O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od sladas opc » 09 lis 2009, 12:02

kdysi jsem mel u corsy B zarovky 100wattu a utavili si tim teplem svorkovnice plastove a odchazelo i dost packa na prepinani svetel(lucas),jelikoz to na tuhle wataz nebylo staveny..co se tyce astry tak tam by to snad pry jit nemelo jelikoz ŘJ ma nastavenou wataz na 55W a nic jineho to nepusti ani 100w zarovku a ani prestavbovou sadu na xenony HID s tema xenonama jsem se sam presvedcil ze to bez odporu nejde furt to blikalo atd ale 100w zarovku jsem nezkousel a ani zkouset nebudu..
Opel Astra OPC

Reklama
 

Uživatelský avatar
PB-TIGER
Příspěvky: 24
Registrován: 23 srp 2009, 12:26
Bydliště: Povazska Bystrica

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od PB-TIGER » 12 lis 2009, 20:29

Dnes som si menil klasicke H7 za philips blue vision so xenonovym efektom...Zatial som to nemal moc moznost otestovat, ale tych par km, co som urobil okolo dediny, tak vyzera to celkom dobre.

Ine som ale chcel...
Nobelovu cenu tomu, kto vymyslel pristup k ziarovkam :? co som sa ja nanervovaaaaal, pokial som vymenil stretavacky. Potom som chcel este vymenit parkovacky, ktore boli tiez v sade s H7, ale to uz bola zaverecna...ku nim som sa uz nedostal. Cez blatnik bez sance a z hora tiez 0 bodov. Radsej som to nechal tak...zlata G-ckova astra :)

Ale rad privitam navrh ako sa bezpecne dostat k tym parkovackam ;)

Uživatelský avatar
pekki
Příspěvky: 212
Registrován: 28 čer 2008, 11:50
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od pekki » 13 lis 2009, 16:43

musis si trosku zlomit ruku :) ja, kdzyz sem menil poprve komplet vsech 6 tak mi to trvalo 3h a ruce sem mel kvalitne odrene a poskrabane. Ale jak vymenit zarovku v prednim blinkru? Do manualu sem se jeste nedival, ale typnul bych bud sundat blatnik nebo rozebrat cele svetlo....
Opel Astra H 5D Z16XEP 05 Elegance Black

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od sladas opc » 13 lis 2009, 17:52

nn uz to tu nikdo vkladal ze se tam pod ten blinkr musi necim zajet ze strany a jako ho vycvaknout...
Opel Astra OPC

martas09
Příspěvky: 80
Registrován: 07 lis 2009, 18:26
Bydliště: Praha

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od martas09 » 17 lis 2009, 14:58

H7cky jsem taky nedavno menil a slo to celkem rychle. Predpokladam, ze je taky menite pres nabeh kola a ne pres otevrenou haupnu :D
Opel Astra H Caravan 1.7CDTI r.2005

Uživatelský avatar
milan7
Příspěvky: 73
Registrován: 18 říj 2009, 16:58
Bydliště: Stařeč (Vysočina)
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od milan7 » 10 pro 2009, 20:50

Tak jsem dnes pořídil Osram Night Braker (sada 475 Kč). Zatím se zdá, že skutečně svítí víc. Měl jsem nějaký mix (vlevo GM, vpravo nějaký noname). Co ale pomohlo je, že jsem světla umyl ;)

Když jsem ale měnil žárovku (přes prostor u kola, díky martas09), tak jsem zjistil, že u mojí nové Zafiry není plastová krytka mezi kolem a prostorem pro žárovky.. taky gumová krytka je pryč.. nevíte někdo, zdali se dá sehnat? Počítám, že to bude pár stovek :( Nebo to mám nechat otevřený? To se mi moc nechce...

Uživatelský avatar
sladas opc
Příspěvky: 1762
Registrován: 08 kvě 2008, 09:40
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od sladas opc » 10 pro 2009, 21:02

myslis plastovou krytku podbehu nebo tu krytku kulatou z gumy co zakryva svetlomet?
Opel Astra OPC

Uživatelský avatar
milan7
Příspěvky: 73
Registrován: 18 říj 2009, 16:58
Bydliště: Stařeč (Vysočina)
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od milan7 » 10 pro 2009, 21:25

Obě dvě: jak ta kulatá gumová, tak tak hranatá se zacvakáváním (do podběhu)...

Uživatelský avatar
Kesi
Příspěvky: 3014
Registrován: 25 říj 2008, 22:26
Bydliště: Košice (SR)

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od Kesi » 10 pro 2009, 21:28

Žeby to niekto menil po tme a zabudol nasadiť. Tá plastová ale visí na plastíku?
Astra GTC 1,9 (110kW) No Swirl flaps. No EGR.;F 1,4 Caravan

Uživatelský avatar
milan7
Příspěvky: 73
Registrován: 18 říj 2009, 16:58
Bydliště: Stařeč (Vysočina)
Kontaktovat uživatele:

Re: O žárovkách, aneb jak svítit lépe.

Příspěvek od milan7 » 10 pro 2009, 21:52

Vypadá to jako by to někdo ztratil při výměně (já na tomto autě měnil žárovky poprvé, tak asi předchozí majitel), po té plastové tam zůstal pouze ten držáček přichycený k podběhu, asi to někomu překáželo, tak to ulomil a pak to zapomněl vrátit :?

Napadlo mě ještě z druhého světla vzít alespoň tu gumu na žárovku, aby to nebylo úplně odkryté, zítra to asi přehodím.

PS. vyměnit u Zafiry (Astry) žárovku po tmě je podle mě nemožné :), sám jsem dvakrát šel domů konzultovat "Jak na to" :)

Odpovědět