Problém - za jízdy mi přestala fungovat všechna elektronika

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.
Odpovědět
Libor14
Příspěvky: 16
Registrován: 28 pro 2009, 13:10
Bydliště: Hradec Králové

Problém - za jízdy mi přestala fungovat všechna elektronika

Příspěvek od Libor14 » 16 čer 2011, 07:13

Ahoj
Ráno jedu do práce a najednou mi přestane hrát rádio, přestanou svítit světla, otáčky motoru se drží stále na stejné úrovni. Dojedu kousek do města a tam zjistím, že nejde ani posilovač. Zaparkuju na najbližším parkovišti, vypnu motor a zkouším znova nastartovat. V autě místo startování jen tiše cvaká. Nefungujou kontrolky, jediné co svítí je čas, datum a místo stanice rádia tuším písmeno f. Auto nejde ani zamknkout.

Před tím než to nechám odtáhnout do servisu, je něco, co bych mohl zkusit jen sám?
Díky
Astra H caravan, 1.7 CDTI, 2006

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Problém - za jízdy mi přestala fungovat všechna elektron

Příspěvek od milosh » 16 čer 2011, 07:14

Alternator kaput
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Libor14
Příspěvky: 16
Registrován: 28 pro 2009, 13:10
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problém - za jízdy mi přestala fungovat všechna elektron

Příspěvek od Libor14 » 16 čer 2011, 07:24

Bez alternátoru nejde auto znovu ani nastartovat? Nejdou mi ted ani kontrolky a ani to nejde zamknout.
Astra H caravan, 1.7 CDTI, 2006

Libor14
Příspěvky: 16
Registrován: 28 pro 2009, 13:10
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problém - za jízdy mi přestala fungovat všechna elektron

Příspěvek od Libor14 » 16 čer 2011, 07:26

Jo vlastne baterie se me mohla vybít, tak jsi to asi Miloshi myslel. Díky, podívam se na to.
Astra H caravan, 1.7 CDTI, 2006

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Problém - za jízdy mi přestala fungovat všechna elektron

Příspěvek od milosh » 16 čer 2011, 07:32

Je zde tema lidi co maji diagnostiku, zkus najit nekoho z tveho okoli (pokud uz bys toto mel vyplneno ve svem profilu uz jsem ti mohl nekoho poradit). Mno jak to vypada tak i ta baterie muze byt ko, ale asi poradi nekdo zkusenejsi.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Libor14
Příspěvky: 16
Registrován: 28 pro 2009, 13:10
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problém - za jízdy mi přestala fungovat všechna elektron

Příspěvek od Libor14 » 16 čer 2011, 07:46

Ted jsem se na to byl znovu podívat a po otočení klíčkem už všechny kontrolky svítí, všechno funguje ale když chci nastartovat, tak jen cvaká startér.
Astra H caravan, 1.7 CDTI, 2006

Mazety
Příspěvky: 558
Registrován: 04 kvě 2008, 22:23
Bydliště: Praha

Re: Problém - za jízdy mi přestala fungovat všechna elektron

Příspěvek od Mazety » 16 čer 2011, 07:50

Libor14 píše:Ted jsem se na to byl znovu podívat a po otočení klíčkem už všechny kontrolky svítí, všechno funguje ale když chci nastartovat, tak jen cvaká startér.
pokud cvaká tak není dost proudu v baterii, nabít a nebo koupit novou pokud je staršího data, počítej s tím, že po 6ti letech může být KO
EX Opel Astra H caravan

Libor14
Příspěvky: 16
Registrován: 28 pro 2009, 13:10
Bydliště: Hradec Králové

Re: Problém - za jízdy mi přestala fungovat všechna elektron

Příspěvek od Libor14 » 16 čer 2011, 08:15

Jo vypadá to na baterii, jen mě vyděsilo to "seknutí" elektroniky za jízdy a pak ze bezprostředně po zastavení to vůbec nenaběhlo. Ted po cca 2 hodinách to motorem jednou otočilo, při dalším pokusu už znova jen cvak cvak cvak. Auto je staré 4 roky a s baterií zatím problém nebyl. Dokonce světla svítí dost (pocitově při pohledu na protější kmen stromu). Nevím, jestli to má nějakou ochranu, že při menším proudu to motorem prostě neotočí a jen cvaká starér. Zkusím sehnat nějakej měřák. Mechanik je na dovolené, asi to budu muset nechat odvezt do autorizovanýho servisu.
Astra H caravan, 1.7 CDTI, 2006

Mazety
Příspěvky: 558
Registrován: 04 kvě 2008, 22:23
Bydliště: Praha

Re: Problém - za jízdy mi přestala fungovat všechna elektron

Příspěvek od Mazety » 16 čer 2011, 08:23

no ale když ti zajízdy vše vypadlo tak zřejmě nedobíjel altík, dej si tam na zkoušku jinou baterii a nastartuj
EX Opel Astra H caravan

Odpovědět