Odlučovač pevných částic

Odpovědět
Radeczek1980
Příspěvky: 16
Registrován: 01 srp 2010, 16:08
Bydliště: Praha

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od Radeczek1980 » 06 srp 2010, 19:07

Tak jsem dnes provedl kontrolu pod autem. Dost mně překvapilo, že mám úplně jiný filtr DPF, než je všude popisován. Nevedou z něj žádné hadice, jen kabel od asi teplotního čidla. Na výfukové trubce cca 15cm před filtrem je jedna hadice, která vede předpokládám k čidlu diferenčního tlaku,které je umístěno u olejového filtru(TA JE V POŘÁDKU). Taktéž jsem zkontroloval i EGR-ko a vyčistil( taktéž mám jiný systém tohoto ventilu,než je kdekoli popsáno). Takže jediné co může být v pr.... je samotný filtr DPF. Jestli má někdo ještě jakýkoliv nápad, sem s ním. Budu vděčen za jakoukoli myšlenku.
Astra H 2007 1,7CDTI 81KW

Reklama
 

dejv
Příspěvky: 1
Registrován: 15 srp 2010, 18:27
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od dejv » 15 srp 2010, 19:45

Ahoj, mám problém, který nejspíše patří do tohoto vlákna. Mám Zafiru, 1,9 CDTI, z roku 2006, koupená v prosinci loňského roku. Někdy v březnu mi začla během jízdy konstatntně svítit kontrolka diagnostiky (autíčko s klíčem), auto přestalo táhnout. V servisu u Opela mi řekli, že byl plný filtr pevných částic, provedli regeneraci, auto jezdilo.. Takže když byla možnost, "vytvořil" jsem podmínky (otáčky, zahřátý motor, konstantní rychlost..), aby regenerace mohla proběhnout za jízdy, ovšem nikdy jsem nezaznamenal RomanemK popisované příznaky probíhající regenerace - zvýšená spotřeba vůbec, dunivý zvuk motoru taky ne, praskání zespodu zespod auta při zastavení, praskání se mi zespod auta ozývá prakticky po každé jízdě, ať jedu přes půl republiky, nebo kousek po městě. Jezdím přes týden nárazově po městě, o víkendech delší vyjížďky mimo. Začátkem jsem měl auto v servisu kvůli jiné věci, ale zjistili naftu v oleji a tím pádem opět zanesený DPF. Vyčistili. V červenci jsem ho 2x protáhl po dálnici, neb jsem pozoroval, že auto začíná hůže táhnout, při řazení trvá déle, než "zabere", a koncem měsíce jel z Ústí na Liberec, za Ústím se opět rozsvítila kontrolka, auto ztratilo otáčky, jízda byla utrpení. Takže druhý den do Lučan do Opela, kde mi řekli, že saturace DPF filtru byla tak 60%, ale větší tlak vzduchu v potrubí. Vyčistili. Jezdil jsem týden po horách, začal zase registrovat horší tah při řazení (bez kontrolky), pak jsem to protáh na rychlostce z Turnova, v poho přejel do Ústí, týden jezdil po městě, o víkendu odjel asi 80 Km od Ústí po silničkách, kde se podmínky pro regeneraci nedaly "vyrobit", cestou zpátky opět rozsvícená kontrolka, auto netáhlo. Takže dneska jsem to vzal protáhnout, ovšem, kontrolka se rozsvědcela asi 5 min po nastartování, zahřál jsem motor, a než se rozsvítila, vytáhnul do otáček (4000). Po chvíli jízdy auto cuklo, rozsvítila se kontrolka, a otáčky šly dolů, na 3300. Zkoušel jsem ho ještě projet na maximálně dosažitelné otáčky, ale nic nenasvědčovalo tomu, že by se regenerace spustila (kromě praskání zespodu auta, což jak je uvedeno výše, je vpodstatě vždy..). Takže prosím o radu, kde může chyba? Podmínky pro úspěšný průběh regenerace DPF se snažím při vhodné příležitosti nastolit, ovšem mám pocit, že vzhledem k jakékoli absenci vnějších projevů regenerace k ní nedochází, spíše se zdá, že ta neproběhne z důvodu špatné funkčnosti něčeho jiného. Nemám jak zjistit, že je DPF zanesen, blikání kontrolky žhavení, které by to signalizovalo, jsem nikdy nezaznamenal, jediné, co může být vodítkem, je ono popisované zhoršení tahu při řazení, které se postupně zhoršuje až se rozsvítí kontrolka, i když mezi tím "provedu" regeneraci. Díky za jakoukoli radu..

