Modul Komfortní Jednotky - MKJ (dříve "Teploměr vody")

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět

Koupíš si tento modul od Pepase?

Ano
118
61%
Ne
25
13%
Nevím
50
26%
 
Celkem hlasů: 193

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od PepaS » 29 črc 2011, 07:54

Mayki píše:...na svou Zafču B klidně i na nějakém kratším káblíku, když se modul zabalí do molitanu tak, aby v tom prostoru u zásuvky nemohl nikde lítat, tak se mu nemůže nic stát
ještě jsem se nevzdal myšlenky na pokus o získání homologace teploměru – pokud bych ale přišel na TÜV SÜD Czech (jedna z technických zkušeben v ČR oprávněná k provádění zkoušek, na jejichž základě Ministerstvo dopravy uděluje homologace) s tím, že se zařízení nechá zabalené v molitanu bimbat na drátech, tak se mi vysmějí…. což se možná stane tak nebo tak :oops:

V Zafiře-B se musí ještě pořešit...
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Reklama
 

Uživatelský avatar
falconik
Příspěvky: 413
Registrován: 28 čer 2010, 06:57

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od falconik » 03 srp 2011, 00:42

Ja ziram.... :o klobouk dolu, uz mas jiste 2 zirafi, pac ten monitor DPF je uzasna vec. Pri pokusu vysvetlit zene ze auto ma pri regeneraci jiny zvuk, me uzemnila s tim ze to ma furt stejny zvuk tudiz se ji dari neustale nedokoncovat regenerace... :|

Teplota vody a parkpilot info na CID bude super, takze ted uz jen kdy to vypustis do sveta 8-)


Diky
Opel Zafira 19 CDTi Cosmo, Bi-xenon, panorama, webasto, MKJ, MVK.....

Uživatelský avatar
x-father
Příspěvky: 1457
Registrován: 05 kvě 2008, 21:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od x-father » 04 srp 2011, 21:38

http://www.happylightshow.com/kundeninf ... &sprache=2

Nejdriv sem myslel, ze to nekam psal pepa svuj projekt, ale jsou tamdrobne rozdily. Jinac hodne podobne.

Ta simulace alarmu muze byt jednoducha a uzitecna.

matesm
Příspěvky: 31
Registrován: 11 srp 2011, 21:11
Bydliště: Brno

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od matesm » 11 srp 2011, 21:26

Super práce! Určitě budu další zájemce se zafirou. Už se těším jak budu vědět kdy začala a skončila regenerace. No prostě super! 8-)
Zafira 1.7cdti, 92kW, 2011

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Mayki » 15 srp 2011, 17:19

Ahoj PepaSi, vím že tento dotaz dostáváš asi často a že to už zřejmě bude otravné, ale přesto mi to nedá, kdy vidíš možnost, že bys teploměr mohl dokončit a připravit k prodeji? Prostě se už nemůžu dočkat... :oops:
Mohl bych se stát tvým betatesterem se Zafirou B?
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

dimi

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od dimi » 15 srp 2011, 17:47

Čekejte, čekejte. Já čekal rok a nedočkal jsem se. :( Je to super věc a skláním se před podobnými vědátory.

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od PepaS » 19 srp 2011, 22:57

předně se omlouvám všem, kteří čekají, čekají… opravdu mě mrzí, že vás natahuji jako kšandy. Možná jsem měl mlčet a s ideou teploměru vyrukovat až bude hotovo, jenže to bych zase neznal vaše názory a to by byla velká škoda. Jak jste již zaznamenali v diskusi, dávno to již není otázka dodatečného teploměru, ten byste již všichni měli, ale mně to přijde moooc málo na to, co nám OPEL nachystal za možnosti.

V tuto chvíli mi k dokončení I. etapy (viz. popis na straně 22) chybí pouze komunikace s ŘJ motoru od které se dozvím vše potřebné pro DPF monitor. Funkci teploměru jsem ukazoval TADY a teď Vám ukáži, jak bude vypadat to ostatní TADY. Je to video z výstavby, ještě není vše dodělaná, ale filozofie ovládaní a zobrazení vidět bude (pozn.: použil jsem fotoaparát místo kamery a mám problém s automatickým řízením expozice, což se projevuje na zaznamenaném videu kolísáním jasu scény videa; v reálu ke změně jasu videa nedochází).

Takže jak vidíte, teploměr se bude chovat jako standardní jednotka plně integrovaná do systému ovládání a zobrazení. Pro okno monitoru parkovacího asistenta jsem původně chtěl použít okno ekvalizéru, ale je pouze sedmi pásmový a já potřebuji 8 šoupáků, takže nakonec bude PAS monitor vypadat trochu jinak…

V rámci vývoje se potvrdila moje teorie o možnosti inteligentního vkládání videa do zobrazení CIDu (viz. můj příspěvek z 26 pro 2010, 00:47 na straně 9 a také viz. vlákno Couvací kamera pro CID TADY).

Všechny stávající řešení vkládání videa do CIDu jsou postaveny na koncepci odstřižení obrazu generovaného vlastním CIDem a přepnutí na externí video zdroj. Toto řešení má jednu zásadní slabinu, a to, že přijdete o všechny původně zobrazované údaje a hlavně hlášení, takže např. stojíte v koloně, koukáte na video a rupne vám chladič, vyteče voda a přestože máte Check Control, tak se to nedozvíte!

Moje metoda využívá standardní funkce CIDu, který umí dát video do okna přes celou obrazovku. Ale je to stále okno přes které vám vyskakují další informační okna! A samozřejmě máte k dispozici komfortní ovládání z rádia-volantu a nemusíte řešit dodatečnou zástavbu tlačítek, indikačních LED a dalších zbytečností.
Naposledy upravil(a) PepaS dne 29 říj 2011, 19:01, celkem upraveno 1 x.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
Midzi
Příspěvky: 2636
Registrován: 29 bře 2010, 09:31
Bydliště: Bratislava

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Midzi » 20 srp 2011, 00:39

sanka dole sefe 8-)
Astra H combi 1,9cdti 88kW Cosmo automat

Moja prvá Astra

Obrázek

Uživatelský avatar
Mayki
Příspěvky: 333
Registrován: 07 čer 2011, 16:36
Bydliště: Nejmladší město ČR

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od Mayki » 20 srp 2011, 13:01

Tak kamaráde jestli se ti TOTO povede někdy dokončit, bude to naprostá bomba. Nezbývá mi než čekat a držet ti palce, ať nenastanou nějaké komplikace... 8-)
Zafira B 1.9 CDTI OPC Line 110kw, Bi-Xenony, Panorama, Recaro sedačky, MKJ, MVK, Raspberry Pi - RaspBMC, parkovací kamera, Mini 0803 Ambarella, NAVI CD70, Sport, r.v.2007
Programování OP-COM, denní svícení, zamykání po rozjezdu a pod ...

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Dodatečný teploměr vody

Příspěvek od milosh » 20 srp 2011, 20:38

Ma cenu psat porad dokola ze az to bude k prodeji bude to NESKUTECNA PECKA?!!!!!!! :mrgreen:
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Odpovědět