Polepy sloupků

Úpravy od motoru až po plasty
Odpovědět
Uživatelský avatar
DeepThroat
Příspěvky: 208
Registrován: 06 čer 2008, 09:25
Bydliště: Bohumín

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od DeepThroat » 29 led 2009, 20:57

Zapomněl jsem napsat bývalé černé :D teď už spíš ošahané do šeda místy do bíla.
Zpravuji to vždy tím sprejem na palubku.

Ale máš recht, černé jsou fakt pěknější a pokud dám tmavé fólie na skla tak to bude vypadat jako jedno černé sklo a auto to pěkně opticky prodlouží.
jééé ja tak rád měním názory :lol:
[b]OPEL Astra Caravan H 1.6 16V H Z16XEP 77 kW / 105 HP (2005)[/b]

Reklama
 

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od corsaczek » 29 led 2009, 21:06

Taky myslim, že to vypadá líp, protože to opticky spojí skla a jakoby prodlouží tu linii oken. Jinak jak sem tak hledal, tak opravdu i z fabriky jsou to fólie, tady nějaký objednací kódy:
13166391
13166392
13166393
13166394
13166397
13166398

Ale nevím přesně na jaký typ to je, pravděpodobně na Caravan. Kus stojí prý kolem 5 EUR. Podle mě by to teda šlo pomocí fénu a nahřátí opatrně sundat a vyměnit za novou.

Jinak další značka fólií pro zájemce o polep neoriginální fólií je 3M.

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 53
Registrován: 05 lis 2008, 21:54

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od Pete » 31 led 2009, 19:35

Gord píše:malý add k foliím: Zrovna řeším v práci zabezpečení prodejny pomocí folii na sklo, a v brněnské firmě mi řekli že to dělájí jen na jaře, aby se ta tekutina řádně odpařila a nevznikly ty bubliny.
Ahoj, díky, taky mě prodejce varoval, že mám radši s foliema počkat na jaro. Takže čekám .... ;)
Pete / Opel Astra H Caravan 1.8 ECOTEC 103kW / ENJOY

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 53
Registrován: 05 lis 2008, 21:54

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od Pete » 31 led 2009, 19:46

DeepThroat píše:Zapomněl jsem napsat bývalé černé :D teď už spíš ošahané do šeda místy do bíla.
Zpravuji to vždy tím sprejem na palubku.

Ale máš recht, černé jsou fakt pěknější a pokud dám tmavé fólie na skla tak to bude vypadat jako jedno černé sklo a auto to pěkně opticky prodlouží.
jééé ja tak rád měním názory :lol:
Přesně to je můj cíl - tmavá bční okna (samo, že s certifikátem) + tmavé sloupky mezi okny. Hliníky na leťáky jsem už pořídil - šestnáctky RONAL Design R47 - http://www.ronal.cz/kola/?mod=catalog s pneu Bridgestone Turanza 205/55 R16 (byly už na autě). Na těch kolech se mi moc líbí ten zlom v ploše uprostřed každého paprsku - stejné téma, které používá Opel na Astře H. Júúú, já se těším na jaro :P 8-) Pak sem někdy hodím fotky, ale času je málo, máme osmiměsíční holčičku - pěknej čertík :)
Pete / Opel Astra H Caravan 1.8 ECOTEC 103kW / ENJOY

Uživatelský avatar
Pete
Příspěvky: 53
Registrován: 05 lis 2008, 21:54

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od Pete » 31 led 2009, 20:03

corsaczek píše:
1. Díky za pochvalu :-) S Astrou jsem moc spokojenej, ale ze Caravan 1.8 bych klidně vyměnil (doufam, že to auto neslyši :lol: )
2. Ohledně displaye - už sem ti psal v novym tématu co jsi založil a koukám že se shoduju s odpovědí Otona :-)
3. Folii sem koupil zde: http://www.grandpapir.cz/ - nevim odkud jsi, ale jsou i v Praze. Jedná se tuším o fólii JAC, na internetu je určitě najdeš. Koupil sem asi 3 metry z role, šířka je cca 50 cm, což na výšku sloupku stačí. Jinak je to fólie, která se používá na řezanou reklamu, polepy aut atd. Koupil sem 5ti letou, neboli 5 let si má zachovat vlastnosti jako když je nová. Myslím, že s delší trvanlivostí se nevyrábí. Zkus se zeptat někde ve velkoobchodech s papírem, grafických studiích atp.
4. Trik s jarem fakt funguje... Voda vyschne a co se stane s Jarem nevim, asi taky vyschne. Každopádně to drží jako kdybys to nepoužil a není to nijak poznat (žádný hrudky pod fólií nebo tak...)

