Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět

Koupíš si tento modul od Pepase?

Ano
118
61%
Ne
25
13%
Nevím
50
26%
 
Celkem hlasů: 193

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od corsaczek » 13 zář 2010, 22:02

Nechápu ty nářky ohledně chybějícího teploměru - kdo na něj vůbec dneska kouká a proč? Navíc je známo, že i u aut s teploměrem je ručička nastavená, aby ukazovala 90st za každých okolností. A kdo to tak nutně potřebuje, může využít servisní menu...

Reklama
 

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od x-father » 13 zář 2010, 22:16

pmo píše:už jsem někde četl, že někomu praskla na astře H hadice, voda vytekla, kontrolka nic nezaznamenala, protože čidlo nebylo ve vodě a vzduchem se neprohřálo a následná škoda na motoru byla docela velká, takže to, že tam budík nedali je dle mě taky chyba, ale tuto situaci by budík taky asi nevyřešil, natohle platí jedině kontrola hladiny chladící kapaliny v nádržce. a to, že kontrolka nezasvítí ani na chvíli, tak jako třeba ESP nebo jiné kotrolky je od oplu pěkná volovina.
Haczek píše:Digi budiky ma dnes Citroen C4.

U minulého auta se mně stalo, že kamínek z protisměru prorazil chladič. Chladič byl proražený jen lehce a kapalina unikala pozvolna. Stalo se to na podzim, když venku byly teploty kolem 0-5C a deštivo, takže jsme to poznal až za pár dní kdy mně rafička začala pěkně "tancovat".

Pokud by se to stalo s Astrou, tak nevim zda bych to poznal....

Kecy v kleci.

Me kdyz na Hacku tek chladic a ztratil jsem chlazeni, tak se proste motor zacal prehrivat a rozsvitila se me na budicich prislusna kontrolka.

To ze tam neni budik neznama, ze tam neni indikace prehrivani.

Souhlasim co tu nekdo napsal o packach. Me system pacek vyborne vyhovuje a chtel bych to dal. Ale protoze jsem cetl taky spoustu recenzi, kde nejakej novinar den jezdil hackem a nezvyk si na to, tak to tam hned bylo napsane na konci recenze jako minus. Kolik je tu lidi co nadava na packy? Skoro nikdo.

A kolik je tu lidi, kteri meli skodu na motoru, protoze nemaj budik na teplotu motoru? Taky nikdo...

Uživatelský avatar
stanomata
Příspěvky: 522
Registrován: 14 pro 2009, 08:01
Bydliště: SENEC /SR/

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od stanomata » 14 zář 2010, 06:53

moja skusenosť, nemam snimač hladiny kapaliny, je potrebne ho domontovať
praskla mi hadička, unikala kapalina, všimol som si nahodou na parkovisku unik, tak do cieľa som dolieval destilku a potom dal vymeniť v servise prasklu hadičku ,plus doliatie alikolu
ASTRA H CARAVAN 1.7 CDTI 59kW/80 koní
chiping 74 KW/ 100

Diagnostika OP-COM , aktivácia komfortných funcií

KvetoshK
Příspěvky: 88
Registrován: 18 črc 2010, 21:48
Bydliště: Zbraslav,Brno-venkov

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od KvetoshK » 14 zář 2010, 07:49

x-father ...že bych byl jediný :o

prasklý chladič na dálnici čidlo teploty zareagovalo motor se vypnul.

Odtah+výměna chladiče+výměna těsnění+přebroušení hlavy+..=30000Kč
Astra H caravan 1,7 CDTI,2005, Z17DTH 74kW
OP-Com k dispozici
Astra J 1,6 2011 85kW

Uživatelský avatar
MrMarian
Příspěvky: 246
Registrován: 15 črc 2009, 08:13
Bydliště: Juzne cechy / Vysocina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od MrMarian » 14 zář 2010, 11:44

Zdravim,

To KvetoshK: nie si jediny ... aj mne na zaciatku chybalo, ale napokon som si zvykol. A aj niekde mam bastl co som zopar stranok pred tym uviedol s Bargrafom ... a vsade kde som to dal, nesedolo to ... tak som to zrova zrusil a zvykol si na to ze nie je rucicka...

To x-father: videl si niekedy svietit kontrolku prehraitia motora? Ja sa priznam ze nie ... a vies mi zarucit ze ta ziarovka / ledka nie je vypalena? A ja sa nerad spolieham na neco som som v zivote nevidel svietit. Tak na to je ta blba rucicka ktore ked sa nieco deje tak si celkom vcas informaovany ... a nie zrovna vtedy ked uz je to takmer neskoro ...

