OPCOM - vase skusenosti

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
nero
Příspěvky: 405
Registrován: 28 čer 2009, 11:04
Bydliště: Topoľčany

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od nero » 05 čer 2014, 11:52

každý nejak začína a prečo to neulahčííť
Astra h 1,6 77Kw r. 2006, Mitsubishi ASX 1,6 86Kw r. 2015,

Reklama
 

Uživatelský avatar
petrusek
Příspěvky: 61
Registrován: 06 črc 2011, 00:36
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od petrusek » 06 čer 2014, 09:14

Začínat se učit jazyk (nebo konfiguraci řídících jednotek) na tom, že si znehybníš auto nemusí být úplně nejšťastnější...
Pravda, v tom návodu by mohlo být napsané "tuhle funkci (např. reset některé z jednotek) nezkoušejte".

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od jour » 06 čer 2014, 10:44

wiki133 píše:Páni,

napadla ma možno hlúposť, ako napísať stručný návod, ako pracovať s OPCOM CHINA. Je to možno hovadina, ale predsa aj ja neviem čo prečo všetko. Sú tu návody na výmenu kotúčov a podobné veci, čo priemerne technicky zdatný človek ani nebude pozerať. Ale spísať návod na prácu s touto srandou, ktorá stojí toľko, čo večer v krčme a môže ju mať kde kto by nebol možno zlý nápad. Viem je to časovo náročné, ale časom viacerý by to dokopy aj spichli. Čo vy na to? Keby bolo toho viacej a užitočné, čo bude a bude čas by som to dal napr. do PDFka a bolo by.

Podujali by ste sa na to?
Určite je to skvelý a užitočný nápad, ale kto ti tú prácu zaplatí? Pokial by viacero ludi dalo viacero návodov ako dané veci urobiť, bolo by fajn keby to jeden človek dal do jedného velkého návodu na použitie. Ideálne by bolo keby bol návod po česky (slovensky) ale aj s anglickými a nemeckými výrazmi. Vzhladovo tak ako klasicka brozura opel k autu alebo radiu, takisto sa nechal isnpirovat aj PepaS, ktory ma svoj navod na pouzitie v "opel" štýle
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Uživatelský avatar
wiki133
Příspěvky: 128
Registrován: 12 črc 2013, 23:33
Bydliště: Topoľčany

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od wiki133 » 08 čer 2014, 23:47

Na začiatok, by to bolo napr. ako pdf alebo iný formát a ak by bol záujem dalo by sa to spraviť aj ako tlačená brožúra až potom, keby tam bolo asi všetko. Len dať material dokopy plus obrázky a potom by som to hádam vedel za nejaký čas po večeroch dať do tlačovej podoby aj napr. v OPEL Style :D Tiež by sa tam dali chybové kódy a čo len by bolo užitočné.
Jour: keby to bolo nakoniec v tlačenej podobe by sa to možno zaplatilo :?: uvidelo by sa keby to bolo celé hotové po nacenení tlače a ak by to bolo drahé potom by sa uvidelo ale mohlo by sa to ponúknuť na opel fórach a myslím, že ak by bolo záujemcov dosť tak aj tlač by bola lacnejšia. Samoška kto by priložil ruku k dielu by za to predsa neplatil.
Ale ide o to pomohlo by to mne s používaním a aj iným, veď pomáhať si treba ;)
Naposledy upravil(a) wiki133 dne 09 čer 2014, 00:44, celkem upraveno 2 x.
EX Opel kadett 1,6D, Opel vectra B 1,6 16V CD, Opel astra H caravan 1,9CDTI 74KW 11/2009 (elegance)

Uživatelský avatar
wiki133
Příspěvky: 128
Registrován: 12 črc 2013, 23:33
Bydliště: Topoľčany

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od wiki133 » 09 čer 2014, 00:33

