LED osvětlení SPZ a interiéru

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
domino2115
Příspěvky: 21
Registrován: 02 dub 2015, 14:04

Re: LED osvětlení SPZ a interiéru

Příspěvek od domino2115 » 16 říj 2015, 21:28

Ok diky za odpovede zajtra vyskusam

Reklama
 

Uživatelský avatar
Q-čko
Příspěvky: 478
Registrován: 28 říj 2010, 20:34
Bydliště: HC, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: LED osvětlení SPZ a interiéru

Příspěvek od Q-čko » 16 říj 2015, 23:23

s kludom mi napis SZ ked tak rad ti odpoviem. Sam som mal problem na ziaciatku ako som kupil auto a na polovicu veci musis prist sam alebo mat nejakeho mentora :) Nikto mudry z neba nezpadol :) ;)
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kw chip

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: LED osvětlení SPZ a interiéru

Příspěvek od x-father » 20 říj 2015, 11:10

Kupoval jsem LEDky k sobe do Hačka i bráchovi do Hjundéje přes ebay, dealextreme atd z číny a za celou dobu mě odešla snad jedna a problémy se svícením jsem nikdy neměl.
Kus vyjde na pakatel. Třeba 2 USD včetně pošty atd.
Žádné canbus předražené šmejdy co se tady prodávají za ceny jako 200Kč kus atd. jsem nikdy nekupoval.

Nic jako CANBUS odpor, nebo LEDka neexistuje. CANBUS je datová sběrnice, kterou komunikují mezi sebou jednotky v autě a s žárovkou, nebo LEDkou to nesouvisí. Žárovka na žádný CANBUS nepojená není. Je to jen marketing.

Problém bude spíš s hlídáním příkonu žárovky. Očekává se příkon 5W, ale LEDka má méně a mlže to být vyhodnoceno jako vadná žárovka a odpojena.

Většina těch LEDek jsou takový chcípáčci co sotva svítí a logicky mají prd příkon, takž se tam hodí paralerně odpor. Tím protéká proud i odporem a příkon se zvýší tak, aby to žralo skoro jako žárovka.

Už z tohohle důvodu bych si tyhle "CANBUS" ledky nekoupil. Z logiky věci LEDka co potřebuje odpor, bude mít mizernej světelnej výkon.

Kupujte LEDky s pořádným výkonem. Dají víc světla a nemusí se to šidit odporem, aby to nezhasínalo.

Taková LED žárovka místo W5W (obvykle značené jako patice T10), která má 2W příkon krásně silně svítí a v Háčku už to problémy nedělá. Obvykle jsou to LEDky s cree led což jsou takové ty žluté.

Dejte si vyhledat na dx.com T10 2W, nebo T10 3W atd.

Uživatelský avatar
Marek65
Příspěvky: 281
Registrován: 20 čer 2014, 00:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: LED osvětlení SPZ a interiéru

Příspěvek od Marek65 » 13 lis 2015, 08:56

Ahojte, neviem či už na to niekto prišiel, ale včera mi to nedalo a rýpal som sa v tom. Po výmene lediek v zadnej lampičke mi zhasol celý interiér. Zadná lampička zoskratovala a vypadlo celé interiérové osvetlenie. A vôbec to nie je o tom či sa použijú CANBUS ledky alebo nie.

Pätica na žiarovky v zadnej lampičke je totiž nevhodná na použitie niektorých lediek, pretože ich vyskratuje.
Sú dva druhy lediek. Jeden je osadený v plastovej pätici a má kontakt vyvedený len na jednu stranu (drôtik). Rovnaké riešenie ako pri žiarovke. Tieto sú bez problémov a fungujú. Druhý typ sú ledky na plošnom spoji. Tie majú kontakty z oboch strán aj + aj -. Tak ako na obrázku. A tu je problém. Pätica v aute na oboch stranách plošného spoja zoskratuje + a - pól ledky. Riešenie je, z každej strany odizolovať jeden kontakt na LEDke, ja som to prelepil dvoma vrstvami izolačnej pásky Prelepil som kontakty do diagionály, z dôvodu riešenia patice, tá má z jednej strany len rovný pliešok a z druhej prítlačný kontakt. Pásku som lepil tam, kde ledka dosadá na ten rovný pliešok.

