Zimní pneumatiky 15" vs 16"

Odpovědět

Jaký rozměr kol s danými pneu by jste si koupily vy?

15" Goodyear Ultra Grip 7+
22
55%
16" Michelin Primacy Alpin PA3
18
45%
 
Celkem hlasů: 40

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Zimní pneumatiky 15" vs 16"

Příspěvek od corsaczek » 23 lis 2008, 21:42

Tak sem zpátky... Ke GoodYearům už jsem smířlivější. Zadní plato něco odtlumilo a celkově mi dneska tak hlučný nepřišly. Co mi ale rozhodně příjemně překvapilo, jsou jízdní vlastnosti na sněhu. Chvílema byla trochu zasněžená silnice, většinou navátý jakyky - nijak veliký - ale přesto sníh na silnici ležel. A auto se mi vůbec nepodařilo utrhnou :-) Musel sem zajet na parkoviště, bohužel dost malé, a i tak mi dalo hodně práce auto utrhnout a vyzkoušet si hbyté reakce ESP. Takže - mínusem pro mě je zvýšená hlučnost, ale jízdní vlastnosti na suchu, mokru i sněhu jsou vynikající.

Reklama
 

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: Zimní pneumatiky 15" vs 16"

Příspěvek od FerdaXXL » 23 lis 2008, 22:48

Tak to jsem rád, protože jsem je dnes ráno objednal. V listopadu nebo prosinci stejně najíždim na zimní provoz a jezdím mhohem opatrněji a pomaleji než v létě. Takže díky Corsaczeku a pánové za to hlasování. Koukám, že ten jeden a jediný hlas pro 16" micheliny jsem dal jen já :lol: Bylo to pro mě vážně těžké rozhodnutí. Díky A co se týče té hlučnosti tak to chce pořádnej zesilovač a volume doprava :P
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: Zimní pneumatiky 15" vs 16"

Příspěvek od FerdaXXL » 25 lis 2008, 23:10

Tak ty 15" už mám doma. Jen mi neposlali ty rafky co jsem si taky objednal OMG :evil: :lol:
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Zimní pneumatiky 15" vs 16"

Příspěvek od corsaczek » 26 lis 2008, 19:26

Gratuluju... Popravdě sem ale čekal jinou novinku, ehm :-) A koukám na "Vaše auta" a žádná novinka od tebe :-(

EDIT: aha, vidím podpis...

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: Zimní pneumatiky 15" vs 16"

Příspěvek od FerdaXXL » 26 lis 2008, 21:39

Dnes dorazily ráfky a tak jsem se radoval, že už budu jezdit na zimních. A pak mě ten humor přešel :D Snaží se doprogramovat to automatické zavírání dveří po rozjezdu. Že prej to nejde. Tak jsem jim citoval slova RomanaK z „Naprogramovatelné funkce“ a tak jen mechanik koukal. Pak proběhla porada a prej to zkusí. Tak uvidíme. Snad neudělají víc škody než užitku. A ještě nemají velký TP takže jsem auto nemohl přihlásit atd .... Protože jsem nechtěl auto, aby stálo na ulici na převozkách tak jsem jim ho tam nechal. Tak snad zítra.
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
pekki
Příspěvky: 212
Registrován: 28 čer 2008, 11:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní pneumatiky 15" vs 16"

Příspěvek od pekki » 26 lis 2008, 22:01

Tak to se mne docela lehce a nechtene vcera v Brne "utrhnul" predek - a malem sem to naboril do jineho auta :(

jo a mam zimni 16ky Continental TS830
Opel Astra H 5D Z16XEP 05 Elegance Black

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Zimní pneumatiky 15" vs 16"

Příspěvek od corsaczek » 26 lis 2008, 23:34

FerdaXXL píše:Snaží se doprogramovat to automatické zavírání dveří po rozjezdu. Že prej to nejde. Tak jsem jim citoval slova RomanaK z „Naprogramovatelné funkce“ a tak jen mechanik koukal.
Podle německého fóra astra-h.de jde tohle naprogramovat jen u nejstarších aut vyrobených do srpna 2004. Takže u tebe to určitě nepůjde, nemusí se ani snažit. Tu funkci jsem taky chtěl, ale bohužel :-( Mimochodem funkce se jmenuje "Speed Lock".
Naposledy upravil(a) corsaczek dne 26 lis 2008, 23:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
FerdaXXL
Příspěvky: 505
Registrován: 17 říj 2008, 22:06
Bydliště: Mravešniště Praha a.s.

Re: Zimní pneumatiky 15" vs 16"

Příspěvek od FerdaXXL » 26 lis 2008, 23:47

ojooj tak to si me tedy moc nepotesil ... To mi rekni proc tavou "uzitecnou" vec uz neumoznuji. Pro bezpeci posadky by meli delat maximum. A pak je na kazdem jestli si tuto funkci povoli nebo ne :?
Opel Astra H SEDAN - Enjoy 1.6XER 85 kW, Silver lighthing, Tempomat atd ....

Jako malej, to sem býval dost namyšlenej. Ale teď, teď už nemám žádnou chybu....

sori sa chibi a hrupki ...

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Zimní pneumatiky 15" vs 16"

Příspěvek od corsaczek » 26 lis 2008, 23:55

Naprostý souhlas. Četl jsem k tomu na tom německym webu asi 1000 příspěvků, ale nikdo neví, proč tu funkci vypustili hned od MR 2005. Vtipné je, že např. nová Corsa tu funkci má... Každopádně dá se zvyknout na "manuální" zamknutí všech dveří při rozjedzu tlačítkem na středové konzole.

Uživatelský avatar
lopuch
Příspěvky: 243
Registrován: 30 kvě 2008, 12:27

Re: Zimní pneumatiky 15" vs 16"

Příspěvek od lopuch » 19 úno 2009, 20:15

Já už jsem se naučil, jakmile si sednu do vozu, hned se zamknu :D
Ale jen nevim co to udělá v případě nehody? Odemknout se dveře? Nebo zůstanu uzamčený?
Nevíte někdo?
ASTRA H caravan 1.7CDTI

Oblíbené: http://www.skiparkcervenavoda.cz, http://www.snehoveradlice.eu, http://www.usporanafty.cz

Odpovědět