Čeština a slovenština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Vše co se týká palubního počítače, navigace, zapojení repro, radia atd..
Odpovědět
Uživatelský avatar
fanuc
Příspěvky: 108
Registrován: 02 srp 2009, 15:23
Bydliště: Galanta SK

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od fanuc » 10 říj 2009, 17:16

Dajte to prosím na nejaký free server. ďakujem
Opel Zafira B 2007 1.9 CDTI Z19DTH 150 koníkov,chipnutá na 176koní/ 387Nm
Opel Zafira A 1999 1.8 125 koní

Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od milosh » 10 říj 2009, 19:35

Omlouvam se za pozdni nahrani sem na server ale uz je to tam, v puvodnim prispevku od Presaria tak tahejte free 8-)

A zeptam se asi jako lama ale pokud mam jen cd30mp3 a gid tak mi to nepujde co? :roll:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Uživatelský avatar
janda82
Příspěvky: 268
Registrován: 04 čer 2009, 14:51
Bydliště: Zilina

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od janda82 » 11 říj 2009, 17:22

milosh píše:Omlouvam se za pozdni nahrani sem na server ale uz je to tam, v puvodnim prispevku od Presaria tak tahejte free 8-)

A zeptam se asi jako lama ale pokud mam jen cd30mp3 a gid tak mi to nepujde co? :roll:
ahoj to language cd je len pre CD70 alebo DVD90 tak ti to zial nepojde :(
Naposledy upravil(a) janda82 dne 12 říj 2009, 14:05, celkem upraveno 1 x.
Astra H Caravan 1.7 CDTi (17DTH), 6xABG, ABS, ESP, PDC, Fog Lights, BC + Check Control, CD70+CID
Astra G Hatchback 1.7 TD (1.7TD) 1999-2008 R.I.P.
Diagnostika MDI, OPCOM, LAUNCH X431
Servis mobilných telefónov všetkých značiek

jupaza
Příspěvky: 69
Registrován: 24 srp 2009, 23:11
Bydliště: Žilina - SR

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od jupaza » 11 říj 2009, 22:02

PepaS vážne pekná robota, držím palce nech sa Ti to podarí!! Si borec!! 8-) 8-)
Ďakujem Presáriovi za jazyky do navi, konečne to funguje, nádhera počúvať navi!! :D :D
Opel Astra F caravan 1,8l 16v - ex
Opel Vectra C caravan 1,9 CDTi, motor Z 19 DTH
Diagnostika a programovanie pomocou OP COM

lacoe
Příspěvky: 5
Registrován: 22 říj 2009, 22:28

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od lacoe » 22 říj 2009, 22:52

presario píše:Zdarec,

tak než to PepaS dořeší, přikládám sem alespoň možnost nahrát si do navigace Český nebo Slovenský jazyk. Sice je to jak říkám já "prasácký", ale funguje to a to je hlavní. Použil jsem origo Opel-Language-CD-2008 s převedenou švédštinou do češtiny a dánštinou do slovenštiny.

Nejprve si stáhněte:

- program MagicISO .. http://www.magiciso.com/Setup_MagicISO.exe
- image nav_sw_cz_sk.iso .. https://www.opel-astra-h.cz/download/nav_sw_cz_sk.iso

Postup:

1. Nainstalovat trial verzi MagicISO
2. Spustit MagicISO CD/DVD Burner (Try It)
3. Načíst image nav_sw_cz_sk.iso
4. Vybrat rychlost zápisu
5. Vybrat MODE2/XA
6. Vybrat Finalize CD
7. Burn it!

Po vypálení CD:

Klíč zapalování nesmí být v poloze zapnuto.
V menu DVD90/CD70 navolte Settings - Language(Sprache) - a zvolte jazyk Svenska (ČEŠTINA) nebo Dansk (SLOVENŠTINA). Zeptá se to, zda chcete aktualizovat i audio hlas (ve švédštině, nebo dánštině) - zvolte ano, a vložte CD. Vyskočí nabídka audio hlasů na CD, zvolte opět švédštinu (pro češtinu) nebo dánštinu (pro slovenštinu). Po úspěšném nahrání vyjede CD, to vyndejte a vraťte v menu jazyk např. na angličinu nebo němčinu (jazyk menu).

V navigaci pak můžete otestovat, jestli běží všechno správně..

Mnoho zdaru
Ahoj,skúšal som to podľa tohto návodu viac krát nahrať slovenčinu,no navigácia mi stále hovorí v dánštine.Nevedel by si mi poradiť kde asi robím chybu? Ďakujem
Opel astra h caravan z20lel

lacoe
Příspěvky: 5
Registrován: 22 říj 2009, 22:28

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od lacoe » 01 lis 2009, 22:15

Tak sa našiel človek ktorý mi pomohol s poslovenčením mojej navigácie a touto cestou sa Ti chcem ešte raz poďakovať Robert H.
Opel astra h caravan z20lel

R4B4
Příspěvky: 37
Registrován: 24 srp 2008, 20:01

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od R4B4 » 02 lis 2009, 11:15

