Polepy sloupků

Úpravy od motoru až po plasty
Odpovědět
sekiller
Příspěvky: 72
Registrován: 27 črc 2009, 10:27
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od sekiller » 08 říj 2009, 13:48

tiez som si na auto dal spravit folie koli bezpecnosti a som so svojim rozhodnutim viac0menej spokojny, ale su tu dve veci, ktore ma fakt hnevaju:
1.cuvanie a aj vyhlad sikmo dozadu pri vjazde z vedlajsej cesty a podobne (najma v noci) je ako za trest
2. cestujuci na zadnych sedadlach sa stazuju, ze su ako v kobke. A to nehovorim o tretej rade sedadiel, kde uz nedopada takmer ziadne svetlo. KEdze do buducna pocitam s prirastkom do rodiny, budem to musiet nejak riesit. Jedna moznost je nejake decentne podsvietenie interieru slabym, farebne neutralnym svetlom. Lampicky hore su dost agresivne. Ak by mal niekto napad, sem s nim

Idealne riesenie by samo bola panoramaticka strecha, toz ale tu si na rozdiel od tempomatu len tak lahko dorobit nedam :(
Zafira B Z19DT COSMO 88kw
DVD90 navi EU 2009

Reklama
 

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od Tereza » 08 říj 2009, 14:26

x-father píše: No to je individuelni zalezitost. My muzi jsme obvykle nevyrovnane osobnosti a anonimita, ktery plyne z vedeni, ze nas za cernym okenkem neni videt, nam dodava chybejici sebevedomi. Vedle nakupu sportaku bez strechy, nebo luxusnich limuzin a kupe je toto podstatne levnejsi varianta jak si zvednout sebevedomi.

Z vyse popsaneho mam pochopeni pro to, ze na tebe nemaji tmava okna pozitivni vliv. ;)
Tak tohle vysvětlení mě nenapadlom vídíš to, díky za osvětlení 8-) . Já si jako ženská zvedám sebevědomí jinak :D.
Naposledy upravil(a) Tereza dne 08 říj 2009, 14:31, celkem upraveno 1 x.
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od Tereza » 08 říj 2009, 14:29

x-father píše: El. zrcatka ma Astra h v zakladu i u nejnizsi vybavy, stejne tak el. predni okna.
Tak to úplně nesedí. Je prostě vidět, že jiná země, jiný výbavy. Protože já třeba el.zrcátka nemám (ale je mi to celkem fuk, jednou sem je nastavila a hejbat s nima nepotřebuju, když s tim jezdim jen já), takže to základ bejt nemůže, aspoň v Belgii ne. Ta pani, co to měla přede mnou šetřila na čem mohla...ale zajímavý je, že do toho nasekala 8 airbagů a tempomat taky...
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od x-father » 08 říj 2009, 14:40

Tereza píše:
x-father píše: El. zrcatka ma Astra h v zakladu i u nejnizsi vybavy, stejne tak el. predni okna.
Tak to úplně nesedí. Je prostě vidět, že jiná země, jiný výbavy. Protože já třeba el.zrcátka nemám (ale je mi to celkem fuk, jednou sem je nastavila a hejbat s nima nepotřebuju, když s tim jezdim jen já), takže to základ bejt nemůže, aspoň v Belgii ne. Ta pani, co to měla přede mnou šetřila na čem mohla...ale zajímavý je, že do toho nasekala 8 airbagů a tempomat taky...
Ze by verze pred faceliftem?

Z jakeho je to roku?

Uživatelský avatar
emvee
Příspěvky: 687
Registrován: 20 úno 2009, 10:14
Bydliště: HK

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od emvee » 08 říj 2009, 14:49

milosh píše:No myslim ze kvuli snizeni teploty si nikdo folie nedava, mel jsem je uz na 2 autech, na hacko je taky zitra budu davat ale hlavne kvuli bezpecnosti (aby tam nebylo videt) a kvuli detem aby jim nesvitilo do obliceje a nemusel jsem davat na okna ty siditka pricucavaci ktery pri kazdem zavreni dveri spadnou :mrgreen:
Samořejmě svícení do obličeje je taky jeden z důvodů, proč je tam chci dát, ale měly by i snížit průnik tepla (ono to je logický, že když tam tolik nesvítí, tak tam ani nebude takový vedro :D ). Co jsem koukal třeba na ty folie SunTek, tak cca o polovinu...

Mně zase až tolik nejde o bezpečnost, jednak přímo v autě nic nenechávám a jednak si myslím, že naopak, když tam není vidět, tak to může nějakou smažku spíš lákat vybouchat okno a podívat se jestli tam náhodou není něco, co by se dalo zpěněžit, aby bylo na matroš...