To KvetoshK: Ano ukaze ... aj rychlost to ukaze aj mnostvo paliva a verim tomu ze aj otacky motora by nebol problem ... a predsa mame budiky pred sebou ... alebo by si to chcel vsetko schovat do nejakeho super menu a ked si to budes chciet pozriet tak budes musiet prejst cele menu a klikat a klikat ... Podla mna su to zakladne indikacne prvky tak by to na palubovke malo byt ... ako som uz pisal na Astra J to uz zase je ... preco asi? Asi mali viac nespokojnych zakaznikov ako spokojnych, asi to mnohym chyba ... ano ... su jednci ktory sa na to nepozeraju a to nie len na teplotu ale ani na rychlost a ani na otazky a mozno vidia aj palivomer len vtedy ked im to zacina blikat popr. trubit :D

To corsaczek: Ja neverim v tom ze to tak funguje ako pises " nastavene aby ukazovalo 90st za každých okolností". Mal by to byt obyc volmetr a ten ukazuje to co ma a nie nejaku naprogramovanu / nastavenu hodnotu. To mi pripada ako keby aj spotrebu nastavili aby ukazovala minimalnu / otacky optimalne / nadrz stale plna ... nema to zmysel. Co by tym sledovali? Co by tym chceli ukazat? A bolo by to omnoho zlozitejsie ako keby to ukazovalo ako malo ukazovat tu spravnu hodnotu. A ako hore pisem, mal som ten bastl a aj ten stal ako prikovany - bez nejakeho nastavovanie / programovania ...

Prajem pekny den.

M.
Opel Astra H 1.6 16V 85kW Z16XER Enjoy 7/2009 sedan
+ Sada Enjoy Plus, Metalická barva, Rádio CD30 MP3 - 7repro, Přední mlhová světla, Ráfky z lehkých sliltin, Palubní počítač, Tempomat, ....
Obrázek

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od PepaS » 14 zář 2010, 15:40

už delší čas pozoruji nářek uživatelů nad absencí teploměru chladící kapaliny… existuje jedno možná elegantní řešení: ti, kdož mají v autě displej GID / CID nechť si prosím nyní představí, že by stiskli nějaké tlačítko na volantu (v tuto chvíli není podstatné jaké, jde o princip) a na displeji by vyskočilo okno, které by zobrazilo aktuální teplotu chladící kapaliny, napětí palubní sítě, vnitřní teplotu ve voze (po doplnění snímače) atd.. Bohužel pouze v textové podobě, budík na displeji nenakreslím :(.

A co by to znamenalo? Pouze strčit do diagnostické zásuvky malou krabičku v ceně kolem 1000 Kč (+-). Ta krabička by v té diagnostické zásuvce musela zůstat, ale byla ba tak velká, aby se daly zavřít krytky. Samo že v případě nutnosti připojení diagnostiky by se krabička vytáhla.

Co byste tomu říkali?
Přílohy
V tomto
V tomto
nebo v tomto okně by se údaje zobrazovaly
nebo v tomto okně by se údaje zobrazovaly
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Solik
Příspěvky: 519
Registrován: 22 kvě 2008, 21:04
Bydliště: Zlínsko

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Solik » 14 zář 2010, 15:44

Myslím, že to bude určitě hodně lidí zajímat 8-)

Uživatelský avatar
emvee
Příspěvky: 687
Registrován: 20 úno 2009, 10:14
Bydliště: HK

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od emvee » 14 zář 2010, 15:50

MrMarian: Já myslím, že corsaczek má pravdu. Minimálně např. v naší služební Fabii II se teploměr takhle chová. Chvíli po tom, co člověk nastartuje se ručička usídlí na 90 st. a nikdy se ani nehne. Už jsem to kdysi i někde četl, že u "moderních" aut je teploměr řešený tak, že ukazuje ne skutečnou teplotu, ale to co mu říká řídící jednotka, že má ukazovat.
OPEL ASTRA H CARAVAN, 1.6 TWINPORT, 77kW (2006)
Obrázek

Uživatelský avatar
Solik
Příspěvky: 519
Registrován: 22 kvě 2008, 21:04
Bydliště: Zlínsko

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Solik » 14 zář 2010, 16:01

Taky tomu docela věřím. Mám zkušenost se služební Octávkou - letos v létě při 35°C horku a popojíždění v koloně ve městě se ručička teploměru ani nehla, přesně 90°. Pak jsem se dostal na dálnici, klidné tempo - teplota stále 90°C. Nevěřím tomu, že by se teplota vody vůbec nezměnila. Jak píše emvee, informaci budík zobrazuje podle toho co mu řekne ŘJ a asi bude mít nějaký interval, v kterém i při změně teploty vody budík pořád ukazuje stejně.
Naposledy upravil(a) Solik dne 14 zář 2010, 21:28, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Oťas
Příspěvky: 1507
Registrován: 19 dub 2010, 20:56
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Oťas » 14 zář 2010, 16:09

To PepaS:
Myšlenka dobrá... 8-)
Astra H 1.9CDTI Enjoy 88kW / 280Nm kombi, nyní 104,3kW / 321Nm, Bi-xenon, bez DPF, EGR-OFF - teda přiškrcen...
OP-COM k dispozici
Astra G 1.6 16V hatchback,xenon,EGR-OFF

Odpovědět