Není zač, hlavně, že to funguje. Robert ;) ;)

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od PepaS » 29 lis 2009, 10:36

před časem jsem sepsal plán prací na lokalizaci CD70/DVD90, takže tady je přehled aktuálního stavu:

Kód: Vybrat vše

I. etapa – zkušební provoz
ve zkušební etapě jsem chtěl ověřit funkci lokalizovaného systému CD70/DVD90, a to se změnou SW displeje HW metodou, tj. s nutností demontáže displeje z vozu. Sice se mi přihlásilo docela dost zájemců, jenže se mi nějak moc nechtělo, hrabat se někomu v autě, takže jsem tuto etapu v podstatě přeskočil

Kód: Vybrat vše

II. etapa – překlad TMC zpráv
dokončeno, všech 1493 TMC zpráv je v češtině dle ČSN EN ISO 14819. Vlastní TMC zprávy jsou uložené na mapovém CD/DVD, takže pro doplnění jejich CZ verze je nutné upravit a přepálit mapové CD/DVD

Kód: Vybrat vše

III. etapa – vyřešení změny SW v displejích s využitím Techu2
dokončil jsem práce na změně SW CD70/DVD90 a displejů CID a GID SW cestou, tzn. že nyní lze již programovat vybrané displeje po kabelu, tj. bez nutnosti jakékoliv demontáže čehokoliv na voze – pouze se musí odkrýt diagnostická zásuvka. SW do CD70/DVD90 se zapisuje pomocí SW CD a do displeje pomocí Techu2. Takže, kdo má CD70/DVD90 a CID verze CD59, CD83 nebo GID verze GD59 (viz. můj před, předminulý příspěvek o zobrazování HW a SW verzí naviagce a displeje), může si přijet pro češtinu. Ještě mám upravené a vyzkoušené displeje verze CE59 (Vectra-C), ale tyto bohužel není možné programovat po kabelu a je nutná jejich demontáž

Do projektu se zapojil i RomanK, který bude zájemcům CZ programovat. Roman bude mít ode mě výhradní právo na provádění lokalizace, takže CZ získáte jedině u něj nebo po dohodě u mě (PepaSe).

Kód: Vybrat vše

IV. etapa – úprava SW nových barevných displejů SiemensVDO (s třemi řádky při zobrazení palubního počítače).
vyřešeno. Barevné displeje SW verze CD83 lze programovat také po kabelu, tj, bez nutnosti demontáže čehokoliv a voze

Kód: Vybrat vše

IVa. etapa – úprava SW nových barevných displejů Delphi (s třemi řádky při zobrazení palubního počítače).
zatím pouze v plánu, řešit budu dle reálného zájmu

Kód: Vybrat vše

V. etapa – úprava starších monochromatických displejů GID (s dvěma řádky při zobrazení palubního počítače)
vyřešeno. Monochromatické displeje GID verze GD59 lze programovat také po kabelu, tj, bez nutnosti demontáže čehokoliv a voze

Kód: Vybrat vše

VI. etapa - úprava nových monochromatických displejů GID (s třemi řádky při zobrazení palubního počítače)
zatím pouze v plánu, řešit budu dle reálného zájmu
Naposledy upravil(a) PepaS dne 30 pro 2009, 21:32, celkem upraveno 3 x.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od PepaS » 29 lis 2009, 10:41

tak a nyní tu mám jeden jazykový oříšek. Některé TMC zprávy obsahují tzv. kvantifikátor Q, který blíže upřesňuje počty (číslo, hodiny, minuty, km/h apod.) a podle tohoto kvantifikátoru mohou mít zobrazované zprávy různý tvar, takže např.: TMC zpráva s kódem 223 má v AJ pouze jeden tvar: “(Q) accident(s). Queuing traffic for 1 km“. Ale v CZ má tvary čtyři, odvislé od velikosti Q:

bez Q ---------„nehoda, tvoří se kolona vozidel v úseku 1 km“
pro Q=1 ------ „nehoda, tvoří se kolona vozidel v úseku 1 km“
pro 1<Q<=4 -- „Q nehody, tvoří se kolona vozidel v úseku 1 km“
pro Q>=5 ---- „Q nehod, tvoří se kolona vozidel v úseku 1 km“

Bohužel CD70/DVD90 nepodporují zobrazování více tvarů zpráv v závislosti na Q, tzn. že zobrazují pro všechny Q pouze jeden tvar zprávy, což díky květnatosti češtiny nutně vede k problémům.

Jak to tedy napsat, např. „Q nehod(a)(y), tvoří se kolona vozidel v úseku 1 km“ nebo …. ?
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

bull12
Příspěvky: 25
Registrován: 09 zář 2009, 14:43
Bydliště: BA/NR/PE

Re: Čeština v CD70, DVD90, GID a CID displejích

Příspěvek od bull12 » 29 lis 2009, 19:12

neda sa to naprogramovat trochu prehodene?
"Pocet nehod: Q, tvori sa kolona v dlzke x km"
Opel Vectra Caravan 1,9 CDTI 110 kW, automat 6-rychl., CID, navi

Odpovědět