Zimne pneu - mate nejake odporucania, odkazy?

Odpovědět
Uživatelský avatar
šnek
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2011, 22:57
Bydliště: Zlínsko

Re: Zimne pneu - mate nejake odporucania, odkazy?

Příspěvek od šnek » 28 zář 2011, 18:51

No jo jenže letos zase podražilo. :evil: :( :evil: .Ty máš 1.4 nestačí Ti náhodou rychlostní index T ? Já mám v tp max rychlost 191km takže smůla.Než mět pak nějaké problémy s tím že auto nesplňuje podmínky provozu tak to radši obětuju tu pětibábu na jedné gumě.
ASTRA H 1.6 16v 85kw CARAVAN r.v.2011

Reklama
 

Uživatelský avatar
Nerez
Příspěvky: 1885
Registrován: 20 úno 2011, 15:37
Bydliště: Haná

Re: Zimne pneu - mate nejake odporucania, odkazy?

Příspěvek od Nerez » 28 zář 2011, 19:43

Stačí mi T. Ale Policie stejně nekontroluje rychlostní index a max. rychlost vozidla, takže bych se toho nebál.

Uživatelský avatar
norinco
Příspěvky: 97
Registrován: 18 úno 2011, 13:42
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Zimne pneu - mate nejake odporucania, odkazy?

Příspěvek od norinco » 28 zář 2011, 19:45

Ahoj, tohle jsem šneku taky zvažoval. Ale zase si říkám, kdo by to kontroloval? Policajti určitě ne a na technickou budu chodit na jaře, to už mám letní gumy. Takže já určitě koupím gumy s nižší rychlostí.
Stejně na dálnici víc jak 150 nejezdím.
Škoda Felicia Combi -> Opel Astra G Hatchback -> Opel Astra H Caravan 1.6 85kW voňavka 2011

Uživatelský avatar
šnek
Příspěvky: 130
Registrován: 24 čer 2011, 22:57
Bydliště: Zlínsko

Re: Zimne pneu - mate nejake odporucania, odkazy?

Příspěvek od šnek » 28 zář 2011, 19:49

No ale já mám spíš obavu s toho že do Tebe nějaký vůl napálí a třeba jeho supr právník zjistí že je to nakonec Tvoje vina,bo nemáš auto způsobilé k provozu.Taky je tu otázka pojišťovny tam taky hledají všechny kličky jak neplatit
ASTRA H 1.6 16v 85kw CARAVAN r.v.2011

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Zimne pneu - mate nejake odporucania, odkazy?

Příspěvek od Kesi » 29 zář 2011, 21:12

U nás môžeš mať pneumatiky z nižším rýchlostným indexom, ale na viditeľnom mieste musíš mať umiestnený nápis o maximálnej dovolenej rýchlosti (podľa pneu) ;)
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Uživatelský avatar
Nerez
Příspěvky: 1885
Registrován: 20 úno 2011, 15:37
Bydliště: Haná

Re: Zimne pneu - mate nejake odporucania, odkazy?

Příspěvek od Nerez » 29 zář 2011, 22:15

Na služebních oktavkách 1.6 MPI jsme měli kulatou nálepku:se zimními pneu max rychlost 210 km/h. Škoda, že to víc jak 180 nejelo :lol:

DomcaAST
Příspěvky: 10
Registrován: 08 říj 2011, 14:33

Re: Zimne pneu - mate nejake odporucania, odkazy?

Příspěvek od DomcaAST » 08 říj 2011, 14:52

Ahoj, jsem tu nová a jelikož jsem auto koupila takhle na hranici zimy, tak první dotaz vznesu semhle. Včera jsem koupila Astru Caravan, 1,9 CDTi 88 kw 2007 a hledám vhodné zimáky. Zatím je obuta do letních Dunlopů, ale vzorek už je opravdu na hraně, takže klidně můžete s předstihem poradit i letňáky, protože je stejně budu na konci zimy muset koupit.
Takže první dotaz je jaké zimáky máte ozkoušené? Jezdím převážně ve městě, ale občas vyjedeme i někam mimo město. Na hory nevím, tam nejspíš nevyrazíme, ale kdo ví. Mám vyhlédnuté tři typy. Dunlop Wintersport 3D, Continental TS 830 P M0 a Vredestein Snowtrac 3. Jen nevím jestli zase není zbytečné dát 10 tisíc za gumy, když stejně budu jezdit převážně po Praze po větších silnicích ,takže v podstatě bez sněhu a ledu...
No a druhá podotázka, Jelikož je to moje první auto, tak se moc neorientuju v cenách servisů, pneuservisů,.... vyjde jednorázově levněji (tzn. ne když to přepočítám na ty 3-4 sezóny, kdy budu zimáky mít) přezutí pneumatik na kola co už mám, nebo koupě obyč plecháčů?
A třetí dotaz. Nemám u sebe velký techničák, má ho zatím autobazar než auto odhlásí. Je možné, pokud bych tedy na zimu kupovala plechy, koupit jen 15 na tenhle typ Astry? Máte někdo velký techničák od stejné kárky a můžete mi s tím poradit?
Opel Astra H Caravan 1,9 TDCi 88 kw, rv 2007

