klima

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
machy
Příspěvky: 122
Registrován: 16 lis 2008, 18:16

Re: klima

Příspěvek od machy » 03 kvě 2009, 16:36

Me se jednou stalo, ze jsem mel strzenej "tisicihran" na takovy placce co je prisroubovana k remenici tremi srouby. Ten tisicihran na ty placce prenasi otacky na osicku kompresoru, takze placka s remenici se mi tocila ale kompresor ne. Ta blba placka je ve stredu prisroubovana takovym pidisroubkem k osicce kompresoru. Ten sroub se mi asi uvolnil a pak se ten tisicikran vyzvejkal. Skoda, ze inzenyri v oplu setrili na poradnym sroubu. :x Tu placku jsem nikde nesehnal(ani na vrakacich ani v oplu), takze jsem menil cely jinak funkcni kompresor. Tak se mrkni jestli nejsi stejny pripad. zdar m. ;)
Přílohy
08-astra_zespod5_detail_remenice.jpg
4 - astra_strana_2.jpg

Reklama
 

wojto33
Příspěvky: 118
Registrován: 03 zář 2008, 21:47

Re: klima

Příspěvek od wojto33 » 04 kvě 2009, 10:19

marcelli píše:Zdravim Vas

Aj ja mam problem s klimou,

Mam ASTRA H 1,7 CDTI r. 2004 s elektronickou klimou ,
2 roky klima chladila super, t.r. po zime som ju zapol a nič...
po nastaveni najnižšej teploty vetraky fukaju naplno ale len teply zvduch , kompresor nezapina- remenica sa otaca ale sruba v strede stoji
dufal som ze to bude tym, že je malo chladiaceho media , dal som to naplnit v a precistit v opli za 100 Eur ( udajne to bolo naplnenych na takych 30%) ale klima nefunguje dalej -
-známy elektrikar z oplu mi to napojil na TECH 2 a vyhodilo mu to, chybu v RJ klimatizacie a následne aj chybu cerpadla
-udajne najprv vyhodi hlavnu chybu, a ostatne chyby už možu byť ako nasledok tej prvej, doporučil mi vymenu RJ klimatizacie, ktorou je udajne cely ovladaci panel elektronickej klimy .( cena 15 000 SK ).... ale nevedel mi na 100% povedať ci to chybu odstrani, pretože vadny može byt aj kompresor
- kompresor sa udajne neda preskušat priamo napojenim na 12V , lebo ide o kompresor bez spojky, riadeny roznym napatim z RJ
- inač kompresor predtym nevydaval žiadne zvuky ktore by svedčili o jeho konci, elektricky obvod cez neho prechaza a da savolne otačat rukou za centralnu šrubu
nema niekto skusenosti s tymto problémom - nechce sa mi vyhodit 15 0000 sk len tak na skúšku ci to pojde ci nie ( RJ musia objednat a tym padom ju musim vziať ) , a potom dalšich 25 000 , SK na kompresor , a na druhej strane riadiaci panel klimy funguje- žiadny problem s nastavenim teplty, vetrakov, ofukov :Dik
tak to je klimatizacia BYE BYE .... mam to iste ... myslim ze to je nejaky nepodarok henta klima a je s tym problem ... preto sa namiesto hentoho kompresora co tam mas predava iny (s normalnou elmag. spojkou )+ je ku tomu kus nejakej kablovacky a nieco sa tam prepaja aby to fachcilo .... usudzujem to podla toho co som videl v katalogoch kompresorov
Astra H 1.9 Cdti 88kw 16v

marcelli
Příspěvky: 13
Registrován: 04 kvě 2008, 15:07

Re: klima

Příspěvek od marcelli » 04 kvě 2009, 18:39

z toho vyplyva , že nema vyznam kupovať RJ klimatizacie ?

este by ma zaujimalo, či tento typ kompresora bez spojky sa musi stale točit- teda okrem remenice aj stredovy šrub
ak ma niekto tento tym kompresora ( bez spojky , l,7 CDTI , ) s elektronickou klimou mohol by mi dať vedieť , že či sa pri vypnutom kompresore ( ECO ) toči aj stredovy šrub na kompresore alebo len samotna remenica

ak sa stredovy šrub toči stale ( teda pri zapnutej klime aj pri ECO mode ) tak potom je problem v tom upevneni remenice na spojnici

dik.

