Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Co se jinam nehodí pište sem
Odpovědět
Uživatelský avatar
pivita
Příspěvky: 52
Registrován: 18 črc 2013, 17:56
Bydliště: Chrastava

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od pivita » 16 bře 2016, 21:41

michalcrash píše:Jj, z Liberce do Jablonce občas bývá veselo :D
Ale teď jak to je vysekaný, tak je aspoň líp vidět co jede proti :)

teda když neoslňuje sluníčko :D
Současné - Astra H GTC 1.6XER - Panoramatic glass
(2008)

Předchozí - Meriva A 1.7CDTi 16V

I Hate Škoda :|

Reklama
 

Icenam
Příspěvky: 7
Registrován: 15 lis 2015, 10:28
Bydliště: Litomyšl

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od Icenam » 27 bře 2016, 18:25

Ahoj všem, tak já jsem dnes zjišťoval těsnost vstřikovačů na Astra H 1.6 benzín a zjistil jsem že 3 ze 4 propouštějí :-) Mohl by mi prosím napsat někdo kdo s tím má nějaké zkušenosti?

Uživatelský avatar
martini
Příspěvky: 707
Registrován: 07 srp 2009, 22:14
Bydliště: Karvina

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od martini » 27 bře 2016, 18:37

Co ti to dělalo proč jsi to zjištoval........... :|
astra h Z 16XEP Twinport n JOY 2004 SPORT OP-COM XENONY AFL

sceva
Příspěvky: 2
Registrován: 27 čer 2013, 21:50
Bydliště: Šumperk

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od sceva » 28 bře 2016, 07:37

Ahoj,potřebuji odbornou radu a to takovou že si chci dát doděláváný voltmetr-panel do mého oplíka astra h na snímaní napětí baterie.Akorád přemýšlím z čeho zapojím snímací palubní napětí,které by se zobrazila až po pootočení klíčku v zapalování a pak po nastartování auta.Napadla mě za spínací skříňkou zapalování,ale nemůže to být i třeba jinde,kde se toto napětí objeví?Která verze by byla nejjednoduší?pozn.elektřiny jako elektrikář slabo se nebojím,už jsem si pár úprav dělal,ale teď bych chtěl natrknout .díkec
Přílohy
voltmetr do auta.jpg

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od Stan. » 28 bře 2016, 12:21

Všeobecně mají zapalovací napětí + (po zapnutí klíčku zapalování) černé vodiče. (+ pól přímo od baterie červený vodič a -pól (kostra) hnědý vodič)
Osobně bych se vyhnul manipulace u skříňky zapalování, kde je v blízkosti CIM i immobilizer a je ovládáno přes sběrnice CAN.
Zapalovací napětí spíná vzadu řídící jednotka v REC X131 přes relé K1 svorka relé 87
Vzadu pojistky funkční po zapnutí zapalování REC Pojistka FR12,13,14,16,17,18,20
Zapalovací napětí spíná vpředu řídící jednotka UEC X125 přes relé K3 svorka relé 87 (K3 je schématické označení relé na pozici č.14 v reléové skříňce)
Vpředu funkční pojistky po zapnutí zapalování UEC Pojistka FE23,24,25,27,29,30,31,33
Popis relé a pojistek:
https://www.opel-astra-h.cz/pojistky-opel-astra-h/
Na obrázcích jsou to žlutá relé v pojistových skříňkách vpředu UEC i vzadu REC (vpředu v UEC je obrázku nahoře vlevo)
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

sceva
Příspěvky: 2
Registrován: 27 čer 2013, 21:50
Bydliště: Šumperk

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od sceva » 28 bře 2016, 14:51

Díky stan za odezvu, auto nemá REC jenom přední pojistkovou skříň, ale chtěl jsem napíchnout kábl měřáku na nějaký nejbližší drát s plusovým napětím co nejblíže třeba kolem autorádia. To mám tahat až k pojistkám? Napadlo mě, že by se i dalo to prdnout na parkovací světlo, to mě svítí pořád v režimu denního svícení.

Stan.
Příspěvky: 1519
Registrován: 16 pro 2010, 18:58
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od Stan. » 28 bře 2016, 17:43

Pokud nemáš REC tak vyhledej černý vodič u jednotky topení, vede od pojistky FE27, nebo od pojistky FE33 u spínače spojky, spínače u středové konzole, spínač světel nebo u osvětlení zapalovače cigaret.
Ty pojistky jsem psal pouze informativně, né to přímo od nich tahat :)
Astra H Z16XEP HB 10/2006 / Astra F X16SZ HB 5/1993

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od honzap » 29 bře 2016, 15:00

Včera jsem odsoloval astru od výletu do Dolomit. Cca hodina mytí tlakovou vodou, podběhy, všude kde jsem se dostal (nebyl jsem na rampě tedy). Pak saponát a když jsem uklízel zimní vif, našel jsem zapomenutou pixlu želví leštěnky, tak jsem ji na auto hodil. Krásně se to leštilo, bylo teplo a pod mrakem. Docela by mne zajímalo, jestli je to k něčemu dobré, nebo se to jen blejská a šlus.

Jinak žádný nový ťukanec od kamínků, žádný puchýřek, takže žádné nemilé překvapení se nekonalo, tři starší drobnosti opravím tužkou, ale až si ji objednám tedy :mrgreen: .

Dotaz: na hraně plechu (je to plech, co pokračuje od toho, do kterého se chytá kapota, píšu to srozumitelně?) směrem k motoru za světlometem nalevo je nalepená taková housenka z "těžké tvrdé" gumy, ale jenom nalevo, napravo u airboxu není. Má to tak být, nebo mi v servisu při výměně blatníku něco odflákli?

EDIT:
tak je to normální, viz obr. http://www.autobild.de/bilder/gebraucht ... html#bild6
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Uživatelský avatar
honzap
Příspěvky: 629
Registrován: 14 bře 2014, 14:30

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od honzap » 05 dub 2016, 13:35

Máme za sebou s háčkem 2 necelé roky.

Snažím se poctivě evidovat provoz a náklady, protože na tohle téma existuje spousta názorů a chtěl jsem si udělat obrázek, jak jsem na tom.
Zatím mne to vychází na 6,07 Kč / km komplet.

Rozložení nákladů:
koupě 34,61%
servis 31,02% (sem počítám vše okolo vozu, disky, pneu, tažné, práci, spotřební materiál)
PHM 26,91%
povinné, známky, mýto 7%

Mám malý nájezd, okolo 17 000 km za rok.
Podrobnou statistiku si vede kolega, má fabii 1,4 od nova a vychází ho to o padíka na kilometr levněji, zase ale rozpustil pořizovací cenu do 10-ti let a já do dvou.

Teď to půjde dolů, doufám že větší investice mám za sebou (ehm ehm :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) letní, zimní pneu na discích jsou, komplet brzdy taky, jen na podzim budou rozvody a ty jsou levné...
Astra H Z19DT caravan
Astra G Z16XE caravan
Fabia 1,2 HTP - služební
Omega A C24NE caravan
Omega A C20NE

Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: Copak jste dnes vy a vaše Háčko dělali?

Příspěvek od BikerMarius » 05 dub 2016, 13:48

8-) taky si to vedu. Mam nato aplikaci Moje auto. Někdy se těch čísel leknu, ale astru mam 4 roky 64.000km a i s koupí 5kč/km. Oprava převodovky to zkazila hned na začátku.
Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

Odpovědět