Hučanie ložiska? + /video/

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Uživatelský avatar
BikerMarius
Příspěvky: 869
Registrován: 04 dub 2012, 10:10
Bydliště: Ústí nad Labem/Liberec

Re: Hučanie ložiska? + /video/

Příspěvek od BikerMarius » 17 pro 2013, 22:30

Ještě mně napadlo, když je špatné ložisko v převodovce tak se při zátěži pohne řadička, když na ni budeš trochu tlačit a přidáš tak bys to měl cejtit. Ale jestli je špatné v diferenciálu tak to nezjistíš.

tady je to až extremě ale měl jsem to na 2ce

Opel Astra H Caravan Z19DT
Moje Astra
https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewt ... =41&t=4563

Reklama
 

Uživatelský avatar
maddoxx
Příspěvky: 207
Registrován: 06 srp 2013, 15:27
Bydliště: Trenčín SVK

Re: Hučanie ložiska? + /video/

Příspěvek od maddoxx » 25 pro 2013, 21:59

Nie, páka sa mi vôbec nehýbe. Podľa stetoskopu mi mechanik potvrdil, že to ide z prevodovky na 100% /nie diferencial ani ložisko poloosi/, len mi to nedáva zmysel, že hluk závisi iba od rýchlosti auta nie od zaradeného prevodoveho stupňa. Rýchlosti sa radia úplne v pohode žiadny problém s ničím. Prevodovka nevyzerá vôbec rozpadnutá ako sa vyjadril ,,,expert,,, z Opel servisu. Možno to ani nebude ložisko ale niečo úplne iné.. Objavil som poliakov čo robia prevodovky tak dám asi výlet po novom roku :D
Potom napíšem ako to dopadlo keby mal niekto podobny problemik...
Astra H Caravan 1.7 CDTI Z17DTR (92 kW), r.v. 2009 + ,,Quick Heat,, v zime poteší ;)
Moja Astra

bororo1
Příspěvky: 3
Registrován: 19 úno 2014, 11:26

Re: Hučanie ložiska? + /video/

Příspěvek od bororo1 » 14 dub 2014, 09:39

maddoxx píše:
smileboy píše:Tak já měl to ložisko v převodovce taky v řiti a hučelo mi to jen na pětku. Pokud to je ložisko v převodovce, tak Ti to bude hučet jen pod kvalitem, na neutrál ne, pokud se nemýlím. Tzn když zvedneš auto, otočíš kolem a hučí to, tak to převodovka není.
No ved prave, ze ono to huci z prevodovky aj pri neutrale a hluk je zavisly iba od rychlosti...

Zdravím,

mám úplně stejný problém s hučením/pískáním a je to také závislé pouze od rychlosti auta, bez ohledu jestli je zařazená rychlost nebo ne.
Byl bych rád za nějaké informace, pokud už máš už to máš OK, nebo jsi alespoň identifikoval co to vlastně je.

Předem díky za pomoc, všichni servismani u kterých jsem zatím byl nejsou schopni říct co by to mohlo být :x

Bororo

Uživatelský avatar
maddoxx
Příspěvky: 207
Registrován: 06 srp 2013, 15:27
Bydliště: Trenčín SVK

Re: Hučanie ložiska? + /video/

Příspěvek od maddoxx » 14 dub 2014, 11:08

bororo1 --> u mna bol problém v prevodovke, polorozpadnuté ložiská.. Po ich výmene nezabudni dať viac oleja do prevodovky, ja som dal konkrétne origo GM olej 2,6L. Teraz mám konečne ticho 8-)
Astra H Caravan 1.7 CDTI Z17DTR (92 kW), r.v. 2009 + ,,Quick Heat,, v zime poteší ;)
Moja Astra

bororo1
Příspěvky: 3
Registrován: 19 úno 2014, 11:26

Re: Hučanie ložiska? + /video/

Příspěvek od bororo1 » 14 dub 2014, 14:50

maddoxx píše:bororo1 --> u mna bol problém v prevodovke, polorozpadnuté ložiská.. Po ich výmene nezabudni dať viac oleja do prevodovky, ja som dal konkrétne origo GM olej 2,6L. Teraz mám konečne ticho 8-)
Díky za info a přeju ještě hodně tichých kilometrů :mrgreen:

Odpovědět