Len pre predstavu takto dajak by to mohlo vypadať, to je len taký hrubý nástrel. Takže rozhodnite sa, či by to bolo fajn. Preto sa pýtam bol by nikto ochotný mi poslať podklady, aby sme to dali od A po Z dokopy a hlavne by bola dobra pomoc s obrázkami aby som nemusel sedieť v aute a všetko tvoriť. Stačili by aj sceeny. Alebo by sa šlo potom len postupom ECU -> niečo -> niečo a potom slovensky a ešte potom aj preklepy a gramatiku :D
Viem to dať dohromady ale bodla by pomoc skúsenejších, bo ja viem akurát nastaviť svietenie apod podľa návodov a vyčítať chyby.

prípadné chyby nekomentovať sfušoval som to po 3pive :D
Přílohy
obal
obal
popis
popis
prostredie
prostredie
EX Opel kadett 1,6D, Opel vectra B 1,6 16V CD, Opel astra H caravan 1,9CDTI 74KW 11/2009 (elegance)

Uživatelský avatar
wiki133
Příspěvky: 128
Registrován: 12 črc 2013, 23:33
Bydliště: Topoľčany

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od wiki133 » 10 čer 2014, 02:38

Ako vidím, iniciatíva bola zbytočná. Ale beriem keď sa nechce, tak sa nechce. :cry:
Nikoho nik nenútil. Hold Hčko je už vykopávka, aj keď z adapterom na x-pin je OP COM stále použitelný, čo už. Chcel som pomôcť.
EX Opel kadett 1,6D, Opel vectra B 1,6 16V CD, Opel astra H caravan 1,9CDTI 74KW 11/2009 (elegance)

astros
Příspěvky: 177
Registrován: 03 zář 2012, 20:21

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od astros » 10 čer 2014, 07:21

Neber si to tak k srdcu, to je v realite normálna vec :mrgreen:
"Nemám na to čas" je najčastejšia "výhovorka". Ja ho síce tiež mám málo, ale až by si to nejako dal dokopy, tak si nájdem chvíľku na kontrolu gramatiky, to by hádam šlo ;)
Nemám Opcom, hoci vedel by som si ho zapožičať, rovnako ako Tech II. Pravdu povediac nechce sa mi "zabíjať" čas lúskaním všetkých jeho možností a ich dokumentáciou. Možno zozbieraj všetky návody, ktoré tu sú, prípadne na ktoré sú odkazy na SK fórum a daj to dokopy. Potom sa možno niekto pridá a časom z toho môže byť manuál. Trpezlivosť občas aj ruže prináša ...

Uživatelský avatar
jour
Příspěvky: 657
Registrován: 26 říj 2010, 14:17
Bydliště: Bratislava, Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od jour » 10 čer 2014, 15:26

wiki: ono je to dlhodoba zalezitost, ja sa pridam k dielu, nemusime to riesit v tomto vlakne, mozme trebars cez maily a kedze som grafik, mozem tomu dat zakladnu mustru, ktora sa bude dodrziavat na kazdej strane a spravim to trebars wo worde a moze to hocikto doplnat 8-) Videl by som to tak na cca 30-40 stran na zaciatok a postupne sa to bude doplnat. A nebudeme to zverejnovat kym to nebude hotove.

Na vytlacky zabudni, to ti ludia nezaplatia.. Dnes je vacsina veci zadarmo na stiahnutie na webe..
Melanie - Astra Classic III. 5-dv. A16XER

Uživatelský avatar
boldy
Příspěvky: 38
Registrován: 22 říj 2013, 00:05
Bydliště: Prešov - SVK
Kontaktovat uživatele:

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od boldy » 12 čer 2014, 11:56

Neviem či to máte takto aj vy ala ja som kúpil op-com china a v tomto okne sa dajú nastavovať jazyky a je tam aj četina, ak ju potvrdím neod.ebem niečo?
Přílohy
Bez názvu.png
Astra H 2005 Caravan, 1,7 CDTI 59kW (Chip 74kW) Elegance, op-com, Opel EPC, Tech 2 www.dpfrenovacie.sk

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: OPCOM - vase skusenosti

Příspěvek od milosh » 12 čer 2014, 11:57

Tak to tam nemam to mas asi novejsi model :)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Odpovědět