Zrcátko - upadla zrcadlová část

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Adriano2
Příspěvky: 1127
Registrován: 23 říj 2009, 13:16
Bydliště: Záhorák :-)

Re: Zrcátko - upadla zrcadlová část

Příspěvek od Adriano2 » 21 črc 2011, 11:54

No to už je jedno ...vyšlo ma to nakoniec 20 ku tak to by ma vyšlo tak isto.....ale problém je v tom že neviem kedy to prijde a končí m i STK :x
HONDA CIVIC 1,8 VTEC - 2008
EX - Opel Astra H 1,9 CDTI 88KW - rok 2005

Reklama
 

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Zrcátko - upadla zrcadlová část

Příspěvek od Kesi » 21 črc 2011, 11:56

Aj mne končí zajtra ;)
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Uživatelský avatar
Adriano2
Příspěvky: 1127
Registrován: 23 říj 2009, 13:16
Bydliště: Záhorák :-)

Re: Zrcátko - upadla zrcadlová část

Příspěvek od Adriano2 » 21 črc 2011, 12:00

No ja sa tam chystám budúci týždeň , mám to do konca júla , zrkadielko si našlo skvelý čas na odpadnutie
HONDA CIVIC 1,8 VTEC - 2008
EX - Opel Astra H 1,9 CDTI 88KW - rok 2005

Uživatelský avatar
Adriano2
Příspěvky: 1127
Registrován: 23 říj 2009, 13:16
Bydliště: Záhorák :-)

Re: Zrcátko - upadla zrcadlová část

Příspěvek od Adriano2 » 22 črc 2011, 08:47

Tak som to vybavil uplne inak...lepidlo som vrátil a sklo stornoval...u nás predávajú sklo aj s plastom za 22 eur a dodanie do 24 hod....tak beriem to a prehodím to...
Keď som zistil že to lepidlo sa lepí 24 hoď tak predstava že by som sa dva dni hral s zrkadlom ma odradila....takto len prehodím kus za kus a hotovo....
HONDA CIVIC 1,8 VTEC - 2008
EX - Opel Astra H 1,9 CDTI 88KW - rok 2005

Uživatelský avatar
demski
Příspěvky: 62
Registrován: 06 čer 2011, 14:44
Bydliště: Gelnica - SR

Re: Zrcátko - upadla zrcadlová část

Příspěvek od demski » 22 črc 2011, 09:15

Mne odpadlo zrkadlo na lavej strane. Zastal som, dcera zavrela dvere a zrkadlo odpadlo.
Nastastie ostalo v rame. Doma som bol za sklenarom, dal mi specialny silikon na lepenie zrkadiel na
akykolvek povrch. Rozsah teplot ako vonkajsie silikony od -20 do 120°C. Vyhrievanie som zatial nevyskusal, nakolko
niesu vhodne podmienky.
Opel Astra Caravan 1,8 92kW Elegance, 2005

Davy
Příspěvky: 30
Registrován: 16 čer 2010, 11:42

Re: Zrcátko - upadla zrcadlová část

Příspěvek od Davy » 19 lis 2012, 14:54

Ahoj kluci, o víkendu mi nějakej kokot urazil zrcátko na Háčku na levý straně, nenechal na sebe žádnej kontakt, naštěstí mi někdo dal ten přední kryt na kapotu, zrcátko jsem našel tři auta předemnou úplně rozježděný, takže snad postačí vyměnit pouze to sklo. Ten kryt má sice jednu packu zohlou a na autě jedna praskla, ale to zalepím a snad bude držet. Jen díval jsem se na druhý zrcátko, a to sklo je v nějakym ještě plastovym černym rámečku, ten jsem nenašel, nebo jak se tam přilepí?
A když koupim neorigo, je to úplně stejný jako originál? Díval jsem se, neoriginál jen to zrcátko se dá koupit za pár stovek, originál stojí 4.000!!! Je to možný?
Musela to bejt pěkná prda, protože to schytal i ten blinkr na boku, je trochu naštíplej. Jinak k tomu lepení by mohl být dobrej Pattex Total.? Je i na sklo a zrcadla.

