Modul Video Konvertoru - MVK

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od power2 » 09 kvě 2014, 23:46

Skrolant píše:No vidím, že máš speedy připojení na youtube :mrgreen: to nemá cenu dál komentovat....
Servery youtube videa komprimují kodekem H.264, VP8 atd., aby byly optimální kvalitou a aby nezabíraly tolik místa. Proto nikdy neni obraz tak kvalitní, jako originál. Podívej se na datovej tok původního videa a videa na youtube. Rozlišení do toho necpi, jde o komprimaci. Mají pravdu s horší kvalitou ;)

Reklama
 

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 10 kvě 2014, 10:32

Hazmeci, děkuji za informace... 8-)

Tady je můj záznam z kamery A8 HD 720P:

PS:toho datumu si nevšímejte, baterka neudrží nastavený čas...
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 20 čer 2014, 21:45

Ahoj Pepo,
dnes se mi stala taková nemilá věc, zjistil jsem, že se mi nezobrazuje video z parkovací kamery, posléze jsem vyzkoušel že nemůžu zobrazit ani video z Raspberry a ani z čelní kamery. Vždy se zobrazila jenom bílá obrazovka, různé přepínáná vstupů nepomohlo. Několikrát jsem vypnul a zase zapnul klíček ale bez úspěchu. Navigace ale fungovala normálně. Za hodinu jsem jel s autem znovu a najednou vše fungovalo normálně. Nemáš tušení co to může způsobovat? Něco jsem i nafotil :
Přílohy
DSC_0341.jpg
DSC_0342.jpg
DSC_0344.jpg
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 27 čer 2014, 14:55

Mayki píše: dnes se mi stala taková nemilá věc, zjistil jsem, že se mi nezobrazuje video z parkovací kamery, posléze jsem vyzkoušel že nemůžu zobrazit ani video z Raspberry a ani z čelní kamery. Vždy se zobrazila jenom bílá obrazovka, různé přepínáná vstupů nepomohlo.
takhle by se choval modul MVK, pokud by byl odpojený od CAN sběrnice nebo pokud by došlo k nějaké chybě v jeho SW/HW. Zatím jsem tuto situaci nikde nezaznamenal.
Mayki píše:Několikrát jsem vypnul a zase zapnul klíček ale bez úspěchu. Navigace ale fungovala normálně. Za hodinu jsem jel s autem znovu a najednou vše fungovalo normálně.
pokud vypneš zapalování a počkáš, až auto usne (cca. 20 sekund od vypnutí zapalování) a potom zase zapalování zapneš, uděláš reset MKJ i MVK. Pokud jsi tedy při vyp/zap klíčku nepočkal na usnutí vozu, nic se stát nemohlo. Během té hodiny ale už auto usnulo a při dalším zapnutí zapalování se provedl reset MKJ a MVK.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 27 čer 2014, 17:11

No, teď už si nejsem úplně jistý, ale myslím že jsem počkal na usnutí, nicméně tahle chyba se mi už stala dříve, když jsem hned po nastartování zařadil zpátečku, neobjevil se mi obraz z parkovací kamery, ale během jízdy se to samo spravilo, nezkoušel jsem ale, jestli funguje jiný vstup. Přičítal jsem to rychlému zařazení zpátečky po nastartování...
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 17 srp 2014, 08:09

Mayki píše:Namontoval jsem místo obyčejné rozdvojky (CID-druhé LCD) aktivní video rozbočovač abych se zbavil pruhů na obrazovce při běžícím motoru, zabralo to... 8-)
prosím, má ten video rozbočovač nějaké označení, případně kdes koupil?
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 17 srp 2014, 12:41

Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Oton » 08 zář 2014, 20:00

Lze couvaci kameru napojit na tlacitko parkpilota ve stredove liste? Nebo to musi byt na tvrdo na zpátečku?tlacitko mam ale nevyuzite.a timhle by se vyuzilo.zapl bych si kameru kdy bych chtěl.

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 08 zář 2014, 20:15

no, možná by to nějak nabastlit šlo, ale k čemu to dělat... pokud bys využil modul MVK, tak žádné tlačítko není potřeba ;).

Koukám na tvou galerii a máš asi GID, takže MVK nelze použít – potom to tlačítko má jistý smysl, ale není to jen tak. Tlačítka jsou připojená k budíkům, takže by se musel upravit kabel (odpojit signál od nepoužitého tlačítka) mezi lištou a budíky a hlavně by se tam musel přidat nějaký elektronický obvod, který by vše obsluhoval – ve finále by se kamera zapínala automaticky od zpátečky nebo manuálně přes tlačítko
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Oton
Moderátor
Příspěvky: 2697
Registrován: 24 srp 2008, 00:12
Bydliště: Lelekovice ,okr.Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Oton » 08 zář 2014, 20:41

no mam ted uz ma cid a budiky opc. k tomu sesti tlacitkovou listu
ale nemam parkovaci senzory. tudiz tlacitko parkpilota je nevyuzite.tak jsem si rikal,ze bych ho timto vyuzil. modul mam v planu kupovat. vsechno mi to bude delat roman.

Odpovědět