marcelli
Příspěvky: 13
Registrován: 04 kvě 2008, 15:07

Re: klima

Příspěvek od marcelli » 04 kvě 2009, 21:12

ad machy-
ta placka na tvojej foto vyzera tak ako moja ( to je foto zo zadu ,že ?)
ako si odšruboval ten centralny šrub? mne sa toči cela oska kompresora ked otačam šrubou , a neviem či pomože ked odsrubujem najprv tie 3 šruby na placke
podla foto pozeram že si pritom nedaval dole ani klinovy remen , alebo si mal nejaky stahovák? :o

rad by som sa pozrel na tu osku predtym než vysolim 15 000 za RJ klimatizace a zbytočne, lebo poto aj tak kupim dalši kompresor za 30 000,

wojto33
Příspěvky: 118
Registrován: 03 zář 2008, 21:47

Re: klima

Příspěvek od wojto33 » 04 kvě 2009, 21:24

no ja mam typ kompresora bez spojky ktory sa toci stale .... neviem aky mas ty ... tak si to zisti .... tie co maju spojku tak ku tej remenici zozadu vedu 2 kabliky .... mne tie kabliky vedu do ventilu ktory je zozadu na kompresore
Astra H 1.9 Cdti 88kw 16v

marcelli
Příspěvky: 13
Registrován: 04 kvě 2008, 15:07

Re: klima

Příspěvek od marcelli » 04 kvě 2009, 22:13

aj ja mam kompresor bez spojky, kabliky mi idu dozadu ku kompresoru,

remenica aj cely ten stred s tou plackou sa´mi otaca stale, aj pri zapnutej aj vypnutej klime , len ten sroub v oske kompresora stoji, teda netoci sa mi oska kompresora ani pri zapnutej klime

potrebujem vediet , ci ten srub , ktorym je cela remenica prisroubovana k oske kompresora sa ma otacat aj pri vypnutej klime (ECO),
lebo ak ano tak potom je strhany ten tisichran

marcelli
Příspěvky: 13
Registrován: 04 kvě 2008, 15:07

Re: klima

Příspěvek od marcelli » 04 kvě 2009, 22:25

tu je foto remenice a kompresora
P4140190.JPG
P4140188.JPG

wojto33
Příspěvky: 118
Registrován: 03 zář 2008, 21:47

Re: klima

Příspěvek od wojto33 » 05 kvě 2009, 11:20

no zrejme to je trocha iny kompresor ale pozrem vecer ci sa toci alebo sa netoci aj ten stredovy srob....
tu mas na ukazku tie kompresory ... tam vidis aj nejake prepojky ku tomu davaju http://www.4s-europe.com/media/upload/p ... mpr_GB.pdf
Astra H 1.9 Cdti 88kw 16v

machy
Příspěvky: 122
Registrován: 16 lis 2008, 18:16

Re: klima

Příspěvek od machy » 05 kvě 2009, 14:03

marcelli píše:ad machy-
ta placka na tvojej foto vyzera tak ako moja ( to je foto zo zadu ,že ?)
ako si odšruboval ten centralny šrub? mne sa toči cela oska kompresora ked otačam šrubou , a neviem či pomože ked odsrubujem najprv tie 3 šruby na placke
podla foto pozeram že si pritom nedaval dole ani klinovy remen , alebo si mal nejaky stahovák? :o

rad by som sa pozrel na tu osku predtym než vysolim 15 000 za RJ klimatizace a zbytočne, lebo poto aj tak kupim dalši kompresor za 30 000,

Ahoj, ano ta placka na my fotce je zezadu. Sroub uz jsem tam nemel, me asi vypadl sam. Na tu placku jsem zadnej stahovak nemel, automechanik musel ty tri srouby uriznout. Jinak ten muj kompresor vypada jako ten tvuj. Tesne pred tim nez mi tehdy prestala jit tak klima, tak jsem slysel den dva takovy drnceni/bzuceni z motoru, kdyz jsem slapl na plyn. Pak uz zase nic. To se asi prave strhaval ten tisicihran. Bylo to i pri vyplnuty klime. Z toho vyvozuji, ze by ta placka mela byt pevne spojena s osou kompresoru, tj tisicihran osy narazenej na tisicihran placky a utazenej tim stredovym sroubem. Navic mi automechanik rikal, ze tento typ kompresoru bez spojky se toci neustale a intenzita chlazeni je zavisla na otevreni ventilu uvnit kompresoru. Je divny, ze se tobe sroub s plackou "protaci". Mohl by to byt ten problem... Je mi ale divny to tvoje chybovy hlaseni z diagnostiky, to mi prijde ze s timto problemem nesouvisi, nevim... Dej pak vedet jak to dopadlo. ;)

marcelli
Příspěvky: 13
Registrován: 04 kvě 2008, 15:07

Re: klima

Příspěvek od marcelli » 06 kvě 2009, 17:36

caute
tak co, pozrel sa niekto na ten srub v strede remenice kompresora ? toči sa stále, ci len pri zapnutej klime ?

tento tyžden už nebudem mat cas, ale na buduci tyžden sa pokusim tu remenicu rozobrať a dam vediet

ale asi budem mat fakt strhany ten tisichran, lebo tieto CVC kompresory by sa mali otačať stale ako napisal machy, elektronika potom riadi len objem piestov vo vnutri kompresora a tym reguluje silu chladenia ,

nejake diely som nasiel tu:
http://e-sklep-laser-sinex.home.pl/ZABI ... a-603.html

Odpovědět