Díky

Davy
Příspěvky: 30
Registrován: 16 čer 2010, 11:42

Re: Zrcátko - upadla zrcadlová část

Příspěvek od Davy » 19 lis 2012, 22:05

Našel jsem nějaký, originál vypadá spíš jako ten TYC nebo ALCAR a VAN WEZEL? JOHNS je taky jak TYC, taky prej nějaká kvalita Q.
http://eshop.autobenex.cz/search.asp?se ... 3781&soi=1
A je tam nějakej rozdíl, mezi ALKAR, TYC, JOHNS nebo VAN WEZEL? O ULO ani neuvažuju, nevim proč to stojí tolik.
Jinak origo asi bude taky dost drahý co?
Díky

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Odpadávání skla vyhřívaných zpětných zrcátek

Příspěvek od falconik » 23 úno 2013, 19:58

Tak soudrzi v NDR opel nekde udelali chybu ....... :? Uz minuly rok jsem resil auto zeny, za jizdy jsem si vsiml ze se jakoby chveje zrcatko u ridice, prisuzoval jsem to silnemu vetru a asi necemu povolenemu na zrcatku. O jak jsem se sekl, pri pokusu o zjisteni zavady jsem na zrcatko mirne zatlacil a ono odpadlo sklo zrcatka :shock: :shock: :shock:

Jelikoz jsem si dnes vsiml ze to same se deje na mem aute akorat na strane spolujezdce, no a to same sklo zrctka drzelo na cca plose 3x1 cm :?: :?: to na cem to drzelo na levem zrcatku jsme nefotil, ale jsou to cerne fleky na skle zrcatka to jeste drzelo...

Pouzite lepidlo je karosarske lepidlo, prilepi cokoliv k cemukoliv pouziva se i na lepeni celniho skla ke kasli...

Takze postup jak na to:

Sundat lakovany kryt zrcatka, vycvaknout zezadu ramecek s vyhrivanim, odpojit konektory vyhrivani.
Pokud jeste zrcatko drzi vic nez by clovek ocekaval pomuze fen, horkovzdusku bych nedoporucoval ten ramecek je plastovy, poradne nahrat a nejlepe priborovym nozem, nic ostreho hrozi poskrabani skla zrcatka oddelit ramecek s vyhrivanim od skla.
Na ocisteni jsem pouzil aceton, abych se zbavil zbytku puvodniho lepdila, doslo i k umyti cerne barvy a pak je videt draha vyhrivani. Vzhledem k pouziti cerneho lepidla to nevidim jako problem, pruhledne lepidlo by mohlo mit za nasledek ze bude videt to obnazene vyhrivani jakoby v zrcatku, takze cerne lepidlo je favorit.
Pak po dukladnem ocisteni jak skla tak ramecku patlamafafrtala prstem nanest lepidlo a rozetrit na co nejtensi vrstvu aby dobre fungovalo vyhrivani. Pak uz jen od stredu do kraju vytlacit prebytek lepidla, polozit sklem na nejakou tvrdou podlozku a staci mirne zatlacit a odstranit vytlacene lepidlo.

A nebo holt zajet koupit skla obou zrcatek ;) ;) pac situace ze mi za jizdy odpane sklo zrcatek napr. nekde na dovolene je dost desiva :arrow: :arrow:
Přílohy
odstranene zbytky lepidla
odstranene zbytky lepidla
sklo zrcatka
sklo zrcatka
ramecek s vyhrevem
ramecek s vyhrevem
Naposledy upravil(a) falconik dne 23 úno 2013, 20:10, celkem upraveno 3 x.
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
peter.eu
Příspěvky: 14
Registrován: 16 pro 2011, 09:59

Re: Odpadávání skla vyhřívaných zpětných zrcátek

Příspěvek od peter.eu » 23 úno 2013, 20:04

I u Vectry C se mi stalo ze zrcatko u ridice upadlo,nastesti to bylo pri sklapeni zrcatka takze mi skoncilo v ruce.Pote jsem ho zpet prilepil nejakym silikonem na vyssi teploty a drzi do ted.
Vectra C GTS 2.0T 129kW
Tigra TwinTop Design Edition 1.8 92kW

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: Odpadávání skla vyhřívaných zpětných zrcátek

Příspěvek od falconik » 23 úno 2013, 20:08

zbytek fotek
Přílohy
nanesene lepidlo
nanesene lepidlo
nanesene lepidlo
nanesene lepidlo
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Odpovědět