;)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Reklama
 

Uživatelský avatar
hombre_71
Příspěvky: 1228
Registrován: 06 úno 2010, 15:27
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od hombre_71 » 04 lis 2011, 14:05

Já na dodělávání nikdy nebyl, pro mě to jsou neodůvodnitelný výdaje. Navíc tenhle modul asi nebude moc spolupracovat s mým displejem. A měnit displej, rozdělávat palubku - nepadá v úvahu. Prostě jen naftu, spotřebák a servis.

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od milosh » 04 lis 2011, 14:42

V pohode, ja kdyz v aute nakou vychytavku mohu mit rad ji tam dam ;)

Jinak Pepiku, bude moznost, pro nas benzinaky, vypnout to menu ohledne DPF nebo tam budou vsechny fce ve vsech modulech ale jen nekde nebudou aktivni?
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

matesm
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2011, 21:11
Bydliště: Brno

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od matesm » 04 lis 2011, 19:51

Ahoj PepaSi, prosím tě o info jak je to se zafirou. Nabyla by nějaká fotka s rozměrem tý jednotky popřípadě fotka jak to moc z té zafiry leze? Já v zafiře nemám popelník, jen tu krytku a otázka zní, kdybych to vybrání (tu odkládací přihrádku) odřízl a tento otvor po přihrádce třeba zaslepil kouřovým plexi, tak jestli se tam ten modul vejde? Nebo má smysl ještě počkat, jestli se nepustíš do vývoje uzpůsobenýho plošňáku, který by bez problému vlez i do zafiry? Díky
Zafira 1.7cdti, 92kW, 2011

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od PepaS » 04 lis 2011, 21:24

matesm píše:Ahoj PepaSi, prosím tě o info jak je to se zafirou. Nabyla by nějaká fotka s rozměrem tý jednotky popřípadě fotka jak to moc z té zafiry leze? Já v zafiře nemám popelník, jen tu krytku a otázka zní, kdybych to vybrání (tu odkládací přihrádku) odřízl a tento otvor po přihrádce třeba zaslepil kouřovým plexi, tak jestli se tam ten modul vejde? Nebo má smysl ještě počkat, jestli se nepustíš do vývoje uzpůsobenýho plošňáku, který by bez problému vlez i do zafiry? Díky
změna plošného spoje by u Zafiry nic nevyřešila. Jediné možné řešení je, že se přemístí diagnostický konektor směrem nahoru - z původní konzole se uvolní a na jeho místo se připevní plechová konzolka tvaru obraceného U v níž je v její horní části otvor pro diag. zásuvku. Kabelový svazek je dlouhý dost, takže toto posunutí diag. zásuvky není příliš komplikované. V posunuté pozici lze stále do diag. zásuvky zasouvat diag. kabel a zasunutý MKJ nepřekáží v chodu řadící páky. Následně se musí upravit krytka diag. zásuvky - v podstatě tak, jak píšeš. Jakmile bude mít mach00 v autě zapouzdřený MKJ (nyní tam má holou desku), určitě se to nafotí... a tu konzolku pravděpodobně nechám nařezat laserem z nerez plechu, jak se bude řešit modifikace krytek zatím netuším.

2 milosh: MKJ čte typ motoru a pokud to není diesel, tak automaticky blokuje činnost DPF monitoru a také blokuje otevírání okna DPF monitoru (položka je zašedlá a nelze na ni najet kursorem). Stejně tak je u GIDů blokované zobrazení videa a u Vectry-C zobrazení teploty na IPC
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od milosh » 04 lis 2011, 23:32

diky Pepo ;-)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

matesm
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2011, 21:11
Bydliště: Brno

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od matesm » 05 lis 2011, 12:04

Díky Pepo za vyčerpávající odpověď. Jak pojedu Brnem, tak se stavím za Romanem, třeba už bude mít ten modul a uvidím to v reálu. Jak píšeš, snad se tedy najde řešení pro zafu, už se těším. Ještě jednou díky a jsem v pořadí.
PS. Bude to fungovat i na 1.7 r.v.2011? Hlavně se mi jedná o ten filtr pevných částic.
Zafira 1.7cdti, 92kW, 2011

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od PepaS » 05 lis 2011, 13:28

Roman modul zatím nemá, ale brzo mít bude ;).
matesm píše:Bude to fungovat i na 1.7 r.v.2011? Hlavně se mi jedná o ten filtr pevných částic.
zajímavá otázka, kterou jsme zrovna včera-dnes v noci probírali s Romanem. Teoreticky ano, ale prakticky nevím... musí se to vyzkoušet a případně doplnit FW. Tuto ŘJ motoru jsem ještě nezkoušel a také můžeš mít ve voze nový typ displeje (zkus se podívat do testovacího módu na verzi displeje, postup je TADY)
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Jocker
Příspěvky: 979
Registrován: 17 dub 2011, 19:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Jocker » 05 lis 2011, 15:01

jaj tak tohle mě taky zajímá - 1.7CDTi 81kW= r.v. 2011

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od PepaS » 17 lis 2011, 16:54

v tuto chvíli MKJ nepodporuje DPF monitor v motorech Z17DTR, Z17DTJ, A17DTJ, A17DTR s ŘJ DECE01 z důvodů děsné „blbosti“, a tou je vyblikávání chybových kódů. Vyblikávání chybových kódů vzali u OPELa pěkně hákem a díky tomu se při přístupu k diagnostice ŘJ motoru zobrazují na displeji počítadla km nesmyslná čísla (na horním řádku svítí ECN a na spodním skáčou blbiny); na ŘJ EDC16 (Z19xxx) to šlo obejít, ale bohužel na DECE01 to tak udělat nelze, takže pokud se aktivuje DPF monitor, displej na přístrojovce zobrazuje trvale blbosti. Mám ideu, jak to vyřešit, ale zatím nemám na čem zkoušet…

Jinak tady jedna fotka zapouzdřeného MKJ, ten štítek tam takto nebude…
Přílohy
OCU-01.jpg
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Odpovědět