Horní uložení tlumičů

Odpovědět
Leeone
Příspěvky: 11
Registrován: 30 dub 2014, 11:49

Horní uložení tlumičů

Příspěvek od Leeone » 06 led 2016, 09:02

Chtěl bych poprosit zda někdo nemáte přehled. Píst levého tlumiče mi projel horním uložením. Teď chci koupit nové, ale neměl jsem to ještě rozdělané a nevím přesně co vše koupit. Eshop nabízí více dílů. Jedno je ložisko pružné vzpěry a jedno je valivé ložisko. Potřebuji obě, nebo jen to označené jako "pružné vzpěry"? Díky za případné rady
Přílohy
Valivé ložisko
Valivé ložisko
ložisko pružné vzpěry
ložisko pružné vzpěry

Reklama
 

Uživatelský avatar
Zdenda
Příspěvky: 81
Registrován: 26 úno 2010, 15:44

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od Zdenda » 06 led 2016, 09:18

Nevytlacil ti ten pist jenom to horni vicko? Pak by horni ulozeni zustalo zrejme ok.. a stacila by vymena tlumicu.
ASTERIX 1.9 CDTI 110 kW

Komo
Příspěvky: 217
Registrován: 09 srp 2014, 13:57

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od Komo » 06 led 2016, 09:21

Hlavne skontroluj, ci dokazes povolit maticu na tlmici - ja som to mal tak skorodovane, ze som ich musel rozbrusit a tak som menil tlmic + ulozenie.

Inak ulozenia su celkom masivne, nechapem ako ti to mohlo prejst cez ulozenie.

Inak je to na tebe, ulozenie sa predava aj ako set (ulozenie + lozisko) pripadne kupis len horne ulozenie.
Ja som menil komplet ale lozisko nevykazovalo nejake znamky opotrebenia
Astra H, Z19DT

Leeone
Příspěvky: 11
Registrován: 30 dub 2014, 11:49

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od Leeone » 06 led 2016, 12:02

Právě že já vůbec nevím jak to tam je usazené. Na uložení z motorového prostoru je jen takové víčko z umělé hmoty. To mi vyskočilo. Když nakouknu do toho uložení, vidím jen píst tlumiče a když se opřu o blatník. Pístek mi normálně vjede skrz. Nechápu to, ale je pravda, že jsou obě uložení na pohled od motoru rezavá.

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od x-father » 06 led 2016, 13:22

Me to taky projelo skrz do haupny. Ta miska v ulozeni popraskala, rozsklebila se a pist tlumice prose cely skrz. V cca 220000. Jinak byli tlumice OK.
Matice nesl povolit. Na obou stranach museli tlumice preriznout. Stejne tak stabilizatory museli vyrezat.

Podobné to je v tomto článku https://www.opel-astra-h.cz/po-vymene-h ... euslysite/

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od sladas opc » 06 led 2016, 17:00

vymenil bych vse nema smysl menit jen neco..lozisko bude uz spatny a to ulozeni dej k tomu...az to budes menit pod to plastove vicko to napln vazelinou a dej tam to vicko a mas klid uz jsem to taky delal..je to na prd vyreseny a drzi se tam voda a je to bolest techto aster..
Opel Astra OPC

Leeone
Příspěvky: 11
Registrován: 30 dub 2014, 11:49

Re: Horní uložení tlumičů

Příspěvek od Leeone » 11 led 2016, 10:13

Díky za rady, inu, objednáno celé uložení včetně ložiska. Vytáhnutí tlumiče probíhalo pomocí rozbrušovačky, čemuž jsem se chtěl původně vyhnout, ale nebyla jiná možnost. Odnesla to stabilizační tyč a horní matka na tlumiči. A stahovat pružinu je taky dobrá hitparáda.

Odpovědět