Zvýšení výkonu u 1,7CDTI ...

Uživatelský avatar
zviratko
Příspěvky: 244
Registrován: 04 kvě 2008, 15:58
Bydliště: Co jiného než Praha :-)
Kontaktovat uživatele:

Zvýšení výkonu u 1,7CDTI ...

Příspěvek od zviratko » 24 črc 2008, 07:22

Tak nevím kolik lidí tady , ale já jsem neodolal a už mám nachipováno. Motor je Z17DTH a serie 100PS , nyní to má cca 130PS a musím říct že jsem maximálně spokojený :-) Kdyby to OPEL dělal takhle rovnou , tak by se to nemuselo ani chipovat :lol: no i když se znám , tak by tam stejně přišel , časem si člověk zvykne a pak mu přijde že to stejně nejede :-)

Jelikož je auto v záruce , tak jsem to vyřešil digitálním boxem od firmy www.steinbauer.cc , je to Rakouská firma a mám s ní zkušenosti už asi cca 10let a zatím max spokojenost.
Ted se to auto chová o poznání živeji , nemusímtak šlapat na plyn , spíš musím pořád ubýrat jinak to pořád jede . Jezdím na 19" , tak že spotřeba je zatím cca stejná jako bez chipu , pohybuje se okolo cca 5 - 8l/100km , dle způsobu jízdy . Zjistil jsem že je jedno jestli jedu naložený nebo prázdný , spíš záleží jestli jedu dálnici nebo okresky , dálnice mi ničí průměr :lol: , ale po okreskách se bez problémů dostanu na 5l/100km a t to nějak moc nešětřím.
*****
best shop http://www.vwaudishop.cz

Astra H Wagen 19" BBS , VW Golf MKI Porsche wheels , VW Golf MKIV 19" ....

Reklama
 

Mazety
Příspěvky: 558
Registrován: 04 kvě 2008, 22:23
Bydliště: Praha

Re: Zvýšení výkonu u 1,7CDTI ...

Příspěvek od Mazety » 24 črc 2008, 09:32

mohu se zeptat na cenovku? neskáče do nouzáku? prý to s čipem občas dělá, díky
EX Opel Astra H caravan

Uživatelský avatar
zviratko
Příspěvky: 244
Registrován: 04 kvě 2008, 15:58
Bydliště: Co jiného než Praha :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu u 1,7CDTI ...

Příspěvek od zviratko » 24 črc 2008, 10:48

Cena byla pro mě , tak že byla jiná než ofico :-)
Dával jsem za to 13tis.

Jinak mi to nikam nepadá :-)
*****
best shop http://www.vwaudishop.cz

Astra H Wagen 19" BBS , VW Golf MKI Porsche wheels , VW Golf MKIV 19" ....

somoant
Příspěvky: 19
Registrován: 26 kvě 2008, 14:04

Re: Zvýšení výkonu u 1,7CDTI ...

Příspěvek od somoant » 20 srp 2008, 09:25

Mam aj ja, ale iba na 120 koni MMracing, dialnice mi nejako nevadia, ono skor zalezi ako rychlo po tych dialniciach clovek chodi.
rozdiel medzi 120 a 140 v spotrebe je u mna zanedbatelny (jazdim tak 80% dialnice). (5,5-6)
Faktom je ze aj ked sa velmi snazim dokazem spotrebu znizit len o 0,5l, ale pokial to vobec nesetrim spotreba stupne max. o 1l,
DLhodoby priemer u mna je medzi 5,7 - 6,0. Ale nie som ziadny sportovec.

JirkaF
Příspěvky: 382
Registrován: 10 kvě 2010, 21:15
Bydliště: Přerov

Re: Zvýšení výkonu u 1,7CDTI ...

Příspěvek od JirkaF » 09 zář 2010, 17:58

Zdarec pánové. Já o chipnutí také přemýšlím. Taky mám 100PS a po pravdě mi to stačí. Jediné co mě fakt točí je ten spodek, hlavně rozjezdy. Nejdřív jsem byl tak znechucenej, že jsem to chtěl vrátit a poohlídnout se po 1.9ce . Pak jsem natankoval plnou slušné nafty (docela skok), vyměnil jsem filtry a olej a další skok. Takže bez klimy je to jakš takš. Ale s klimou je to běs a i bez ní bych přivítal rychlejší náběh otáček a asi i krouťák.

