Modul Video Konvertoru - MVK

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od hazmec » 06 říj 2013, 11:49

Fydexi ten přepínač jsem umístil, protože jak jsem pochopil, nebylo doporučeno zapojovat Aux (jack) a Aux (Raspberry) paralelně.
PepaS píše:Zapojení AUX slotu z vozu Meriva-B
Ještě jedna poznámka k AUX vstupu: pokud budete připojovat na AUX vstup rádia audio výstup z Raspberry Pi, může být problém s paralelním připojením dalšího audio výstupu přes AUX slot. I když bude Raspberry Pi vypnuté, stále bude jeho výstup připojený na AUX vstup rádia a může negativně ovlivňovat druhý audio výstup (např. telefon, MP3 přehrávač atd.) připojovaný přes AUX slot. Já jsem to sice s Raspberry Pi nezkoušel, ale obecně paralelní propojování dvou audio výstupů je problematické...
Ten 9 pinový D-Sub tam mám také proto, že nemám předpřípravu pro Aux ( nemám umístěn konektor Aux vstupu za ručkou). Aux z rádia a Raspberry tak přivedu k popelníku a na přepínači si přepnu vstup zda z RasPi nebo z Jacku ( MP3, Mobil..).

Pepo díky za upřesnění, právě že mě zmátl příspěvek Romana, kdy mluvil o napětí 5V, nechtěl bych to hned odpálit.
RomanK píše:Pokud se bude do USB portu zapojovat rozbočovač USB/SD karta pro Merivu doporuřuji přivést do něj napájecí napětí 5V přímo z napájení Raspberry. Napájení po USB kabelu je dostačující pro USB flash disk a SD kartu, ale připojením USB harddisku je úbytek na kabelu velký a disk se může odepínat. (Nebo je dobré USB kabel vyzkoušet nanečisto s používaným HDD a pak usoudit, zda je kabel s napájením 5V potřeba).
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Reklama
 

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Frydex » 06 říj 2013, 19:51

Aha, tak to jsem nevěděl, nějak jsem to přehlídnul. Mám to právě tak zapojeno, takže to vyzkouším, jestli to bude rušit a dám vědět...
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 09 říj 2013, 20:23

pro samý vývoj jsem neměl čas tvořit dokumentaci, takže to začínám napravovat ;). První v řadě byla instalační příručka pro MVK-01. V příručce je sepsáno vše, co souvisí s instalací Modulu Video Konvertoru a co dokáži popsat - PDF ke stažení zde.

V příručce neřeším výrobu kabelových svazků, to si již musí vyřešit každý instalátor sám – těch variant, jak a co propojovat je hodně, takže nelze napsat nějaký universální návod. Nyní pracuji na aktualizaci příručky pro MKJ – zapracuji popis všech změn až do aktuální verze FW 2.8. Ovládání MVK-01 bude popsáno v příručce k MKJ, kapitola Video monitor. Potom bude konečně následovat aktualizace webu – vše o MVK v kostce.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od hazmec » 09 říj 2013, 22:05

Kam umístit infra přijímač od dálkovýho ovladače (PC Remote) k Raspberry Pi do Astry? Máte nějaký typy, jak to máte umístěný, aby fungovalo bezproblému, případně postřehy kam to neumísťovat -" špatný příjem signálu z dálky" a pod. Zatím jsem přemýšlel o umístění někam k 7 repráku na palubku, ale bez kuchnutí kablíku to asi neprotáhnu ( asi mi nic jinýho nezbyde). Případně umístit před budíky na kapličku volantu vedle mikrofonu Parota. Díky za případný typy, případný foto by bodlo, to asi chcu už moc, no ni?.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Frydex » 09 říj 2013, 22:38

Do výdechu topení... není vidět a nevadí mu ani přivřená klapka

Obrázek
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od hazmec » 13 říj 2013, 11:07

Frydexi, bezva řešení, tak to by mě fakt nenapadlo. Díky moc za typ.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od hazmec » 13 říj 2013, 19:18

