Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět

Koupíš si tento modul od Pepase?

Ano
118
61%
Ne
25
13%
Nevím
50
26%
 
Celkem hlasů: 193

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od swabel » 31 kvě 2011, 09:55

Kody zavad sa daju na astrach a zafirach jednoducho vyblikat. Na skodu by to ale urcite nebolo! 8-)
Na Vectrach C sa to neda?
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Reklama
 

JirkaF
Příspěvky: 382
Registrován: 10 kvě 2010, 21:15
Bydliště: Přerov

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od JirkaF » 31 kvě 2011, 13:24

PepaS:
Klobouk dolů, to teda bude super udělátko. Já mám CD30 mp3 a tak jsem rád. Jen místo BIDu budu muset dát GID nebo CID, jestli dobře chňápu. Ale to mám stejně v plánu.

Pár názvů pro Tvůj teploměr mne napadlo. :lol:
- Adamova berle, PeS Adamovi, Lekce Adamovi, Adamovo svědomí, ...
- MufIO (multifunkční Input/Output), MUnaC (Multifunkční Udělátko na CAN)
8-) :lol: 8-) :lol:

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od sauce » 31 kvě 2011, 13:26

Já myslím, že vypisovat ECN kódy Pepasovým modulem je zbytečné - ten modul by podle mě neměl zbytečně dublovat informace, které lze jednoduše zjistit i bez něj.
Aby to mělo nějaký smysl, musel by se k ECN taky zobrazovat textový popis, což je už ale daleko mimo zadání tohoto modulu, to nechme na diagnostice.
Taky bych vyškrtnul to částečné stahování oken, nechal bych jen úplné stažení/vytažení... Naopak anglickou jazykovou mutaci bych zahrnul už od začátku ;)

JirkaF
Příspěvky: 382
Registrován: 10 kvě 2010, 21:15
Bydliště: Přerov

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od JirkaF » 31 kvě 2011, 13:34

ECN prosím nechat. Je pravda že je lze zjistit, ale pokud by je teploměr ukazoval po nalistování kdykoliv a ne jen když provedu sadu kroků s vypnutým motorem za současného držení: výfuku+antény+druhého šroubu pravého předního kola :D tak by to bylo fajn.

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od x-father » 31 kvě 2011, 15:44

Da se za cca 25 USD koupit modul, ktery vrazis do diag. zasuvky a sparujes pres bluetooth s telefonem. Pak muzes vycist chybove kody mobilem (chytrym mobilem). Ma to ale stejne nepraktickou stranku, jakou by mel pepuv modul a to ze bys musel vozit seznam vytistenych kodu, pac ze samotneho kodu toho prd poznas co tomu je.

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od milosh » 31 kvě 2011, 20:13

To uz je lepsi koupit opcom za stejny prachy a nabidne to mnohem vice fci, ale zase potrebujes notas, i kdyz teda znam pacienty co kdyz jdou do garaze na diagnostiku tak berou cely pc :lol:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od PepaS » 31 kvě 2011, 21:18

RomanK píše:Zásuvka je v plastu (Zafira-B), dá se z něj vyjmout a mohla by se umístit třeba do strany.
a půjde to nějak upevnit? Modul drží pouze zásuvka, takže když bude na volno, tak se to tam za chvíli uklepe
Hoonza píše:… budou se mi navíc zobrazovat grafické piktogtamy?
jak píšeš, piktogramy by byly třešničkou na dortu, ale zatím je nechám stranou. Třeba časem až nebudu mít co dělat, tak se na ně podívám.
Hoonza píše:…pokud se stane, že dojde k závadě která je uložená v této jednotce (symbol klíče s autíčkem) šlo by si vylistovat kód závady, bez toho abych musel auto nabodnout na diagnostiku
co se týče ECN, zobrazovat pouze čísla závad problém není, ale přesně jak píše sauce, bez textového popisu to je asi k ničemu. A použité mikro zase nemá tolik paměti, abych tam dostal kompletní sady chybových kódů všech ŘJ motrů (tady http://leteckaposta.cz/687950703 máte na ukázku kompletní sadu chybových kódů v češtině pro Z19DT). A obávám se, že ani ten textový popis vám moc nepomůže – spíš než kód závady, bych u chromého auta hledal číslo na nejbližší servis, tedy pokud si v autě nevozíte dílnu a náhradní díly. Výpis ECN v číselné podobě zcela nezavrhuji, ale stejně jako u piktogramů ho zatím nechám u ledu
JirkaF píše:…jen místo BIDu budu muset dát GID nebo CID, jestli dobře chňápu. Ale to mám stejně v plánu
ano, přesně tak. Prvotní myšlenka byla, udělat něco, co bude užitečné a využije to potenciálu grafických displejů. Modul by mohl s nějakým omezením využívat i BID, ale zatím nad tím vůbec neuvažuji.
sauce píše:…taky bych vyškrtnul to částečné stahování oken, nechal bych jen úplné stažení/vytažení
uvidím, zda-li a případně jak přesně se to částečné otevírání dá realizovat. Je klidně možné, že to nebude reálné a zůstane pouze plné otevření.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Midzi » 31 kvě 2011, 21:22

hlavne nech to mas cim skor, ja uz sa neviem dockat :mrgreen:
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
Hoonza
Příspěvky: 110
Registrován: 07 srp 2009, 14:27

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Hoonza » 01 čer 2011, 18:11

Co se týká výpisu chybových kódů, tak by to mělo smysl pouze s popisem a to je jak říkáš náročný. Já vycházel z vlastní zkušenosti kdy se mi stalo následující: Vracel jsem se z Německa a náhle mi vyskočila chyba (klíč s autíčkem) a auto začalo děsně koktat vůbec netáhlo, zastavil jsem, znovu nastartoval hledal, nic pořád stejné. Čekalo mě ještě cca 100 km max. hrůza..... Když jsem přijel domů napíchnul OP-COM vylistoval chybu - špatná funkce 3 vstřikovače, sundal jsem konektor přihnul plíšky v konektoru a bylo po problému. Kdybych tenkrát věděl co s autem je, mohl jsem si ušetřit nepříjemnou cestu. Po tomto už jsem uvažoval, že když pojedu dál budu brát notebook. :-)

Schválně do "placu" házím nápady a kolektivně se k něčemu dobereme, jsem rád Pepo, že o tom takhle diskutujeme. Věřím že i pro Tebe to je podnětné. Ta idea "teploměru" je výborná a krabička může zastat spoutu dalších věcí.
Co speedlock? Vím že to jde nastavit nějak složitě, že držím tlačítko na zamknutí a zárověň ovladač, zakomponovat to do menu teploměru Speedlock aktivovaný/deaktivovaný?

Když se inspirujeme u Happylightshow - simulace přisvěcování do zatáček mlhovkou, jako to má třeba octavia? Já mám u Vecty C AFL, ale někomu (ikdyž svícení mlhovkou není dle předpisů) by se to mohlo líbit.
Astra H Sport, Z18XER 103 KW r. 2008, IDS+, Bi-Xenon, Keyless (Open&Start)

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od sauce » 01 čer 2011, 18:45

Co je to prosím "speedlock"? Jestli myslíš zamykání po rozjezdu, tak to se programuje v REC. A aktivace/deaktivace je delším podržením tlačítka centrálního zamykání na středovém panelu...

Odpovědět