OPCOM - vase skusenosti

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od x-father » 17 bře 2015, 16:19

Dorazil mě nový OP-COM, neb starý mě šlohli z auta.

U starého kusu jsem neměl problém instalovat driver z poslední počínštěné verze OP-COMu 2012.
Stačilo na Windows 8.1 x64 přebootovat do režimu bez vynucení podpisu ovladače, tam ho nainstalovat a pak už šlapal i v normálním režimu.

Překvapilo mě, že u nového kusu se mě to nepovedlo, ačkoliv jsem koukal i dovnitř a je to OP-COM "pravý čínský" a ne ta replika repliky.

Přitom na tom NB už driver byl po předchozím kusu.

Nakonec zabral postup (už jsou to dva dny, tak snad to popíšu přesně):

V adresáři OP-COMu je adresář Drivers a tam byl exe soubor s ovladači. Tento soubor extrahovat (např. 7ZIPem).

Přebootovat do režimu bez vynucení podepsaného ovladače - návod už tu byl.

Pak ve správci zařízení dát na zařízení/OP-COMu aktualizovat ovladač, vyhledat v počítači, vybrat ze seznamu, z disku, zrušit zatrhávátko zobrazit kompatibilní hardware a nalistovat do adresáře s extrahovaným ovladačem.

Tam mě to nabídlo několik ovladačů s názvy "Převodník seriál na USB" z nichž jsem vybral tuším Převodník seial na USB typ B. a ten se mě nainstaloval.

Následne OP-COM funkční.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 1042
Registrován: 30 zář 2010, 22:57
Bydliště: Loket - Karlovy Vary

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od Werewolf » 25 bře 2015, 17:27

Jak přesně se opcomem odparuje display a sparuje novy? Přesný postup jsem tu nikde nenašel. V jednotce DIS kliknuti na "deactivate theft protection without radio" nedělá vůbec nic. Když kliknu na activate, vyskočí mi okno, že může být programováno jen jednou a není možný reset. Po odklepnutí chce po mně kod, zadam a tlačítko ok mě vrátí zase zpět do nabidky.

Někde jsem tu četl že se to má snad delatv EHU, ale tam kliknu ať na deactivate nebo activate, chce kod, zadam potvrdim, hláška úspěch a radio udělá restart.

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od Frydex » 25 bře 2015, 22:26

Odpárovává a páruje se přes rádio. Ne přes display.
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od mironto » 25 bře 2015, 22:50

A co v pripade, ked je neorigo radio, alebo Touch & Connect? Ako sa potom zbavis hlasky display safe?

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od swabel » 26 bře 2015, 07:23

Daj sem do hladania "dispay safe", je tu toho dost.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od mironto » 26 bře 2015, 10:49

swabel, forum mam cele precitane, preto sa pytam. Vsade sa tu riesi len parovanie odparovanie po vymene s radiami CD30/70/DVD90. Skus mi radsej povedat, ako sa odparuje moj GID displej, co mam v Zafire, kedze mam Touch&Connect. A ako k nemu naparujem novy CID.

Co som nasiel na nete, tak v takom pripade odporucaju, aby sa novy displej naparoval z nejakych hocijakym inym radiom, potom sa radio vymontovalo a namonotvalo miesto neho neorigo radio (co zahrna aj Touch&Connect). Musi sa to ale podla mna dat aj bez dalsieho radia, ved aj ten moj terajsi GID musi byt k niecomu sparovany, inac by vypisoval Display Safe, nie? A neverim, ze vo fabrike na linke najprv GID naparuju na CD30 a potom ho vymenia za Touch&Connect.

Uživatelský avatar
Arrow79
Příspěvky: 16
Registrován: 17 zář 2012, 19:14
Bydliště: Zvolen, SK

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od Arrow79 » 19 kvě 2015, 13:35

Vie niekto, ci sa da nastavit casovy interval na zamknutie auta po odomknuti a neotvoreni dveri? Na prvej Astre sa mi auto samo zamklo asi po minute, tato sa zamkyna po piatich minutach. Dakujem
Ex: Opel Astra H, Z14XEP
Opel Astra H, Z16XEP Elegance

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od swabel » 20 kvě 2015, 16:24

Nie, nedá.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

dury2
Příspěvky: 14
Registrován: 20 kvě 2015, 17:23

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od dury2 » 20 kvě 2015, 17:31

Ahoj, mám verzi Op-comu 1.45, jedná se o "asii". Nemohu v Winhexu nalézt aktivační kod. Přesněji nerozumím jak to hledat. Když zapíši ve Winhexu sériové číslo, zmáčknu F3 - sériové číslo mi to najde ale dál nevím kde v tom hledat aktivační kód.
Pokud už to tady někde v těch 92 stránkách je, tak se omlouvámn, jsem asi lama a nenašel jsem to.
Za případnou pomoc moc díky

Uživatelský avatar
swabel
Příspěvky: 2166
Registrován: 14 čer 2009, 02:14
Bydliště: Tvrdošín - SR
Kontaktovat uživatele:

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od swabel » 20 kvě 2015, 20:46

Si s vedomosťami hodne pozadu. Existujú verzie OP-comu, ktoré netreba aktivovať. Stačí googliť. Napr. - 082010 China opcom download.
Insignia ST A20DTH OPC Line AT + Chip, VECTRA C CARAVAN Z19DTH AT - ex, VECTRA C GTS Z19DTH AT - ex , Zafira B OPC - ex, Astra H Caravan OPC Line 2 - ex
Diagnostika GM MDI, pal. PC, SECURITY CODE, RADIO CODE, info@opel-shop.sk, +421 915850900 OPEL-SHOP.SK

Odpovědět