NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Návody ze všech sekcí na jednom místě
Odpovědět
salám
Příspěvky: 166
Registrován: 14 dub 2012, 20:44

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od salám » 22 dub 2013, 09:10

Je to OT, ale řekl bych, že saze jsou povětšinu z uhlíku a při vypalování DPF se uhlík "spálí" na neškodné CO2.

K tomu blábolu že je jedno jestli bude v plicích velká saze nebo mála jen tolik, že velké saze (ze starých aut-dejme tomu AVIA) škodí o dost méně-nedostanou se tak daleko jako mikrosaze vznikající při spalování v moderních CR motorech..ta malá svině se dostane hlouběji do plic a tam už zůstane a působí jako karcinogen.

Reklama
 

Uživatelský avatar
Georgeisin
Příspěvky: 427
Registrován: 26 úno 2011, 18:29
Bydliště: Ostrov nad Ohří

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od Georgeisin » 22 dub 2013, 09:22

No já tu chemickou podstatu nemůžu nikde najít. Poslal jsem dotaz na akademiky na VŠCHT, resp. na kamarádku, tak uvidíme, jestli se k romu nějak relevantně vyjádří. Pak dám vědět.
Astra H Caravan 2008 1.7 CDTI 74 KW chip 89 KW

Uživatelský avatar
iling
Příspěvky: 199
Registrován: 25 dub 2011, 20:58
Bydliště: okres Nové Zámky

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od iling » 27 dub 2013, 07:03

takze po chybe 04005A a po vyčisteni EGR som vyblikal chybu 190175 ako som uz pisal, a po kazdom zohriati motora sa mi rozsvietila kontrolka auto s klucom - zafira netahala ako ma, - prezrel som hadicky, čidla okolo DPF vsetko bolo OK, a po mechanickom vycisteni filtra pevnych castic sa konecne zafira regenerovala, taha ako to ma byt - kontrolka sa nerozsvecuje cize chybu nepise, zaujimave je ze najprv znacila chybu EGR a ked EGR bol OK potom chybu DPF filtr.
len som chcel uviest ako to dopadlo - mozno valakomu to pomoze

Uživatelský avatar
Halis
Příspěvky: 209
Registrován: 30 srp 2011, 20:51
Bydliště: Mělník

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od Halis » 27 dub 2013, 11:07

RE falconik: je skvělé, že osobně máš možnost srovnání dvou vozů. Ostatně by mě také zajímalo, zda ten restriktor má nějakou větší funkci na našich vozech. Jednou ty saze v motoru jsou a jak daleko z výfuku doputují a v jaké podobě je otázkou zda to nějaký plíšek ovlivní nebo potrubí ucpe docela.

http://www.auto.cz/dieselova-pro-proti- ... stic-66797
Opel Zafira B, Z19DTH, 2006

Obrázek

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od falconik » 27 dub 2013, 15:58

Tak provedeno opiskovani starych egr a ted uz muzou jit s klidem papa.... :evil: :evil:

Rada vsem kdo ho budou cistit, po vycisteni ho zalijte benzinem nebo necim co nezpusobuje korozi a pokud to tece tak je papa..... je jedno odkud ho zalejete komory jsou propojene

Menil jsem egry pac auta netahla jak mela a obcas padala do nouzaku, po vymene OK 8-)


Pri cisteni jsem pouzil i toto

http://obchod.top-oil.cz/www/prilohy/tl ... _sprej.pdf

nedelat to podle navodu co je na obalu ale toho co maj na webu !!!!!!! ZASADNI ROZDILY !!!!!!!!

varovani vsem kdo ma DPF, v mem pripade jsem "skoncil" v nouzaku s chybu dif. tlaku DPF, tak hodne to bylo zasrate a po vycisteni to normale pricpalo DPF, cca 300km, takze nasledovala staticka regenerace a pak vylet po prazskem okruhu a D5 a dynamicka regenerace...

Saturace byla 76%, auto v nouzaku max 3500 ot bez vykonu , smazani chyby nic nevyresilo

ale urcite to cisti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Přílohy
egr cistic.jpg
egr cistic.jpg (9.25 KiB) Zobrazeno 4805 x
opiskovano1.jpg
opiskovano2.jpg
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

wijaja
Příspěvky: 4
Registrován: 20 pro 2012, 08:14

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od wijaja » 23 kvě 2013, 09:35

Zdravím, chtěl bych vyčistit EGR u Zafiry 110KW, ale je k němu špatný přístup a asi tedy potřeba odmontovat "kryt" pod stěračema. Nevím jak na to. Nenapsal by sem někdo popis jak ten kryt odmontovat? Je pořeba sundat stěrače? Předem díky za rady Martin
Zafira B, 110kw

Uživatelský avatar
Frydex
Moderátor
Příspěvky: 2755
Registrován: 04 kvě 2008, 19:13
Bydliště: Ostrava jak Cyp
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od Frydex » 23 kvě 2013, 16:53

Stěrače sundávat nemusíš, když na něho koukneš po oddělání té těsnící gumy, tak uvidíš myslím čtyři šrouby a pak to jen vyklopíš nahoru. Není to nijak složité.
Frydexova Černá Mamba 1,7 CDTi 92Kw
A je vám jasné, že: "Jak to má kola, nebo kozy, tak s tím budou brzo problémy...." Obrázek

wijaja
Příspěvky: 4
Registrován: 20 pro 2012, 08:14

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od wijaja » 31 kvě 2013, 09:52

Díky za radu, ventil jsem vyndal, vyčistil a světe div se přestalo svítit autíčko s klíčkem a auto už zase jede.
Zafira B, 110kw

colli
Příspěvky: 637
Registrován: 03 lis 2010, 20:42

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od colli » 07 črc 2013, 18:20

ahoj chtěl bych čistit. To EGR je komplet s termostatem?? Nebo staci povolit ty dva srouby? :D
Přílohy
Bez názvu.jpg
BLACK GTC Irmscher Grill//Remus Exhaust

www.izoperfekta.cz Hydroizolace střech,jezírek..atd..

kuba.s
Příspěvky: 75
Registrován: 02 bře 2013, 21:49
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Re: NÁVOD: Čištění AGR(EGR) ventilu

Příspěvek od kuba.s » 07 črc 2013, 18:43

Měl bych taky dotaz,chystám se na vyčištění Egru mám 1.7 je tam nějaké těsnění které bych mel koupit předem ?

Odpovědět