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od dark » 15 srp 2010, 20:24

Tvoje řešení: http://www.fapoff.cz/ a máš s tou blbostí jménem DPF navždy pokoj. Brzo se tam potkáme ;) už šetřim.
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

jupaza
Příspěvky: 69
Registrován: 24 srp 2009, 23:11
Bydliště: Žilina - SR

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od jupaza » 15 srp 2010, 22:55

skúsil by som vyčistit EGR ventil, mne to robilo podobné kúsky, po dôkladnom vyčistení OK. Regenerace filtru DPF filtru aj u mňa prebieha bez akékoľvek signalizácie kontrolkou, len registrujem iný zvuk motora, zvýšenú okamžitú spotrebu na PC a čudný smrad okolo auta
Opel Astra F caravan 1,8l 16v - ex
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi, motor Z 19 DTH
Diagnostika a programovanie pomocou OP COM

Radeczek1980
Příspěvky: 16
Registrován: 01 srp 2010, 16:08
Bydliště: Praha

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od Radeczek1980 » 20 srp 2010, 10:07

Tak jsem byl tento týden v servisu, opět s DPF filtrem. Prostě když mám vašší saturaci jak 65% ,tak při pvyšších otáčkách mi to rozsvěcí kontrolku. V servise jsem naložil technika a ten se mno jel na dálnici ,aby se přesvědčil ,zda regenerace probíhá jak má. S připojeným Tech2 zjistil , že mám vysoký tlak výfukových plynů a to mi vyhazuje chybu. Čidlo mi měnili před 3-mi týdny. Po ujetí cca 25km regenerace proběhla a tlak šel dolů do normálu. Saturace zůstala cca na 33%. Takže servisman neudělal vůbec nic. Jen mi řekl ať s tím jezdím a kdyby se opět ukázala chyba ,ať přijedu. Je mi jasné , že chyba se ukáže ,jakmile dosáhnu vyšší saturace. To že potom mám vysoký tlak ve výfuku sice zjistil ,ale bylo na něm vidět ,že nemá páru proč a proto to nijak neřešil(pak jeďte do značkového servisu už mně to stálo 3700Kč a nic nevyřešili). Prostě dám ten filtr do hajzlu a bude klid. Dle mého mínění je to nejlepší řešení.
Astra H 2007 1,7CDTI 81KW

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od dark » 20 srp 2010, 12:04

Říkám to tu celou dobu, pryč s tou blbostí.
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

Uživatelský avatar
Adriano2
Příspěvky: 1127
Registrován: 23 říj 2009, 13:16
Bydliště: Záhorák :-)

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od Adriano2 » 20 srp 2010, 12:16

Já ho mam v aute,ale jak sa ukáže problém ihneď ide preč, už s tým opäť do servisu nepôjdem :D
HONDA CIVIC 1,8 VTEC - 2008
EX - Opel Astra H 1,9 CDTI 88KW - rok 2005

dark
Příspěvky: 862
Registrován: 01 črc 2009, 13:24
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od dark » 20 srp 2010, 12:19

Mě zatim sviti jen kontrolka že s nim neco je, ale vykon, chyby v regeneracich apod. nic nedělá, ale beztak ho nechám taky uřiznout.
Opel Astra H | hatchback | 1.9 CDTi - 110 kw
DPF off, SILENCER off
Ondra-sek.cz - vše pro cestování s miminkem

matyyysek
Příspěvky: 99
Registrován: 18 srp 2010, 20:31
Bydliště: cerstvy Zahorak ´=P

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od matyyysek » 25 srp 2010, 18:15

Tak ja mám zas úplne opačný problem ,už som najazdil 10 000 km a žiadna regenerácia a ani veci stým súvisiace ,bol by som aj zvedavý ako to vlastne prebieha v skutočnosti :idea:
ASTRA H CARAVAN,2007 1,9 CDti 88kw,COSMO in black skin

Uživatelský avatar
JohnyBA
Příspěvky: 470
Registrován: 09 kvě 2009, 09:58
Bydliště: Bratislava/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od JohnyBA » 25 srp 2010, 18:44

okrem zvysenej spotreby to u mna nie je nijak vidiet, takze mozno ti to uz par krat prebehlo a nevsimol si si to ;-)
Opel Astra H, 1.9CDTI 74kW, 11/2007
Spotreba: Obrázek

Odpovědět