špatné startování

Odpovědět
Uživatelský avatar
vali7
Příspěvky: 12
Registrován: 10 pro 2010, 15:49
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: špatné startování

Příspěvek od vali7 » 27 led 2014, 17:00

Denny tak děkuji mooc za radu a zkusím počkat těch 10s. Prostě se mi zdá, že to dlouho točí udělal jsem pro to maximum(nákup baterie) , ale nebudu to řešit pokud říkáš že je to v pořádku ;) díííky
OPEL ASTRA CARAVAN 1.7CDTi 2007 74kw

Reklama
 

Uživatelský avatar
regisexp
Příspěvky: 9
Registrován: 04 čer 2013, 23:26
Bydliště: Most

Re: špatné startování

Příspěvek od regisexp » 05 úno 2014, 20:34

Zdravim ve spolek,

mám problém se kterým si nevím rady. Poradí někdo? Mám Astru H caravan 05 1,7 cdti 74kw.
Před týdnem mi začali problémy se startováním. Z ničeho nic jsem ráno nemohl nastartovat. Motor naskočil až několikátém pokusu o natočení. Jízda poté už v pořádku. Ted mi jednou nastartuje nejdříve po cca 6s což je proti dřívějšímu startování dlouhá doba a někdy to zkouším mnohem déle, až to vypadá že vůbec nenaskočí. Baterie a startér dostávají zabrat. Špatné startování nemá vliv na okolní teplotu, měl jsem auto v teplé garáži celý den a stejně. Vyměnil jsem zatím pal.filtr a zakoupil čistič paliv.soustavy. Beze změn. Dnes jsem byl na diagnostice OP-COM a ta mi ukázala chybu : P0002 - elektromagnetický ventil dávkování paliva - VADNÝ [/color]přerušovaný/nesouvislý. Než ho koupim (cena 3-4tis.) chtěl bych se zeptat zda to může být opravdu tento ventil, nebo něco jiného. MOC DÍKY!

Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 532
Registrován: 21 pro 2008, 20:45
Bydliště: Brozany u Kuňky,Pardubice

Re: špatné startování

Příspěvek od denny » 05 úno 2014, 21:44

OP com ,multimetr a lehce znalý člověk ti to měl zjistit a ne sprostě vyčíst paměť závad.

1.napájecí napětí-PIN 2
2.činnost elmagnetu poslechem po zapojení PIN 2 na plus baterie
3.konektivita PIN 1 proti PIN B49 na jednotku-menší než 1 ohm

Hlavně vyčistit připojovací konektor \dvou pinový\na tom ventilu.

Uživatelský avatar
regisexp
Příspěvky: 9
Registrován: 04 čer 2013, 23:26
Bydliště: Most

Re: špatné startování

Příspěvek od regisexp » 05 úno 2014, 22:21

Díky za odpověď. Moc tomu nerozumim, ale snad bude můj kamarád/mechanik.
Ještě jsem slyšel, že jakmile padá nafta, řeší se tento problém zpětným ventilem, vyřeší to něco?
Ještě jednou moc DÍKY!

matej88
Příspěvky: 1
Registrován: 11 črc 2014, 09:21

Re: špatné startování

Příspěvek od matej88 » 11 črc 2014, 09:36

ahoj.mam presne ten isty problem na astre h 1.7 74kw r.2005. auto mi nechce nastartovat a ked ho roztlacim tak ide ale len do vtedy kym mi nevyskoci auticko s klucom.... na diagnostike mi pise chybu p0002.ako to mam riesit? alebo jak si to vyriesil ty??

Odpovědět