Jsou lidi co přesně pro tohle nechávají otevřený kaslík u spolujezdce nebo roletu nad kufrem, aby bylo vidět, že tam nic není a tím pádem není důvod se do auta násilím dostávat...
OPEL ASTRA H CARAVAN, 1.6 TWINPORT, 77kW (2006)
Obrázek

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od Pepino_GH » 08 říj 2009, 15:09

x-father - podívej se na konfigurátor Astry, tam máš co je v základu a co ne, el. stavitelná zrcátka tam opravdu nejsou, a ESP jen pro opravdu vybrané motory, 1,7 tam není...

Jinak je mi celkem jedno jestli je auto Essentia nebo Enjoy, při koupi mělo mnou požadovanou výbavu a to rozhodlo...

Miloši, projížděli jsme vin EPC, sedí celá výbava s kterou jsem to koupil, ale nevyčetl jsem, jestli je to, to nebo ono. Ale už je to nepodstatné... ;)
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od corsaczek » 08 říj 2009, 16:15

x-father píše:
Pepino_GH píše:"No jo, jenze zatimco cerne kliky a zrcatka jsou znakem nizke vybavy auta"

Také jsem pátral po stupni výbavy mého Caravanu, ale bylo mi řečeno, že se nedopátrám, že každý trh je jiný... Mám černé zrcátka,kliky a lišty na dveřích.. Ale už z výroby tempomat, klimu, ESP, el. přední okna, aktivní hlavové opěrky vpředu a boční a hlavové bagy.. Auto bylo vyrobeno pro německého zákazníka...
No vetsina automobilek a Opel to tak ma taky tyhle prvky do barvy vozu nelakuje u nejnizsiho stupne vybavy.

K tve vybave. ESP se obvykle odviji od motorizace. U silnejsich motoru je v zakladu. Toto nesouvisi s vybavou jako takovou. El. zrcatka ma Astra h v zakladu i u nejnizsi vybavy, stejne tak el. predni okna.

Tempomat je jen otazka packy a naprogramovani a v ceniku oplu je to myslim okolo 2500,-

Z tvoji vybavy tedy vybocuji jen ty prvky vybavy a to aktivni operky a hlavove bagy. Bocni jsou opet v zakladu i u nejnizsi vybavy.

Ten clovek po kom si to mel tedy nechaval navic dodelat jen klimu, operky, hlavove bagy a tempomat.
Tak treba verze sport měla černý lišty (boční, zadní i přední) a taky to neni nejnižší výbava.
ESP bylo v základu všude na západě s jakýmkoliv motorem, to jen střed a východ evropy byl očesaný. Stejně tak hlavový vaky.

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od corsaczek » 08 říj 2009, 16:19

Pepino_GH píše:x-father - podívej se na konfigurátor Astry, tam máš co je v základu a co ne, el. stavitelná zrcátka tam opravdu nejsou, a ESP jen pro opravdu vybrané motory, 1,7 tam není...

Jinak je mi celkem jedno jestli je auto Essentia nebo Enjoy, při koupi mělo mnou požadovanou výbavu a to rozhodlo...

Miloši, projížděli jsme vin EPC, sedí celá výbava s kterou jsem to koupil, ale nevyčetl jsem, jestli je to, to nebo ono. Ale už je to nepodstatné... ;)
Podle mě máš dobře vybavenou Essentii - tomu by odpovídaly hlavně chybějící lišty ve dveřích (vedou pod oknem od klik). Ale výbava je typicky západní, ESP, všechny Airbagy.

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od Tereza » 08 říj 2009, 16:43

x-father píše:Ze by verze pred faceliftem?
Z jakeho je to roku?
Je to výroba 12/2005, provoz od 1/2006, takže před faceliftem...

Btw, jak poznám, že to má/nemá ESP :)? Asi blbá otázka, ale snad se na mě nebudete zlobit.
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Uživatelský avatar
Pepino_GH
Příspěvky: 2024
Registrován: 22 črc 2008, 18:46
Bydliště: Praha

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od Pepino_GH » 08 říj 2009, 18:20

corsaczek - nebo dobře utajený SPORT WAGEN... :| :|

Tereza - diagnostikou, nebo na kluzkým...
Opel Meriva B 1.4 88 kW Obrázek
Opel Astra G HTB 5D 1,2 16V 48 kW X12XE - Supersport + historie
Opel Astra H Caravan 1,7 CDTI 74 kW Z17DTH

Odpovědět