Uživatelský avatar
pepcco
Příspěvky: 292
Registrován: 15 lis 2008, 12:44
Bydliště: Široké - Prešov (SK)

Re: Zimne pneu - mate nejake odporucania, odkazy?

Příspěvek od pepcco » 08 říj 2011, 16:43

Ahoj. Vitaj. Ja som pred dvoma dňami kúpil nové zimné pneu Dunlop Winter Sport 4D. Doteraz som mal Dunlop Winter Sport 3M a bol som s nimi veľmi spokojný. Ja by som sa priklonil k Dunlop-om. Skús si prečítať nejaké testy, možno ti to viac napovie. Pokial viem, tak na 1,9 CDTi 15" disky nedáš, min. 16". A ešte k tomu prezúvaniu, podľa mňa je lepšie investovať do nejakých plecháčoch, poprípade starších liatinových 16" diskoch, ktoré podľa mňa kúpiš za dobré peniaze a budeš tak mať dva sady, ktoré si stále pred nahodením na auto necháš iba prevážiť a máš to vyriešené. Ešte taký môj poznatok,po kúpe auta som prvú zimu jazdil na liatinových diskoch a dosť sa tie disky zničili od soli a kamienkov, ale už vtedy som vedel, že tie disky budu len na zimu, takže na zimu stačia aj staršie, alebo plecháče.
Opel Astra H Caravan 1,9 CDTi, 88 kW, 16V, OPC line 1

DomcaAST
Příspěvky: 10
Registrován: 08 říj 2011, 14:33

Re: Zimne pneu - mate nejake odporucania, odkazy?

Příspěvek od DomcaAST » 08 říj 2011, 17:29

pepcco píše:Ahoj. Vitaj. Ja som pred dvoma dňami kúpil nové zimné pneu Dunlop Winter Sport 4D. Doteraz som mal Dunlop Winter Sport 3M a bol som s nimi veľmi spokojný. Ja by som sa priklonil k Dunlop-om. Skús si prečítať nejaké testy, možno ti to viac napovie. Pokial viem, tak na 1,9 CDTi 15" disky nedáš, min. 16". A ešte k tomu prezúvaniu, podľa mňa je lepšie investovať do nejakých plecháčoch, poprípade starších liatinových 16" diskoch, ktoré podľa mňa kúpiš za dobré peniaze a budeš tak mať dva sady, ktoré si stále pred nahodením na auto necháš iba prevážiť a máš to vyriešené. Ešte taký môj poznatok,po kúpe auta som prvú zimu jazdil na liatinových diskoch a dosť sa tie disky zničili od soli a kamienkov, ale už vtedy som vedel, že tie disky budu len na zimu, takže na zimu stačia aj staršie, alebo plecháče.
Díky moc za odpověď. Asi opravdu bude lepší mít dvě sady kol než pořád přetahovat pneu z kola na kolo... S těmi 16" jsi mě moc nepotěšil, protože ten cenový rozdíl je obrovský :-( Ale co se dá dělat. Ještě jeden dotaz. Je na zimu dobré držet se profilu 55 nebo je lepší vyšší profil? A šířka gumy 205? Není to na zimu moc? Ještě jednou opakuji, jsem uplný začátečník, tak mě neukamenujte za takové dotazy :D
Opel Astra H Caravan 1,9 TDCi 88 kw, rv 2007

Uživatelský avatar
pepcco
Příspěvky: 292
Registrován: 15 lis 2008, 12:44
Bydliště: Široké - Prešov (SK)

Re: Zimne pneu - mate nejake odporucania, odkazy?

Příspěvek od pepcco » 08 říj 2011, 18:04

Myslím, že tento rozmer je daný výrobcom. Myslím, že je to optimálny rozmer a tento rozmer má aj väčšina (ak nie všetci) z nás v TP.
Opel Astra H Caravan 1,9 CDTi, 88 kW, 16V, OPC line 1

Odpovědět