Odlučovač pevných částic

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bracho90
Příspěvky: 652
Registrován: 14 dub 2013, 22:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od Bracho90 » 15 kvě 2013, 21:50

lebo niekde som cital ze sa restartuje,alebo resetne RJ...a akoo casto sa vypaluje?asi zalezi od stilu jazdy,atd nie?
No diky,pytam sa preto keby sa to nahodou spustilo napr,v case ked prichadzam ranno do prace :D A vecsinou chodim do prace,za minutu 12 ako sa vravi :D
Opel Astra Combi
1.9Cdti 74kw
R.V:2007

Reklama
 

Uživatelský avatar
nedy666
Příspěvky: 449
Registrován: 25 říj 2011, 00:13
Bydliště: Tam kde uprostřed města žijí medvědi
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od nedy666 » 19 kvě 2013, 14:47

Ahoj mám dotaz ohledně DPF je tu toho hodně, ale tohle jsem nenašel nebo ne alespoň odpověď, čumím do manuálu k zafiře hledal jsem něco, ale našel jsem, že když se to vypaluje a je to už na "hraně" bliká žlutá spirálka, normálně to nedělá, dá se ale třeba programováním v Tech2 nebo OP.COMU, přiřadit že když to vypaluje bude na mě ta kontrolka blikat, a po tom dokončení zase zhasne. Auto s klíčkem se rozsvěcí až když je to uplně v háji a hodí se to do nouzáku, nebo to do něj chce, a při dalším nedokončení to prostě jede pak na půl.??
Když pominu to že MKJ nemám a neuvažuji o tom páč mám moc "nový auto - jinej SW" ( výmena GIDu a mám UHP) jde to tam nějak donastavit. Třeba jen přes tu kontrolku.
Nebo myslíte že by to bylo matoucí, (jde mi jen o inicializaci že to vypalování je zrovna aktivní) pač jinak než na spotřebě to už človek nepozná, nejlepší je to honit nebo tůrovat kolem "baráku" :(
viz příloha z manualu, snad mě pochopíte jak to myslím. Díky za info
Přílohy
dpf-info
dpf-info
Opel Zafira B; 1.7CDTI 92kw, r.v. 2010 Ecoflex, automat. svícení, zamyk. po rozjezdu atd...

Uživatelský avatar
Imko
Příspěvky: 117
Registrován: 28 led 2012, 22:48

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od Imko » 19 kvě 2013, 21:43

nedy666 píše: Auto s klíčkem se rozsvěcí až když je to uplně v háji a hodí se to do nouzáku, nebo to do něj chce, a při dalším nedokončení to prostě jede pak na půl.??
Když pominu to že MKJ nemám a neuvažuji o tom páč mám moc "nový auto - jinej SW" ( výmena GIDu a mám UHP) jde to tam nějak donastavit. Třeba jen přes tu kontrolku.
To MKJ Ti doporučujem, je to supervecička.
Moje skúsenosti ohľadom prerušenej regenerácie si môžeš pozrieť na linku : https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... &start=210
V prípade , že sa Ti začal vypaľovať filter a prerušil si regeneráciu tak hoci bola regenerácia prerušená DPF po prerušenej regenerácií nebol úplne zregenerovaný, ale ukončil napr na 70%( Pri úplnej regenerácii začína na 30%). Pretože si ďalej jazdil počítač Ti ďalej pridával percenta znovu ku 90%. Akonáhle si dosiahol 90% spustila sa znovu regenerácia.
Na tej stránke mám aj dôkazy, ktoré som získal z MKJ.
Zafira 1.7 CDTI, A17DTR, 81 kW, 2009

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od falconik » 19 kvě 2013, 21:49

nedy666

Zkus PepaS, snad bude vedet vice, ale u 19 DTH pri regeneraci DPF se motor co nejvice zatezuje, sepnou obe sahary, zapne se vyhrev zadniho okna :shock: a jine, vse mam prave od PepaSe, a soudruzi v NDR to resily tak, ze si na vyhrev zadniho okna pripojily diodu a tak meli pri zapnuti regenerace vizuelni info ze regenerace bezi, mozna to bude stejne i u 17.....ale :mrgreen:

Imko

bohuzel nedy666 ma novy SW TID nebo co ma a tam MKJ nemaka... :(
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
nedy666
Příspěvky: 449
Registrován: 25 říj 2011, 00:13
Bydliště: Tam kde uprostřed města žijí medvědi
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od nedy666 » 20 kvě 2013, 09:47