Já to budu stejně předělávat, navíc mám pořád polepený jenom sloupek na pravý straně a nemůžu se dokopat k tomu, abych udělal i ten druhý, takže případně ten proces nafotím a dám sem.
1. Myslím, že na hatchback 1.6 úplně stačí, máš být nač hrdý ;)
2. S tím displejem ještě uvidím, jak jsem psal už v novým tématu.
3.+4. Bydlím v Benátkách nad Jizerou, takže do Prahy je to po R10 kousek. ( Jinak dělám ve Škodovce :oops: v Česaně, konkrétně v designu .... ) Zkusím objednat tu folii jak píšeš a zkusím i ten jar, nu což, nějak to dopadne :) Pokud bys to dělal dřív než já, tak fotky ocením. Trošku se bojím, co ta folie udělá v radiusech, na caravanu je na sloupku mezi oknem zadních dveří a kufru v horní části dost velký radius. Snad se ta folie nebude krabatit ... :? No, uvidíme. Pokud se zadaří, dám sem fotky.
Pete / Opel Astra H Caravan 1.8 ECOTEC 103kW / ENJOY

Uživatelský avatar
Gord
Příspěvky: 692
Registrován: 07 pro 2008, 10:15
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od Gord » 07 úno 2009, 14:50

Pete píše:
Gord píše:malý add k foliím: Zrovna řeším v práci zabezpečení prodejny pomocí folii na sklo, a v brněnské firmě mi řekli že to dělájí jen na jaře, aby se ta tekutina řádně odpařila a nevznikly ty bubliny.
Ahoj, díky, taky mě prodejce varoval, že mám radši s foliema počkat na jaro. Takže čekám .... ;)
Já už na jaro budu mít snad svoje Háčko :mrgreen:
už není

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od x-father » 15 zář 2009, 13:42

Sem objednanej na folie na skla.

Polep sloupku za 400 se me zda moc, takze mam objednano z netu toto:

http://www.autofam.cz/product.php?id=5227

Uživatelský avatar
corsaczek
Příspěvky: 2416
Registrován: 16 říj 2008, 10:45
Bydliště: město piva

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od corsaczek » 15 zář 2009, 20:13

Taky jsem to na vsech autech resil lacinyma foliema, ale az ted, kdy jsem do toho vrazil tech strasnych 400 korun sem poznal, co to znamena setrit na nepravym miste :)

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od x-father » 25 zář 2009, 20:35

Byl jsem pred tydnem na lepeni folii na okna. Mam svetlou barvu laku, takze folie na slupky museli prijit.

Folie me stala 75kč/metr.

Nekolik pokusu me trvalo nez jsem prisel na to jak to lepit bez bublin. Vypada to hezky. Akorat po par dnech se tam ty bubliny dostavaji stejne od kraju, kde to moc nedrzi. Chce to folii po nalepeni nahrat. Ja to delal tepelnou pistoli, ale asi by stacil fen, protoze to mekne uz pri nizke teplote. Folie se po nahrati nesnazi vratit do puvodniho stavu, takze se po krajich nezveda.

A pokud vam tam precejenom zbude nejaka bublinka, tak doporucuju malickou jehlu. Po propichnuti jde vzduch krasne vymacknout, folie se prilepi a dirka neni videt.

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Polepy sloupků

Příspěvek od Tereza » 07 říj 2009, 19:42

Tak tohle téma mě zaujalo, protože absolutně nevim, co máte na myslim, co se vám nelíbí a co přelepujete. Musim si to auto jít pořádně prohlídnout, přece jen sem Astrovej nováček :)...ale určitě mi to bude vadit taky a zařadí se to mezi další věci, co budu chtít vyměnit :), ale na takhle jemnou ruční práci si netroufám, mám obě ruce levý :)
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Odpovědět