chyba 050074

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
Camilla
Příspěvky: 30
Registrován: 25 črc 2009, 18:36
Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba 050074

Příspěvek od Camilla » 17 bře 2010, 13:15

no, po 2,5 hodinách jsem nakonec zavolala sama. Turbo nechali, vyměnili palivovej filtr, detaily mám na faktuře, kterou jsem zapomněla doma, tak sorry. Turbo ale budeme určitě měnit.. Je prý na hranici životnosti a jede na minimální výkon. A na tom autě je to znát.. Platila jsem u neautorizovanýho servisu 5700, turbo mě bude stát 10-12000... ale zas to pošlape jak hodinky..
Zítra si přinesu s sebou do práce i výsledek diagnostiky a detaily z faktury, co mi čistili, měnili a pod..
Camilla
Opel Astra H Caravan 1.9 CDTi 16V (AC) Elegance, 88 kW, zlatá metalíza

Reklama
 

Uživatelský avatar
Juray
Příspěvky: 1032
Registrován: 06 led 2009, 21:26
Bydliště: Vroutek
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba 050074

Příspěvek od Juray » 21 bře 2010, 12:52

No hezký pálky :? , to vše v Podbořanech??

Uživatelský avatar
janda82
Příspěvky: 268
Registrován: 04 čer 2009, 14:51
Bydliště: Zilina

Re: chyba 050074

Příspěvek od janda82 » 21 bře 2010, 19:45

Camilla píše:no, po 2,5 hodinách jsem nakonec zavolala sama. Turbo nechali, vyměnili palivovej filtr, detaily mám na faktuře, kterou jsem zapomněla doma, tak sorry. Turbo ale budeme určitě měnit.. Je prý na hranici životnosti a jede na minimální výkon. A na tom autě je to znát.. Platila jsem u neautorizovanýho servisu 5700, turbo mě bude stát 10-12000... ale zas to pošlape jak hodinky..
Zítra si přinesu s sebou do práce i výsledek diagnostiky a detaily z faktury, co mi čistili, měnili a pod..
zeby ti precistili upchany EGR ventil? tie problemy pri rozbiehani a znizovanie otaciek pri pridani plynu v kopci by tomu tusim aj nasvedcovalo...
Astra H Caravan 1.7 CDTi (17DTH), 6xABG, ABS, ESP, PDC, Fog Lights, BC + Check Control, CD70+CID
Astra G Hatchback 1.7 TD (1.7TD) 1999-2008 R.I.P.
Diagnostika MDI, OPCOM, LAUNCH X431
Servis mobilných telefónov všetkých značiek

Uživatelský avatar
Camilla
Příspěvky: 30
Registrován: 25 črc 2009, 18:36
Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba 050074

Příspěvek od Camilla » 22 bře 2010, 07:54

Juray píše:No hezký pálky :? , to vše v Podbořanech??
jj, vše v podbořanech.. teď mi to pro změnu při rozjíždění malinko cuká a chyba 227911, se z toho po... :roll:
Camilla
Opel Astra H Caravan 1.9 CDTi 16V (AC) Elegance, 88 kW, zlatá metalíza

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: chyba 050074

Příspěvek od milosh » 22 bře 2010, 08:14

2 Juray: nevim co se divis mas dyzla jezdis za malo ale jak vsichni vime kdyz se neco po... treba turbo tak to stoji balik.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1118
Registrován: 04 kvě 2008, 13:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: chyba 050074

Příspěvek od RomanK » 22 bře 2010, 13:26

Chyba P2279 ukazuje spíš na ucpaný filtr DPF. Je pak jasné, že spaliny nemají potřebnou rychlost a turbo nemůže podávat dostatečný výkon, protože jej pohání právě spaliny. Jediný filtr, který měli za 5.700,- vyčistit, je filtr DPF. EGR samozřejmě na to taky může mít vliv, u aut s ucpaným DPF filtem při testu EGR při jeho plném otevření zhasne motor (místo poklesu množství vzduchu zhruba na polovinu). Je to proto, že spaliny nemají dostatečný průtok vzduchu do výfuku, a tak se tlačí přes otevřené EGR do sání. To však ale ještě neukazuje na to, že je EGR vadné. Je i problém s regenerací filtru DPF, chyba P2279 nepovolí regeneraci (nebo zastaví její průběh). Auto sice ještě stále pojede, ale až do doby, kdy se fitr DPF ucpe úplně a auto zhasne a nepůjde nastartovat. Pak je nutné filtr DPF vyšistit mechanicky.
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301

