Prasklá halava nebo těsnění?

pene
Příspěvky: 19
Registrován: 11 čer 2015, 13:53
Bydliště: MainzDE / SemilyCZ / OstravaCZ

Re: Prasklá halava nebo těsnění?

Příspěvek od pene » 10 dub 2016, 22:04

Tak znovu oživím toto téma. Jak jste dopadli, pánové? Já velmi podobný problém. Hadice netlakuje, nekouří, v expanzce emulze (šlem) a plave trocha oleje. Byly vaše závady těsněním hlavy válců, nebo chladičem oleje? Auto jsem neuvařil, proto mi nejde do hlavy, jak by prasklo těsnění hlavy.
Zafira B A16XER Enjoy 2011, LPG Lovato

Reklama
 

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Prasklá halava nebo těsnění?

Příspěvek od Westler » 10 dub 2016, 22:27

Ahoj, v mém případě pomohla výměna těsnění pod chladičem oleje. Bohužel musí dolů i svody. Co jsem vyčetl na netu tak vlastní chladič bývá většinou ok (i když proreznout může taky), ale těsnění je dost namáhané a proto povolí jako první.
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

pene
Příspěvky: 19
Registrován: 11 čer 2015, 13:53
Bydliště: MainzDE / SemilyCZ / OstravaCZ

Re: Prasklá halava nebo těsnění?

Příspěvek od pene » 10 dub 2016, 22:37

Hua, no ty jsi zlato, díky. Vzpomeneš si, na kolik tě to vyšlo? A případně, dá se s tím jezdit 1000km?
Zafira B A16XER Enjoy 2011, LPG Lovato

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Prasklá halava nebo těsnění?

Příspěvek od Westler » 10 dub 2016, 22:45

Nechal jsem vyměnit všechny těsnění kolem toho chladiče (a že jich tam je dost) + těsnění pod svody. Materiál v originálních dílech byl za cca 1500,- a k tomu práce, které nebylo zrovna málo. Najezdil jsem na tom odhadem 10tis. km a nic moc se s tím nedělo, jen se to postupně pomalu zhoršovalo = přibýval olej v nádržce chl.kapaliny.

Váhal jsem nad alternativou vyměnit celý výměník rovnou (cena tuším kolem 4500,-) když už to bude rozebrané, ale risknul jsem variantu jen výměna těsnění a vyšlo to :-) Držím palce ať to máš podobně.

Jen pro zajímavost - v originál servisu si ani nebyli jistí zda je tam výměník olej/voda, natož že u tohoto typu motoru dochází k únavě těsnění...
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

pene
Příspěvky: 19
Registrován: 11 čer 2015, 13:53
Bydliště: MainzDE / SemilyCZ / OstravaCZ

Re: Prasklá halava nebo těsnění?

Příspěvek od pene » 10 dub 2016, 23:02

No já už byl nasraný na celý opel jako takový. Stavitelné kola na vačkách, spotřeba, ... a teď ještě tohle, ale myslel jsem, že je to hlava. A to mi právě nešlo na rozum, sahara spíná pěkně a hned teplota letí dolů. Ale stejně jenom občas při parkování natřikrát, jinak to uchladí samo. Tak jsem ještě hledal a hledal, až jsem došel sem. No ale koukám, že cena je skoro podobná, jako by to byla hlava. A jinak do autorizáku bych to asi stejně nedával, jedině že by hned od první věty dokázali, že vědí, co a jak s tím.
Zafira B A16XER Enjoy 2011, LPG Lovato

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Prasklá halava nebo těsnění?

Příspěvek od Westler » 10 dub 2016, 23:11

Každý motor (a potažmo automobilka) má svoje mouchy. U dieslu to jsou zase "slavné" převodovky M32 a alternátory, to si nevybereš. Určitě si nemyslím že je to stejně drahé jak oprava hlavy, navíc ta výměna těsnění se dá zvládnout i samodomo v garáži (na Youtube jsem viděl videonávod).
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

pene
Příspěvky: 19
Registrován: 11 čer 2015, 13:53
Bydliště: MainzDE / SemilyCZ / OstravaCZ

Re: Prasklá halava nebo těsnění?

Příspěvek od pene » 10 dub 2016, 23:20

Samodomo u mě nejde, neb není garáž ani u mě, ani u kamarádů. Hlava se prý dá udělat i kolem 4tis, tak když k té ceně těsnění přičtu právě i práci, tak se tomu blížím (předpokládám, že musí i maska dolů). Já vím, všude je něco... Budu to teda sledovat a asi to nechám na větší servis společně s rozvodama, které mě čekají příští jaro (pokud to teda vydrží) a kolama na vačkách, které se s tím svezou beztak taky (chyby to zatím nehlásí, ale občas na dálnici sundám nohu z plynu, zůstane tam viset okamžitá spotřeba kolem 3l/100km, změní se zvuk motoru na divný a auto motorem moc nebrzdí; při sešlápnutí brzdy pak cítím větší odpor, takže to jakoby ještě chce jet). Ale hlavně jsi mě velmi uklidnil, protože těsnění pod olejovým chladičem je pro motor do budoucna určitě menší bolest než rovnaná hlava. Děkuju.
Zafira B A16XER Enjoy 2011, LPG Lovato

Uživatelský avatar
Westler
Příspěvky: 907
Registrován: 04 led 2010, 18:26
Bydliště: CR - Morava

Re: Prasklá halava nebo těsnění?

Příspěvek od Westler » 10 dub 2016, 23:30

Ještě jsem koukal do poznámek a najel jsem s tím cca 17tis km (od první olejové skvrny co stavu kdy byl v nádržce cca 3mm šlem od oleje).

Co se týká naklápění vaček - zkoušel jsi vyměnit nebo přehodit mezi sebou ty solenoidy? (ventily). Nevím jak u A16XER, ale u Z16XER jsou stejné. Odchází také celkem často a jeden v originále stojí cca 2500,-. Zkusil bych to ještě před výměnou těch nastavovacích kol.

Ještě poznámka k rozvodům - bylo mi doporučeno z více míst že 150tis. km (co jsou v servisce) je risk, měnil jsem ve 130tis. km
Astra • 1.6 • Enjoy • Easytronic • 2009 • 17"

pene
Příspěvky: 19
Registrován: 11 čer 2015, 13:53
Bydliště: MainzDE / SemilyCZ / OstravaCZ

Re: Prasklá halava nebo těsnění?

Příspěvek od pene » 10 dub 2016, 23:43

Ventily jsem měl oba vytažené, vyčištěné, rozdělané, zkouška na baterce dobrá, válečky vevnitř lítaly okamžitě. Takže ventily jsou dobré. Kola kontrolovat nehodlám, protože by musel řemen dolů a stejně nejsem schopen posoudit, jak velká vůle už je na výměnu. Ještě si pohnu rozvodem a konec. Rozvody pro můj modelový rok jsou po šesti letech, což přijde dřív, než km, tudíž jsem ty km s klidným srdcem zapomněl. Ověřoval jsem si to tady http://www.opel-niedersachsen.de/zahnriemen.html
A mám teď 91tis, za rok najedu tak 20ti, tz. rozvody budu dělat ve 110tis +-.
Zafira B A16XER Enjoy 2011, LPG Lovato

Odpovědět