Modul Video Konvertoru - MVK

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
power2
Příspěvky: 2959
Registrován: 17 bře 2011, 22:03

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od power2 » 08 dub 2013, 10:27

Obrázek

a tady je moje řešení z předchozí astry, kde fungoval jen jako nabíjení

Reklama
 

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 05 kvě 2013, 15:42

dokončil jsem vývoj a výrobu první série MVK a může se začít instalovat ;). Aktuálně mám hotovu verzi VCU-01 (VCU je anglické označení pro MVK), která ke své činnosti vyžaduje přítomnost MKJ. Později vznikne i verze VCU-02, která bude fungovat samostatně bez MKJ.
Finální podoba modulu MVK-01
Finální podoba modulu MVK-01
Ve výrobě jsou ještě napájecí zdroje pro Raspberry Pi – hotové budou do dvou týdnů. Nyní doplňuji FW v MKJ pro pohodlnější ovládání MVK. Takže, kdo má zájem, má možnost 8-). Jak jsem psal, instalace MVK nebude zcela triviální záležitostí, ale věřím, že někteří zájemci to zvládnou sami a kdo se nebude cítit, bude mít možnost u RomanaK.

Popis zapojení konektorů MVK najdete > zde v PDF <.

Pro srovnání jsem vyfotil dva typy dálkových ovladačů pro Raspberry Pi – MCE PC Remote Control versus PremiumCord (PC Remote Control with Mouse for Windows Media Center Player). Je vidět že PremiumCord je sice o málo menší, ale funkčně je MCE PC Remote Control jednoznačně lepší (mnohem lepší citlivost IR přijímače a lepší podpora ze strany OpenELEC).
DO MCE PC Remote Control versus PremiumCord
DO MCE PC Remote Control versus PremiumCord
A ještě jedna informace na závěr: z 12,0 V napájení má sestava MVK + Raspberry Pi s mým napájecím zdrojem odběr 270 mA (tj. příkon cca. 3,2 W); k Raspberry byla připojená USB FLASHka ze které se přehrával film. A ve stavu spánku má sestava MVK + Raspberry Pi odběr 0,8 mA.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od milosh » 05 kvě 2013, 17:37

Pepo dej cenu a cislo uctu :)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 25 kvě 2013, 14:03

poslední chybějící HW komponenta multimediálního systému pro vozy A-H/Z-B/V-C je hotová – automobilový napájecí zdroj RASP-PSM mikropočítače Raspberry Pi. Standardně je Raspberry Pi napájen z mikro USB konektoru napětím 5V, což je ale v automobilu nepoužitelné. Navrhnul jsem tedy spínaný DC/DC zdroj, který z 12V (pracuje v rozsahu 7 – 32V) udělá 5V pro napájení pro Raspberry Pi. Zdroj je navržen v souladu s podmínkami automobilových napájecích sítí, takže by měl bez problémů vše vydžet. Mechanicky je navržený tak, aby šel zastavět do krabičky od Emka.
VCU_PIC_G2_06.jpg
pohled na zástavbu spínaného DC/DC zdroje RASP-PSM (12V/5V @ 1,3 A) do krabičky od Emko.cz
VCU_PIC_G2_06a.jpg
detail připojení 5V napájecího napětí zdroje RASP-PSM na desce Raspberry-Pi
VCU_PIC_G2_06b.jpg
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Frydex » 25 kvě 2013, 14:16

Tak už mi to můžeš poslat ? :D
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 25 kvě 2013, 14:32

MVK i RASP-PSM mám hotové v šuplíku ;). Pokud máš krabičku od Emka a zajistíš si vyfrézování otvorů, tak mohu poslat klidně v pondělí. Pokud bys chtěl i s upravenou krabičkou, tak bych mohl odeslat ve čtvrtek (krabičky od Emka mi přijdou v pondělí, potom nastoupí frézař...).
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 06 čer 2013, 01:06

RomanK objevil zajímavý prvek určený pro Insignii / Merivu-B / ..., díky kterému je možné k Raspberry Pi elegantně připojovat nejen USB Flash disk, ale také paměťovou SD kartu. Zpočátku jsem k využití tohoto dílu byl skeptický (hlavně kvůli jeho ceně), ale verze pro Merivu-B (OPEL díl č. 17 87 032) už stojí rozumný peníz a použití SD karty má tu výhodu, že karta je schovaná a nikde nepřekáží.

Obrázek Obrázek Obrázek

Použití tohoto adaptéru nijak nezvyšuje spotřebu v režimu spánku, stále jsme po 0,7 mA.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Frydex » 10 čer 2013, 21:33

Praktická ukázka z mého auta:


Uživatelský avatar
petriot
Příspěvky: 162
Registrován: 02 úno 2013, 10:20
Bydliště: Moravskoslezský
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od petriot » 10 čer 2013, 23:08

Sice je to pěkné, ale nějak jsem nepochopil význam MVK....Já používám 7" tablet, který mi sedne do prostoru obrazovky BC, mám tam gps, DVB-T, wifi, dotykový display, android, filmu kolik chci, hudby ještě víc a když chci sledovat data BC, tak si ho dám na sklo. A za cenu 2500,-. Frydexi a ta kamera, to mi neříkej, že s tím zaparkuješ na přesnost rovnající se originál park assistentu? Mi to příjde moc vysoko (to samé jde přece vidět ve vnitřním zpetném zrcátku).
Astra Caravan 2010, 111 edition, Z16XER

https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewtopic.php?f=41&t=5436

OP-COM china clone (8/2010) k dispozici

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od Frydex » 10 čer 2013, 23:17

Tohle video není určené přesně pro typy lidí jako jsi ty. Pro mě MVK má význam. Já nepotřebuju sebou nikde tahat tablet a vystavovat si ho na palubce, nebo dokonce před displejem... :?:

Co se týká kamery, tak ta není v konečném stádiu. Nevěděl jsem, jak bude ukazovat, dneska jsem z ní v autě viděl obraz poprvé. Dost ničí obraz zatmavení okna a linky od vyhřívání. Určitě použiju jinou kameru (tahle byla za pusu už dva roky v šuplíku). Mimochodem, já parkovat umím, ani ji tam nepotřebuju, ale prostě ji tam chci.
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Odpovědět