Naprogramovatelné funkce

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1118
Registrován: 04 kvě 2008, 13:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od RomanK » 31 kvě 2008, 16:19

Řídící jednotky lze konfigurovat na tyto funkce:

1.) Jednotky bez výměny dílů:
a) Displej - Palubní počítač
lze u displejů BID (board info display),GID (graphic info display) a CID (color info display).
nelze u displeje TID (triple info display)
- provádí se změnou indexu kódů
b) Celodenní svícení
lze u všech verzí (i pro xenony)
- provádí se změnou konfigurace v UEC (přední elektrické centrum), REC (zadní elektrické centrum) a IPC (přístroj)
c) Funkce Folow me home
- většina aut ji má naprogramovanou. Spouští se tak, že po vysunutí klíče ze zapalování se blikne světelnou houkačkou. Rozsvítí se potkávací světla a svítí po dobu naprogramovanou v jednotce.
d) Komfortní zavírání oken
- funkce umožňuje přes dálkové ovládání otevřít a zavřít el. ovládané okna
- provádí se změnou konfigurace v REC (zadní elektrické centrum) - pokud REC není instalováno, nelze naprogramovat (týká se novějších modelů 2007-)
e) Zamykání po rozjezdu vozidla
- funkce umožňuje zamčít vozidlo při dosažení určité rychlosti
- aktivuje a deaktivuje se tlačítkem na středovém panelu (podmínkou je, že funkce musí být naprogramovaná) .
- provádí se změnou konfigurace v REC (zadní elektrické centrum) - podmínkou je aby tuto funkci podporovala ŘJ REC

2.) Jednotky vyžadující výměnu dílů:
a) Tempomat
lze na každém autě
-je třeba vyměnit páčku blinkrů (jednoduchý postup, nic se nerozebírá, pod páčku se vsune tenký šroubovák, páčka se odjistí a vytáhne)
- provádí se změnou konfigurace v ECM (řídící jednotka motoru), CIM (modul sloupku řízení) a IPC (přístroj)
- u benzínových motorů je třeba nainstalovat spojkový spínač, případně část kabeláže ke spínači
b) Dálkové ovládání rádia na volantu
lze na každém autě
- je třeba vyměnit volant (pro ovládání rádia je jiný, ale lze upravit původní volant a nainstalovat jen ovládání)
- provádí se změnou konfigurace v CIM (modul sloupku řízení)
c) Check control - kontrola funkce
- zobrazení funkcí kontroly hladin náplní, stavu vnějšího osvětlení (všech žárovek)
- je třeba nainstalovat čidlo hladiny kapaliny v ostřikovači a vyměnit nádobku chladící kapaliny (bez čidla za s čidlem) - nutná je připravená kabeláž z výroby, nebo kabeláž dodělat
- provádí se změnou konfigurace UEC (přední elektrické centrum), REC (zadní elektrické centrum), CIM (modul sloupku řízení) a displeji
d) Tlačítko SPORT - sportovní režim jízdy
- přepne řízení motoru do sportovního režimu, plyn má rychlejší odezvu a víc ztuhne servo (u stavitelného podvozku se změní tuhost tlumičů - auto je "tvrdší")
- je třeba nainstalovat nový panel s přepínači (pokud je levé tlačítko neobsazeno je kat. číslo 62 40 300 - 1.363,- kč) a případně i lakovaná konzola kolem rádia - pokud je nedostatek volných přepínačů.
- provádí se změnou konfigurace IPC (přístroje)

Další postupy budou následovat...
Naposledy upravil(a) RomanK dne 19 bře 2009, 15:23, celkem upraveno 5 x.
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301

Reklama
 

caprighia
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2008, 20:50

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od caprighia » 07 čer 2008, 20:56

Jen malá poznámka - právě jsem absolvoval dodělání tempomatu (úspěšně), nicméně mne v servisu předem upozornili, že existuje jisté procento Aster H, kde to nejde (zablokováno v ŘJ) a tak jsem trochu z obavou očekával, jestli nejsem zrovna já ten smolař. Takže pokud si tuto věc budete dodělávat, tak než třeba budete sami kupovat tu páčku, prověřte jestli to u té vaší Astry vůbec lze.

caprighia
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2008, 20:50

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od caprighia » 10 čer 2008, 20:00

Měl bych dotaz : lze naprogramovat svícení tak, aby při zapnutí světel nesnížil display jas ? Lze to bez aktivace automatického svícení ? A další možné kombinace :?