Jak se Vám to chipnutí projevilo na tomhle? Jste někdo z Liberecka, že bych si to přijel porovnat se svou nechipnutou?

Jaké jsou HW rozdíly mezi 74 - 81 - 92KW? Nejsou tam třeba jiná turba, nebo co já vím? Jasně jsou tam 6-kvalty (škoda že není i u mé 74), ale jinak je to jen v SW řídící jednotky?

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu u 1,7CDTI ...

Příspěvek od vojta » 09 zář 2010, 18:14

no nevím mám 100ps 6kvalt a nezdá se mi že se to špatně rozjíždí, to si ještě asi nejel v 1,3 cdti :-)
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

JirkaF
Příspěvky: 382
Registrován: 10 kvě 2010, 21:15
Bydliště: Přerov

Re: Zvýšení výkonu u 1,7CDTI ...

Příspěvek od JirkaF » 09 zář 2010, 18:55

vojta píše:no nevím mám 100ps 6kvalt a nezdá se mi že se to špatně rozjíždí, to si ještě asi nejel v 1,3 cdti :-)
No, možná je to i tím zpřevodováním u mého 5-kvaltu, hlavně 3ka. Přiznám se, že mi moc nesedí. Buď by to chtělo natáhnout 2, aby na 40km/h byly menší otáčky, nebo aby na 3 byly kolem těch 2t. Což nejsou ani při 50-ti km/h....
Někdy se za Tebou musím stavit vyzkoušet jaký je ten Tvůj 6-kvalt. Peryho mi sedl do ruky úplně super, ale on má 1.9, 110kW....

Každopádně asi vyjde levnějc chipnutí, než výměna převodovky...si myslím. Otázkou je, zda to pomůže jak doufám. Nebo jestli je něco se vstřikama či turbem, .... . Jo, Vojto dokážeš zjistit jaké jsou ty rozdíly mezi mou 74kW a těmi výkonnějšími?

JirkaF
Příspěvky: 382
Registrován: 10 kvě 2010, 21:15
Bydliště: Přerov

Re: Zvýšení výkonu u 1,7CDTI ...

Příspěvek od JirkaF » 09 zář 2010, 20:39

leilak1 píše:Motor 1,7 je naladený žial na vyššie otáčky ale mne to nevadí zvykol som si aj po čipe zaberá neskôr teda vo vyšších otáčkach.
No, to jsi mne nepotěšil.
leilak1 píše:Nejakým čipom alebo snažením sa meniť soft naladeným že skôr začne ťahať sa to nedá. čítal som aj nemecké fórum o tom ... Ja som teraz max. spokojný.
Pozri graf výkonu.
http://www.projekt-opel.de/leistungskurven/astra.PDF
Ale ty grafy vypadají luxusně. Hlavně ten krouťák je super. Špičky kolem 2tis. To mi neříkej, že to nejde mnohem víc od spoda. A tedy že to nepomáhá s těmi rozjezdy.

JirkaF
Příspěvky: 382
Registrován: 10 kvě 2010, 21:15
Bydliště: Přerov

Re: Zvýšení výkonu u 1,7CDTI ...

Příspěvek od JirkaF » 09 zář 2010, 23:49

leilak1 píše:Ale nie "mnohem víc odspodu" jednoducho sa z toho nedá spraviť TDi.
Ale celkový nárast výkonu,sily je super oproti tomu čo to bolo, stačí len porovnať zrýchlenie na stvovku to hovorí za všetko. Lepšie ako 1,9 120PS.
No s TDI 66kW jsem najel jen pár set km, a pravda je, že jsem byl spokojený. Pár km jsem si zkusil s 1.9 110kW a tam nebyl problém. Musím si tu chiplou u někoho zkusit, než do toho pudu.

Každopádně díky za informace.

Uživatelský avatar
vojta
Příspěvky: 2754
Registrován: 29 led 2009, 18:24
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvýšení výkonu u 1,7CDTI ...

Příspěvek od vojta » 10 zář 2010, 09:10

jirko máš dth
Zprávy pouze emailem na info zavináč doopla.cz
_________________
Astra G 3dv. Z16XE Automat
Astra G 3dv. Z20LET OPC

DoOpla.cz – Opel originální díly, příslušenství a oleje Opel

Odpovědět