Dnes konečně dokončena zástavba VCU (MVK), RaspberryPi a čtečky karet a Auxu pro Merivu v Aji.
Musím říci že spokojenost, teď už jen dodělat kabeláž pro zpětnou kameru a čekat na kamerku, až dorazí z číny.
Poznatky:
- příště to lépe vyměřím - u rádia jsem nechal moc krátký kablíky pro napojení na konektor Fakra - chtělo alespoň 25 cm
- Díky přepínači mohu využít zvuk z Auxu jak z konektoru Jack, tak z Raspberry - obojí funkční.
- nevím co jsem udělal špatně, ale při nastartovaném motoru mi do auxu leze rušení ( brum) pravděpodobně z altíku - poradil by někdo co s tí?
- Aux dodělán u Fakra konektoru rádia - osazeny nově piny 24 a 25 (L+R) a kostra na pin 18. Neměl jsem vhodné piny - poradil by někdo číslo dílu, či kde je sehnat. Tak jsem tam dal jaký jsem měl - zatím drží.
- IR přijímač umístěn dle rady Frydexe - připevněno pomocí stahovací pásky - ovládání funguje dobře, velké díky mu.
tak už čučíme
tak už čučíme
umístění jednotky VCU (MVK) v Astře H
umístění jednotky VCU (MVK) v Astře H
Zástavba čtečky karet, USB a Auxu + přepínač zvuku Aux ze zdroje Jack a Raspberry Pi
Zástavba čtečky karet, USB a Auxu + přepínač zvuku Aux ze zdroje Jack a Raspberry Pi
Naposledy upravil(a) hazmec dne 13 říj 2013, 20:15, celkem upraveno 1 x.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Mayki » 13 říj 2013, 19:29

Ahoj, pěkná práce, co používáš za sytém na RasPi, OpenELEC nebo RaspBMC?
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od hazmec » 13 říj 2013, 20:08

Su totální začátečník, Linuxu neznalý, takže OpenElec je pro mě ideální volbou.
Teď jsem se trochu vypekl, chtěl jsem zkusit zas něco na televizi si pohrát, např. zjistit sériový číslo pro koupení kodeků a zjistil jsem, že na tý Pepíkově krabičce je zaslepený to původní napájení. Takže si asi věci na televizi už neprohlídnu. Možná by neškodilo kdyby Pepa v další sérii krabiček nechal možnost tohoto napájení.
No abych se přiznal, kabeláž za rádiem vypadá strašně, až bude víc času, asi to předělám. Vzhledem k tomu, jak někdo předemnou napojil Parota tak to teď řešit nebudu.
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 13 říj 2013, 21:57

hazmec píše:nevím co jsem udělal špatně, ale při nastartovaném motoru mi do auxu leze rušení ( brum) pravděpodobně z altíku - poradil by někdo co s tí?[/attachment]
ten brum tam leze vždy bez ohledu na zdroj signálu (RasPi nebo AUX)? Co se děje, když přepneš na AUX a zkratuješ L,R s GND? Pin 18 si připojil kam?
hazmec píše:Teď jsem se trochu vypekl, chtěl jsem zkusit zas něco na televizi si pohrát, např. zjistit sériový číslo pro koupení kodeků
na zjišťování HW ID používám následující trik: v nastavení dám zoom na x18 a ještě si roztáhnu obraz (někde v nastavení se definuje velikost obrazu – pozice rohů). Potom je v pohodě HW ID čitelné.
hazmec píše:..a zjistil jsem, že na tý Pepíkově krabičce je zaslepený to původní napájení. Takže si asi věci na televizi už neprohlídnu. Možná by neškodilo kdyby Pepa v další sérii krabiček nechal možnost tohoto napájení.
mini USB jsem zaslepil záměrně, aby nešlo udělat to, cos zrovna udělat chtěl :D. Zabudovaný zdroj RASP-PSM by se mohl poškodit, když bys mu na jeho výstup pustil +5V. Pokud chceš pustit doma, musíš připojit +12V.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Odpovědět