Imko píše:
nedy666 píše: Auto s klíčkem se rozsvěcí až když je to uplně v háji a hodí se to do nouzáku, nebo to do něj chce, a při dalším nedokončení to prostě jede pak na půl.??
Když pominu to že MKJ nemám a neuvažuji o tom páč mám moc "nový auto - jinej SW" ( výmena GIDu a mám UHP) jde to tam nějak donastavit. Třeba jen přes tu kontrolku.
To MKJ Ti doporučujem, je to supervecička.
Moje skúsenosti ohľadom prerušenej regenerácie si môžeš pozrieť na linku : https://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... &start=210
V prípade , že sa Ti začal vypaľovať filter a prerušil si regeneráciu tak hoci bola regenerácia prerušená DPF po prerušenej regenerácií nebol úplne zregenerovaný, ale ukončil napr na 70%( Pri úplnej regenerácii začína na 30%). Pretože si ďalej jazdil počítač Ti ďalej pridával percenta znovu ku 90%. Akonáhle si dosiahol 90% spustila sa znovu regenerácia.
Na tej stránke mám aj dôkazy, ktoré som získal z MKJ.
ahoj Imko, mam GID ale s tim novym softem a UHP, proto to nejde. Jinak vim je to prima vec i jsme to tehda zkouseli u RomanaK a neslo to. Tak to zkousim jestli by nesla tako oklika treba pres nejakou tu kontrolku, viz jak psal falkonik, uvidime, treba to nejak pujde. Tve regenerace sleduji :)
Opel Zafira B; 1.7CDTI 92kw, r.v. 2010 Ecoflex, automat. svícení, zamyk. po rozjezdu atd...

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od falconik » 21 kvě 2013, 15:27

Dotaz smer RomanK .....

Dnes jsem vezl motorku na brzdu a tim padem jsem tahnul prives, vcera jsem si vsiml ze je saturace 78%, rikam si pohoda tam najedu pres 50 km a navic vetsinu po dalnici a okruhu, tak se to po ceste udela. No a vono nic....najel jsem dnes pres 140km a regenerace se nepustila, az kdyz jsem prives odpojil a hned po cca 5 km se regenerace sama pustila, je to auto tak vycurany ze s privesem se nepusti regenerace a nebo se "muze" dit ze saturace u 19DTx motoru muze byt vic nez 80% a presto to nepusti???? Jojo MKJ je fajn vecicka, lepe receno k pro nas DPF k nezaplaceni... :lol:
Přílohy
DPF saturace 90%.jpg
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od Frydex » 21 kvě 2013, 15:34

Mi se normálně spouští až při 90, respektive po 90% saturace.
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od falconik » 21 kvě 2013, 16:33

Frydex

No jo ale ty mas 1.7, do dneska se to vzdycky pustilo hned po dosazeni 80%....proto ta otazka
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od corsaczek » 21 kvě 2013, 17:55

Nevím jestli už to tu nebylo, ale docela dobrý info (ač je to reklamní text). Teď v neděli o stejným způsobu dávali reportáž Němci na VOXu. Podle mě dobrý řešení: http://www.auto.cz/problemy-s-filtrem-p ... ecne-69747

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: Odlučovač pevných částic

Příspěvek od falconik » 21 kvě 2013, 18:40

corsaczek

"zatim" :lol: zadny problem nemam, po odstraneni vsech zavad :mrgreen: a doufam ze dfp vydrzi nez se auto proda, jinak ceny novych dpf filtru z druhovyroby jsou tak na cca 2 nasobku ceny renovace a nejsem si 100% jisty ze jsou opravdu schopni ten filtr az tak dokonale vycistit. Teploty, degradace materialu, vadne vstriky :twisted: a tak maji urcite taky vliv na zivotnost filtru po strance materialu a nejen na jeho pruchodnost, kterou resi regenerace. Bohuzel to nase fiatacke DPF neni uplne nejlepsi reseni, na to uz prisly I ostatni vyrobci, vcetne fiatu ;) a dnesni motory maji dpf co nejblize k motoru prave kvuli teplotam a ucinosti regenerace, Fiat(opel)20CDTI ma filtr dpf primo v motorovem prostoru vpredu u chladicu vody.
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Odpovědět