Jak zjistit skutečně najeté km?

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Uživatelský avatar
beavis
Příspěvky: 1119
Registrován: 05 říj 2009, 00:36
Bydliště: Severní Čechy

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od beavis » 09 bře 2010, 23:04

remus píše:kilometry se točí všude D nevyjímaje-vlastní zkušenost ,a servisky sehnat čistou novou :D - to mi nabídli přímo u Opla-ano vedou záznamy v PC ale dokud člověk nepátrá a při koupi vesměs stačí ,že ji vidí a pak
- je to prostě bordel za peníze ,takže nezmizí
kdysi jsem dával auto do výkupu v A..A-
po týdnu jsme ho s kolegou našli na prodeji v Brně a ejhle bylo o 80tkm mladší,v servisce byl vyměněn poslední záznam za čistý list z jiné servisky-jen kartičku pro výměnu oleje s počtem ujetých kilometrů jaksi opomněli sundat-co dodat
Svine :x :x :x
Prvni Astra G 1.6 74kW, druha Astra H 1.6 77kW a do tretice Astra J 1.4 turbo 103kW;-)

Reklama
 

Uživatelský avatar
bubo
Příspěvky: 410
Registrován: 13 dub 2009, 22:42
Bydliště: Vysočina

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od bubo » 09 bře 2010, 23:20

corsaczek píše:T..pokud na tachometru i v ŘJ kilometry sedí, tak s tím nebylo manipulováno? ...
Někde jsem četl , že přepsání km hlouběji než na tacho , je docela složitá věc a proto na ni většina ,,stáčečů,, kašle . Takže jestli sedí km na tacho i hlouběji , je pravděpodobné , že je to pravda .
A stáčení v DE , je snad pravděpodobné v bazarech u nějakých Turků , nebo jiných individuí , ale v bazarech při autosalonech to přeci nemají zapotřebí ??
ASTRA H Caravan 2006 / 1.8 / 103 KW / Z18XER / CD70Navi / CID + Cz ,, Stříbrňák ,,

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od swabel » 10 bře 2010, 07:08

Vycitat kilometre ide aj cez OP-COM.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
marcelloman
Příspěvky: 12
Registrován: 03 lis 2009, 09:21

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od marcelloman » 10 bře 2010, 09:07

caute moje auto malo pri kupe 150 000 a tiez to bola 2005 normalne som tomu nechcel uverit ze za tak kratky cas najazdilo tolko km. ale aspon som sa utvrdil ze asi nebude stacane a odpovedala tomu aj servisna knizka. Ale to ze niekto najazdil na 2005. 300 000 tak to uz je extrem potom ani nechcem vediet kolko mozu mat najazde niektore pretocene auta rokov 95-2000.

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od milosh » 10 bře 2010, 09:16

Uz aby tady byl zakon ze to bude trestne !!!
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

machy
Příspěvky: 122
Registrován: 16 lis 2008, 18:16

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od machy » 10 bře 2010, 09:45

A chysta se vubec takovy zakon?

Uživatelský avatar
emvee
Příspěvky: 687
Registrován: 20 úno 2009, 10:14
Bydliště: HK

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od emvee » 10 bře 2010, 10:48

O tom bohužel silně pochybuju. Stanovisko ministerstva dopravy je, že počítadlo kilometrů je vyměnitelná necejchovaná součást vozidla, čili není důvod pro takový zákon.

Nevíte někdo, jak je to v Německu, když se musí počítadlo kilometrů vyměnit? Musí se to nové nastavit na hodnotu na tom původním? Musí se taková výměna někam zaznamenat?
OPEL ASTRA H CARAVAN, 1.6 TWINPORT, 77kW (2006)
Obrázek

Magickiller
Příspěvky: 18
Registrován: 11 úno 2009, 18:05
Bydliště: Vsetín

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od Magickiller » 10 bře 2010, 12:19

beavis píše:
Magickiller píše:Mno já právě mám podle tacháče 150 000 km, ale v servisu se mrkli na motor a podle nich to musí mít najeto dvojnásobek. Nějaká diagnostika už to i potvrdila. Ale potřebuju si to ještě někde ověřit, abych si to pak vysvětlil s prodejcem...
Jestli ma motor najeto vic, tak je to opet svinarna nad svinarnu :x Ale neda mi to se nezeptat. To ze "mrkli" na motor znamena co? Merily tlaky valcu, merily vybehanost valcu,.....? Popravde receno si nedovedu predstavit ze by nekdo poznal pouhym pohledem a poslechem jestli ma motor najeto 150 nebo 300 tis. km ;)
Samozřejmě, že ne pouhým pohledem. Podíval se na turbo, který hodně prosakoval olej. Údajně je v takovém stavu, jako mívají auta s 300 000 km... Pak nahodil řídící jednotku na diagnostiku a ta mu potvrdila, že to má najeto mnohem více než 150 000... Říkal, že to tušil. Proto chci ještě na nějakou další diagnostiku, aby se na to někdo mrknul a já měl v ruce případně 2 potvrzení, že auto má najeto víc, než ukazuje tacháč...
Astra H Caravan, 1,9 CDTi 88KW, stříbrná, r. v. 2005

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od Tereza » 10 bře 2010, 12:38

corsaczek píše: Chápu to teda správně, že pokud na tachometru i v ŘJ kilometry sedí, tak s tím nebylo manipulováno? A tím tedy není možné stočit auto, aniž by to nebylo zjistitelný (jen maximálně nebude jasný, o kolik je stočeno)?
Já bych řekla že jo. Když mi RomanK koukal přes Tech2 na auto, tak řikal, že ŘJ by vždycky měla mít o nějaký kilometry mín, než ukazuje tachák, prej to trochu jinak měří. Ale řádově to musí sedět.
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Magickiller
Příspěvky: 18
Registrován: 11 úno 2009, 18:05
Bydliště: Vsetín

Re: Jak zjistit skutečně najeté km?

Příspěvek od Magickiller » 10 bře 2010, 12:57

Tereza píše:
corsaczek píše: Chápu to teda správně, že pokud na tachometru i v ŘJ kilometry sedí, tak s tím nebylo manipulováno? A tím tedy není možné stočit auto, aniž by to nebylo zjistitelný (jen maximálně nebude jasný, o kolik je stočeno)?
Já bych řekla že jo. Když mi RomanK koukal přes Tech2 na auto, tak řikal, že ŘJ by vždycky měla mít o nějaký kilometry mín, než ukazuje tachák, prej to trochu jinak měří. Ale řádově to musí sedět.
Mno tak třeba mně řídící jednotka ukazovala o nějaký 70 - 80 000 víc než tachometr... Takže tady je asi zakopaný pes
Astra H Caravan, 1,9 CDTi 88KW, stříbrná, r. v. 2005

Odpovědět