PS. Včera keď mi zhasol celý interiér po vyskratovaní. Nemal som čas riešit odpájanie baterky, tak som sa k autu vrátil asi po pol hodinke že idem odpojiť baterku nech to funguje. Na moje prekvapenie, už interiér svietil (samozrejme zadnú lampu som mal odpojenú úplne). Takže pravdepodobne netreba odpájať baterku, stačí počkať kým sa po vypnutí auta vypne aj elektrika po pár minútach.
Přílohy
LEDT0.jpg
lapmaastra.jpg
EX:Opel Astra 1.6 85kW 2009 (Z16XER)
EX: Opel Astra 1.6 77kW 2005 (Z16XEP), Irmscher packet

power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: LED osvětlení SPZ a interiéru

Příspěvek od power2 » 13 lis 2015, 09:11

to už sem tady psal 4 roky na zpátek v trochu jiným tématu, že je potřeba použít tu plastovou ;) Ono je tady těch témat trochu víc. To je tak, když někdo zakládá nový témata a nepokračuje v těch, co už tady sou. Pak se řeší stejný věci víckrát

Uživatelský avatar
Marek65
Příspěvky: 281
Registrován: 20 čer 2014, 00:10
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: LED osvětlení SPZ a interiéru

Příspěvek od Marek65 » 13 lis 2015, 09:23

Ja som len veľmi veľa krát čítal ako zhasol celý interiér po osadení lediek v zadnej lampičke a vždy všetci riešili len CAN BUS. Snáď to pomôže aj ďaľším.

Inak čudujem sa že ledky čo som tam mal doteraz fungovali, tiež boli tie na plošnom spoji. Boli tam cca rok a pol.
EX:Opel Astra 1.6 85kW 2009 (Z16XER)
EX: Opel Astra 1.6 77kW 2005 (Z16XEP), Irmscher packet

Uživatelský avatar
Sady
Příspěvky: 87
Registrován: 08 črc 2015, 08:21
Bydliště: Krmelín

Re: LED osvětlení SPZ a interiéru

Příspěvek od Sady » 13 lis 2015, 17:00

Marek65 píše:Ja som len veľmi veľa krát čítal ako zhasol celý interiér po osadení lediek v zadnej lampičke a vždy všetci riešili len CAN BUS. Snáď to pomôže aj ďaľším.

Inak čudujem sa že ledky čo som tam mal doteraz fungovali, tiež boli tie na plošnom spoji. Boli tam cca rok a pol.
Díky za návod, taky jsem na to narazil.
To POWER2: Hledal jsem a hledal, ale asi málo a tak můžu jen poděkovat Marek65, že mi ušetřil další hodiny na internetu, byť jsou tyto informace tady dublované a ve více vláknech, což samozřejmě není dobře a máš pravdu.

Zítra to zkusím, já to vyřešil ledkou a obyč. žárovkou, tahle jedná kombinace mi v Zafiře funguje. Když jsem tam měl dvě obyč. plastofky ledky, tak při otevření víka mi jen problikávaly...
Opel Zafira B 1.7 CDTI (8V) COSMO 81 kW (chip PowerTEC 107,2 kW), 2009, Z17DTJ, DPF, Božský MKJ, ABS Full, Quick Heat, CID, DVD90

domas1021
Příspěvky: 3
Registrován: 27 lis 2015, 18:32

Re: LED osvětlení SPZ a interiéru

Příspěvek od domas1021 » 22 bře 2016, 19:12

Zdravím,
Chtěl bych se zeptat zda-li někdo výměnu neprováděl v poslední době a jestli by neposkytl i odkaz na jednotlivé žárovky?
Osobně jsem jich zkoušel několik a hlavně ve stropním světle nad zadními sedadly zablikaly.
Vím, že to chci naservírovat až pod nos, ale byl bych velmi vděčný :)
Případně i za odkaz, které žárovky jste dali do osvětlení SPZ.
Děkuju

22Tomíno
Příspěvky: 4
Registrován: 28 dub 2016, 08:13

Re: LED osvětlení SPZ a interiéru

Příspěvek od 22Tomíno » 28 srp 2018, 13:13

Ahoj, obnovím téma,

nemáte někdo odkazy na ali/ebay (nechci kupovat v ČR jednu za stovku...) na ověřené LEDky do interiéru? Jedná se mi o T10 (W5W), které jsou v Zafiře B dvě v kufru, dvě nad zadními sedadly a dvě jako čtecí lampičky? Ty co mám v osvětlení SPZ (a i v Corse) mi v těchto místech nesvítí (ani po úpravě +- napájení LEDky, které jsem zde našel).

Díky ;)

Uživatelský avatar
Radoš92
Moderátor
Příspěvky: 647
Registrován: 18 led 2009, 17:55
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: LED osvětlení SPZ a interiéru

Příspěvek od Radoš92 » 09 zář 2018, 22:15

Tento týden mi došly Svítí krásně. Vesměs kupuji na EBAYi, výjimečně jsem koupil na ALI, takže tu je odkaz jak to vypadá, teda ne svítí, ale jak to vypadá :lol: a další jsou odkazy na ně.

Foto žárovek


Sufitka 42mm
W5W
Aktuální: Opel Zafira B 1.8 | Z18XER

Předchozí: Opel Astra G 1.8|X18XE1
Předchozí: Opel Zafira B 1.9 CDTi|Z19DT
Předchozí: Opel Zafira A OPC|Z20LET
Předchozí: Opel Astra G 2.0 Di|X20DTL
Předchozí: Opel Astra G 1.4|Z14XE

Odpovědět