Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět

Koupíš si tento modul od Pepase?

Ano
118
61%
Ne
25
13%
Nevím
50
26%
 
Celkem hlasů: 193

Uživatelský avatar
sauce
Příspěvky: 570
Registrován: 18 srp 2010, 09:02

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od sauce » 24 led 2011, 10:36

Nemůžu se dočkat, až to bude hotovo... ;)

Reklama
 

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od silver » 24 led 2011, 20:24

@pepa
toto pojde nadracku..teplomer a stav dpf ...klobuk dole. fandim ti az do finale!!!
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Kesi » 25 led 2011, 22:14

Nechcem znevažovať prácu PepaSa, ale myslím že by to všetko vyriešilo toto http://torque-bhp.com/.
Spolupracuje to z OBD rozhraním cez Bluetooth a zobrazuje to na telefóne z Androidom. Okrem toho aj iné parametre 8-)
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Midzi » 25 led 2011, 22:16

tak to uz je ina sranda
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od pueblo » 26 led 2011, 09:49

Hmmm, krásná věc 8-) . Ale cena a lokalizace? PepaSovo řešení je univerzální bez nutnosti vlastnit smartphone ;)

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od PepaS » 26 led 2011, 10:41

2 Kesi: neměj žádné obavy, velmi si cením všech rozumných podnětů a názorů druhých – pro vývojáře je absolutně nejhorší, když nemá žádnou zpětnou vazbu.

Já se pokouším udělat pouze to, co v těch autech asi mělo být a má to nějaký smysl i pro úplně normálního uživatele vozu. Chápu důvody OPELu, proč tam teploměr nedal a proč nechce řidiče otravovat s nějakým DPF, na druhou stranu se ukazuje, že základní informace např. o stavu procesu čištění DPF jsou důležité i pro toho úplně normálního uživatele vozu (mám dojem, že v Insignii už mají upozornění, že to začalo…). Kolega ze servisu mi např. říkal, že se občas setkává s případy, kdy řidiči nevědí která bije, auto při čištění DPF čoudí či smrdí a oni to vyhodnotí jako technickou závadu a auto rychle u benzínky odstaví a volají asistenční službu. V žádném případě nemám ambice dělat nějakou vestavěnou on-line diganostiku vozu. Od toho jsou tady jiní, kteří to už dlouho umí mnohem lépe než já .

Toto http://torque-bhp.com/ je zajímavé, ale zásadní problém tohoto zařízení bude, že je určeno pro OBD-II, což je specifikace související pouze s kontrolou ŘJ majících co do činění s emisemi, takže většinou pouze motory. Na diag. ABS, Airbagu a OPEL specialitek jako UEC, REC, CIM, ECC, EHU, DISP atd. můžeš klidně zapomenout. Jako hračka nebo platforma pro výuku problematiky SW/HW a diag. vozů to je naprosto super, ale praktické použití pro normálního uživatele vozu zatím nevidím.

Mimochodem, upravit OP-COM pro bezdrátovou komunikaci není až tak velký problém (tedy na první pohled, mohou být problémy se zpožděním). A profi. diagnostický adaptér GM MDI už také podporuje bezdrátovou komunikaci přes WiFi.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od x-father » 26 led 2011, 10:59

Tak to je hustokrutý!!!

Hned jsme tu s kolegou nainstalovali tu aplikaci, ktera je zadarmo a koukli co umi.

Nasledne jsem sel hned shanet kde se da koupi cinsky klon nejakeho OBDII bluetooth interfejsu a nasel jsem.

Tenhle vypada OK - treba by se i vesel po kryt:
http://www.dealextreme.com/p/elm327-blu ... ngle-16921
53 USD.


A tenhle je za necelych 30 USD a dokonce ho ta aplikace v telefonu ukazuje jako kompatibilni:
http://www.dealextreme.com/p/obdii-blue ... -12v-42824

Jen by se musela zasuvka vyhodit z uchytu a polozit jinak, aby se to tam veslo.

Asi to za ty prachy zkusim.

Uživatelský avatar
silver
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 pro 2010, 22:53
Bydliště: Topolcany
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od silver » 26 led 2011, 12:27

vsetko je to pekne a neodsudzujem to..nemam android ani win mobile..tak budem skorej rad pepasovej vychytavke a pohodlne si stlacim daky cudlik a uvidim stav teploty a saturacie dpf a budem plne spokojny. myslim ze ako bolo spomenute vyssie pre obyc.cloveka plne dostacujuce.
ASTRA H estate Z17DTH 74kw,COSMO
EX Astra H estate 08 1.9cdti 74kw ,vybava Catch me now ,Henrieta silver&black edition
EX ceed 1.4 Ex 2007

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Werewolf » 26 led 2011, 20:33

K tomu "zázračnému zařízení", myslim si, že to možné nebude, ale přesto:
× Líbilo by se mě, kdyby u přehrávání hudby se zobrazoval nějakej posuvník, kterej by informoval o tom, jak daleko je skladba třeba pod nápisem uzoulinkej by stačil, nebo aspon uběhlý čas/celkový čas skladby...
× Dále před tim testem tagu skladby mě chybí pořadí skladby. Když přepnu další, tak se mi zobrazí v tom menšim okně v rohu číslo, ale jinak není.
× Když šteluju hlasitost, mohlo by se taky něco zobrazit, třeba číselnej rozsah, kterej by se na chvíli zobrazil a pak zmizel. Při klasických rádiem si člověk zvykne to dávat na určitý číslo, tady to dělám vždy jen podle sluchu.

Asi to nepůjde a jsou to nepodstatné drobnosti, ale kdyby náhodou to šlo, tak toto bych si přál :-) (cd50 phonno)

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Kesi » 26 led 2011, 21:18

Pepas jasne, ja som to náhodou našiel a je to pekná hračička :D Čo sa týka tvojej práce tak jej výsledky budú určite použiteľnejšie pre väčšie spektrum užívateľov aj bez technického nadania 8-)
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Odpovědět