celni sklo - cena?

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...
Odpovědět
power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od power2 » 26 čer 2014, 01:32

Niraj píše:... dávám dokupy havarijní pojištění s připojištěním skel...
Auto plánuješ určitě pár let mit doma. U havarijka je zbytečný si sklo nechat připojišťovat, zvlášť u 5% a níž. Spočítej si, o kolik se Ti navýší suma a kolikrát ho za životnost auta budeš měnit a jestli vůbec ho budeš měnit. Vyjde to tak, že když nepřipojistíš a budeš měnit jednou, tak zaplatíš stejně, jak kdybys to připojistil. Když ho měnit nebudeš a budeš mit připojištěný, tak proděláš. Tak sme to aspoň spočítali v allianzu

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od milosh » 26 čer 2014, 06:26

No ja mam auto 5 let a uz jsem ho menil 2x :twisted:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
Skrolant
Příspěvky: 523
Registrován: 27 pro 2011, 09:55
Kontaktovat uživatele:

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od Skrolant » 26 čer 2014, 06:41

U Zafiry B termoreflex s dešťákem vychází s prací kolem 18 tis Kč a to sakra stojí za to připojistit, já měním sklo skoro každý rok. Bez připojištění skla ani nevyjíždím ;)
Only Flying Is More Beautiful, Pure Passion - OPC
ZAFIRA B OPC - Modrý deník

Uživatelský avatar
destroyer_svk
Příspěvky: 687
Registrován: 08 úno 2011, 21:22
Bydliště: Galanta - SVK

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od destroyer_svk » 26 čer 2014, 09:31

Tiez si myslim ze to je vec hlavne ked je termoreflexne s dazdovym senzorom, ze sa na tom neoplati setrit.Treba si dobre precitat poistne podmienky a zistit co vsetko mas poistene.
Astra H Caravan Cosmo 1,9 CDTI OPC Look
VW Golf Variant VII 1,4 TSI DSG Highline
Škoda Octavia III 2,0 TDI DSG Elegance - ex
Škoda Felicia 1,3 GLX

michal_p
Příspěvky: 10
Registrován: 17 úno 2013, 12:11
Bydliště: Praha

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od michal_p » 26 čer 2014, 09:53

Pro info - výměna čelního skla za originál v Autovarsu v Holešovicích v Praze - 15030 Kč vč. práce. Sklo je obyč. s dešťovým senzorem.
Opel Astra Caravan Z19DTH 110 kW, 2007

Niraj
Příspěvky: 195
Registrován: 05 kvě 2014, 21:01

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od Niraj » 26 čer 2014, 10:18

milosh píše:Celni sklo se pripojistuje samostatne, tusim ze u Ceske pojistovny to je 1000kc/rok za sklo v hodnote do 20000kc.
U ČP to možná je za 1000Kč / rok, ale to bych musel mít celou HAV u nich (si myslím), a to mít nebudu. Mám svoji pojišťovnu. Nebo mi sklo připojistí i jakákoliv jiná pojišťovna, aniž bych tam u nich měl jakékoliv jiné pojištění auta (POV nebo HAV)? Jestli jo, tak díky za tip, tohle mě nenapadlo, že by šlo.


Jinak k dalším příspěvkům:
Auto bude zcela nové a určitě si ho chci ponechat spoustu let. A právě že se jedná o sklo s děšťovým senzorem (a termoreflex ??? nevím), takže tak nějak cítím, že se to spíše bude blížit ke 20tis., a to bych v případě výměny fakt nerad platil komplet ze svýho. Pravda, zatím jsem měl asi štěstí, protože za 20 let, co s něčím jezdím, se mi nestalo, že bych měl sklo rozbité (ťuk,ťuk) - ale to není žádná jistota do budoucna. Nicméně skoro všechna auta měla po čase nějaké drobné šrámy od kamínků (malé ďubky, škrábance, vyštípnutí) a kdybych měl pojištění, tak bych ho asi nechal vyměnit. Takže skla u nového auta připojistit chci.

Ono logiku ten tvůj příspěvek má (power2), ale to je o každém pojištění. Je to vlastně taková loterie jaká je pravděpodobnost, že se něco stane a na to mi si vsázíme (platíme pojištění). Kolikrát kdo z vás měl totálku, že by musel mít havarijko na plnou cenu? Kolikrát vás vykradli doma? Byli jste vyplaveni, spadl vám strom na střechu? A přesto naprostá většina lidí je proti tomuto pojištěna.
Opel Zafira B, 1.8, A18XEL - 88kW, Royal Blue, r.v. 2014

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od milosh » 26 čer 2014, 11:39

Osobne dam radsi rocne desitku za pojisteni, nez treba po 5 letech bourat a platit nekolik desitek tisic ze svyho.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od mironto » 26 čer 2014, 11:56

Pri novych Zafirach uz dnes nie je moznost doobjednania termoreflexneho skla. Dostanes obycajne zelene sklo (ci uz s alebo bez dazdoveho senzora). Neviem presne, ako je to s pripoistenym a podmienkami, ale urcite ti vymenia na poistku sklo, ked tam mas len vylupene? Neposlu ta len na opravu?

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od milosh » 26 čer 2014, 12:40

Pokud si pri vymene skla priplatis daji ti misto obycejneho to termoreflex a pri dalsi vymene uz dostanes to co mas na aute a nic vic platit nebudes 8-)

Ja to udelal podobne, to "modry" je proste dobry :lol:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
mironto
Příspěvky: 927
Registrován: 08 lis 2013, 10:28

Re: celni sklo - cena?

Příspěvek od mironto » 26 čer 2014, 12:53

Problém môže byť v tom, že nie všade sa dohodneš a vymenia ti len presne rovnaký kus.

Odpovědět