Modul Video Konvertoru - MVK

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od milosh » 07 lis 2013, 06:57

U nove Astry J / Zafiry C lze toto sehnat jednoduseji pripadne poustet filmy primo z USB? Nema nekdo info? Co jsem cetl tak v insignii uz je nove dotykac a tam by to melo jit.
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

Reklama
 

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 07 lis 2013, 08:26

dotykáč je pouze u nových Insignií a pouštět filmy na palubním displeji určitě standardně nelze. Musíte si uvědomit, že v řadě států (např. Německo) je pouštění videa za jízdy na palubním displeji zakázané a tudíž žádný výrobce tuto funkci nenabízí; to, že ji na některých typech systémů lze dodatečně „odblokovat“, je již věcí a zodpovědností řidiče vozu :|.

Mimochodem, v nové Insignii by mělo být již vše hlasem ovladatelné.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 6143
Registrován: 02 kvě 2008, 21:03
Bydliště: Ústecko

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od milosh » 07 lis 2013, 10:57

Diky Pepo, uz jsem cetl i na chevrolet foru ze to odblokovat jde, navod tusim pochazi z Ruska (jak jinak) :)
SLEDUJ MŮJ OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 25 lis 2013, 19:41

dokončil jsem změny ve firmwaru MKJ – nyní má modul MVK již tři video vstupy, dva kompozitní NTSC a jeden RGB. V MKJ & MVK byl RGB vstup doposavad vyhrazen pouze pro připojení RGB signálů z navigací CD70/DVD90Navi (přes RGB vstup se do CID displeje přenáší mapy z navigace). Ukazuje se ale, že ne všichni uživatelé mají ve vozech navigace CD70/DVD90Navi, např. OPEL-íky pro Taiwan se s origo. navigacemi nikdy nedodávaly, protože NAVTEQ pro Taiwan nikdy neudělal mapové CD/DVD :o. Nyní lze v instalacích bez CD70/DVD90 volný RGB vstup použít k připojení např. externí navigace s RGB+S výstupem.

Obrázek

Nyní tedy v konfiguračním menu MKJ přibyla možnost přepínat na RGB vstup. Pokud je přepínání na RGB vstup povolené, je možné volit zobrazení videa z kompozitních vstupů VID #1, VID #2 a nově i z RGB vstupu. Logika ovládání je pro všechny video vstupy stejná. Kdo má CD70/DVD90, nebude povolovat přepínání na RGB vstup a bude mít i nadále systém s dvěma kompozitními video vstupy.

Dodatečně tímto děkuji Skrolant-ovi, který mi laskavě přenechal zakoupený modul MVK (já již žádný neměl) a já ho mohl poslat jednomu šikovnému a velmi netrpělivému taiwanskému uživateli Zafiry-B.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

pueblo
Příspěvky: 1277
Registrován: 02 říj 2009, 13:41
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od pueblo » 06 pro 2013, 18:57

Musím Pepíka pochválit! Rozbalil jsem si vánoční dáreček už teď (MVK) a jsem ohromen :shock:
Nejen, že je "krabička" precizně provedená, ale celá instalační sada je perfektní. Co mě opravdu dostalo je i kousek silikonový bužírky, smršťovačky a nastříhaný kousky drátků 8-) Člověk by si řekl: "tohle doma najdou", ale Pepík to pošle úhledně zabalený a na klíč. Nemusíte nic lovit někde v šuplíku, jen vzít kleštičky, mikropájku a cín 8-)
Jestli něco obdivuju, tak je to preciznost a promyšlenost a to Pepíkovým produktům rozhodně nechybí!

Uživatelský avatar
hazmec
Příspěvky: 670
Registrován: 31 srp 2011, 11:37
Bydliště: Brno - Jih

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od hazmec » 15 led 2014, 22:38

Pepíku nebudeš uvažovat při výrobě dalších MVK o třetí verzi se 3mi kompozitními vstupy? Dostal jsem se trochu do problému, zvažuji dokoupit palubní kamerku bez displeje, která by byla umístěna napevno - neoddělávala by se - na to su línej a nemusí svítit nejaký display. Chtěl jsem jako monitor použít CID, avšak už nemám volné vstupy na MVK. 1 je obsazen Raspberry Pi, na 2 je parkovací kamera. Kamerku bych chtěl koupit tuto.
ObrázekObrázek
Asi budu muset jedině použít nějaký přepínač na coax a přepínat ručně video z Raspberry Pi a palubní kamery. Víte někdo o nějakým vhodným přepínači?
Opel Astra H Caravan 1,7CDTi 74kW Z17DTH 2/2005 Elegance
http://forum.cars.cz/opel-astra-h/viewtopic.php?f=41&t=3557
OPCOM China Clon

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 16 led 2014, 08:52

modifikace MVK opravdu nepřichází v úvahu. Nicméně problém je řešitelný - externí video-přepínač (jeden integrovaný obvod v ceně do 50 Kč). +5V pro napájení je k dispozici na konektoru MVK a přepínání by se s využitím signálu CAM_PSM_EN dalo vyřešit tak, že bys vše ovládal přes menu MKJ, tj. žádný další mechanický přepínač není nutný.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
zafigasgas
Příspěvky: 20
Registrován: 26 pro 2013, 11:00

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od zafigasgas » 16 led 2014, 10:56

Obrázek


Dobrý den. jak vidím tyto ikony v mém prohlížeči?
někdo může mi říct, co mám dělat?
díky

en español

hola . como puedo ver estos iconos en mi navegador ?
alguien me puede indicar que tengo que hacer ?
gracias

PepaS
Příspěvky: 911
Registrován: 11 kvě 2009, 11:35
Bydliště: Lysá nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od PepaS » 16 led 2014, 11:57

Hola Gas Gas ;), el mapa que se muestra genera la navegación externa PANASONIC CN-105T conectado a la VCU-01 a través de interfaz RGB. El mapa es una pieza de Taoyuan City / Taiwan.
http://www.PepaS.cz - vše o češtině, slovenštině a o Modulu Komfortní Jednotky pro OPEL

Uživatelský avatar
zafigasgas
Příspěvky: 20
Registrován: 26 pro 2013, 11:00

Re: Modul Video Konvertoru - MVK

Příspěvek od zafigasgas » 16 led 2014, 15:16

Dobrý den, přítel Josef. Myslel jsem, že prohlížeč jste použili opel CD70. díky :D


en español
hola amigo josef . yo pensaba que usabas el navegador cd70 de opel . gracias

Odpovědět