Uživatelský avatar
Apikkk
Příspěvky: 374
Registrován: 16 srp 2009, 11:17
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: chyba 050074

Příspěvek od Apikkk » 22 bře 2010, 22:45

Nějak tak jsem to měl i já. Prve chyba P2279, teda myslím, že to byla tato, tudíž provedli mechanické vyčištění PDF a poté regeneraci PDF. Po tomto úkonu mi řekli, že je vše ok. Po ujetí cca 25 km...opět chyba,mám dojem, že 050074...vracím se zpět, kdy mi řekli, že je vadný EGR Ventil...po jeho výměně vše v pořádku. Auto před tím bylo bez výkonu, jelo jak ....nebo jelo až při vyších otáčkách nad 3000tis. V Oplu mi po opravě řekli, že nemám s tím jezdít jak maminky, kteří jezdí pro děti do školky, prý ať se nebojím ho protáhnout.

To že na to nepřišli hned mi odůvodnili tak, že to tam má mezi sebou vazby a proto se na to hned nepřišlo 8-)

Prd tomu rozumím, ale snad má zkušenost někomu poradí.
Astra H Caravan, 1,9 CDTi 110KW, r.v. 2006

VladaK
Příspěvky: 54
Registrován: 28 led 2010, 14:40

Re: chyba 050074

Příspěvek od VladaK » 30 bře 2010, 11:52

Tak jsem dále zjištoval co znamená ta chyba 050074 přes nový aut. servis a vyjádření pana Opla je něco v tomto smyslu:
Po zapnutí zapalování snímač ABS levého předního kola (z kterého se snímá rychlost vozidla) pošle do řídící jednotky motoru hodnotu rychlosti 255km/hod což je pro ŘJ samozřejmě chyba (viz i můj příspěvek na začátku). Toto se vyskytuje údajně u některých Aster, je to nějaká chybka ve snímači, která ale nemá vliv na jeho funkci! V ŘJ toto není nějak ošetřeno, proto to hlásí tuto chybu. Takže asi chyba v Matrixu :D .
Ptal jsem se jestli na to není nějaký upgrade a není. Takže asi tuhle chybu přestanu řešit, protože to asi řešení nemá.
Spíš by mě zajímalo proč mám takový rozdíl ve skutečné spotřebě a spotřebě podle BC. Trošku jsem sázel na tuhle chybu s rychlostí, ale vypadá to že tím to asi není.

Uživatelský avatar
jaromirp
Příspěvky: 61
Registrován: 09 říj 2009, 09:27
Bydliště: Libiš

Re: chyba 050074

Příspěvek od jaromirp » 07 dub 2010, 23:47

Nev9m, zda to je úplně můj problém, ale před týdnem jsem jel po dálnici a najednou otáčky dolů a motor netáhl. Svíti na mne kontrolka auta s klíčkem... zastavím na čerpačce, dám si čouda a po nastartování kontrolka nesvítí, ale svítí kontrolka motoru.... no a auto skoro nejede......

Tak jsem hned odpoledne zajel do servisu a ty mi druhý den řekli, že to vypadá na řídíci jednotku motoru. Pak to vzali na "velkou" diagnostiku a že to prý v elektrice není.... No a nakonec z nich vypadlo, že mám v h....u katalyzátor a náhradní díl... cca 56000Kč.... že když ho vymontovali auto jelo jako z partesu....

Tak jsem z toho celkem zklamaný, protože jinak jsem si zatím na autíčko nemohl stežovat...
Zafira 1,9CDTI (110kW) .....

Uživatelský avatar
Lukin
Příspěvky: 28
Registrován: 06 bře 2010, 08:48
Bydliště: Ostrava

Re: chyba 050074

Příspěvek od Lukin » 15 dub 2010, 09:09

Tak se bohužel musím také přihlásit do tohoto klubu chyby ENC 050074.

Asi před týdnem při plynulé jízdě do táhlého kopce ve městě se mi na palubce rozsvítila kontrolka auta s klíčem, po pár sekundách opět zmizla. Po kontrole brzda, plyn se mi objevila právě tato výše uvedená chyba. Od té doby jezdím normálně jako dřív a ani nepozoruji nějakou ztrátu výkonu jakou tu někteří členové uváděli v souvislosti s touto chybou. Kontrolka s autem a klíčem se mi objeví jen na chvilku při otočení klíčkem, pak hned zmizne. Při kontrole tam chyba pořád je, nevím kolikrát budu muset ještě nastartovat, aby se tato chyba vymazala (jak tu někdo uváděl), pokud už teda není aktuální.

Odpovědět