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1118
Registrován: 04 kvě 2008, 13:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od RomanK » 10 čer 2008, 23:27

Zatím jsem to zkoušel jen s obyčejným vypínačem světel a tam se to vždy ztlumovalo (GID i CID se přepnuly do inverzního zobrazení). Ale mám teď na stole vypínač, který má i čtvrtou polohu AUTO a říkal jsem si, že jak bude čas, tak zkusím jak to bude fungovat s ním.
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301

caprighia
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2008, 20:50

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od caprighia » 11 čer 2008, 17:45

Co vím od některých uživatelů z jiného fóra, tak pokud je ten čtyřpolohový spínač, tak se display neztmavuje...a v servisním menu BC by někde měl být údaj o % jasu ( je to asi 56 % při rozsvícených a 100 % při zhaslých světlech) Tedy nemluvím o přepínání mezi tmavý text na oranžovém podkladě a opačně, ale o ztmavení jako takovém. A při aktivaci automatického svícení se Tech2 nastavuje zvlášť předek a zadek a právě nevím, jestli ten display se také nastavuje, nebo je to spřaženo s ostatním nastavením.

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1118
Registrován: 04 kvě 2008, 13:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od RomanK » 12 čer 2008, 19:27

TECH 2 nastavovat jas displeje nelze. Jen ovládacím kolečkem u vypínače světel. Samozřejmě, že to pak má vliv na veškeré podsvícení. Nevím jaká je přesná hodnota v %, ale pokud je jas nastaven na maximum, po zapnutí světel (automatickém při obyčejném ovládání nebo manuálním) je pohasnutí minimální (GID i CID se přepnou do nočního zobrazení). Řešil jsem u GID (obyčejném ovládání, ne s polohou AUTO) aby se při automatickém rozsvícení nepřepnul, ale programováním to nešlo.
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301

caprighia
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2008, 20:50

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od caprighia » 12 čer 2008, 22:17

Teď se zeptám opravdu laicky - pokud to řeší ten vypínač, nešlo by z něj vyvést třeba nějaké dráty na zvlášťní vypínač, který by ovládal ten jas ? (zap - vyp)

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1118
Registrován: 04 kvě 2008, 13:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od RomanK » 13 čer 2008, 02:17

Myslím, že to nepůjde. Není tam klasický potenciometr. V přepínači jsou na regulaci podsvícení jen dva spínače( + a -) a nějaký polovodičový prvek. Vývod je zapojen na přístroje. Řekl bych že řístroje mají paměť, kde se ukládá hodnota regulace podsvícení a dál pak ovládají (po sběrnici CAN) ostatní podsvícené prvky v interieru.
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301

caprighia
Příspěvky: 49
Registrován: 07 čer 2008, 20:50

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od caprighia » 13 čer 2008, 17:58

Někdy to holt s tou přechytračenou elektronikou přehnali a nemysleli...tak budu držet palce tvým experimentům :-)

Uživatelský avatar
lopuch
Příspěvky: 243
Registrován: 30 kvě 2008, 12:27

Re: Naprogramovatelné funkce

Příspěvek od lopuch » 15 čer 2008, 22:54

Zda se mi, ze to lze nastavit primo v menu BC.. Ale nejsem si 100% jisty.. 8-) Jen si vybavuji, ze kdyz jsem se seznamoval s uzivatelskym nastavenim, nasel jsem tam podobnou funkcionalitu.. Zitra se to pokusim 100% overit a dam vedet..
ASTRA H caravan 1.7CDTI

Oblíbené: http://www.skiparkcervenavoda.cz, http://www.snehoveradlice.eu, http://www.usporanafty.cz

Odpovědět