problém s elektroinstalací

Od klimatizace až po xenony
Odpovědět
Uživatelský avatar
hozby
Příspěvky: 14
Registrován: 25 črc 2012, 21:18

problém s elektroinstalací

Příspěvek od hozby » 14 zář 2012, 19:56

u mé Zafiry 1,9cdti 88kw (2006) zaparkované před barákem začaly samy od sebe blikat všechny 4 blinkry,dálkou jsem otevřel ale tlačítkem vůbec nešly vypnout,pomohlo jen vypnout baterii...po jejím opětovném zapojení už blinkry neblikaly,ale prozměnu nejde přístrojová deska:ani se nerosvítí kontrolky,nejde otáčkoměr,rychloměr ani teploměr,zkrátka přístrojovka se tváří jako mrtvá přitom kromě tlačítka výstražných světel vše funguje,navíc se samy rozsvítí potkávací světla což jsem dříve neměl...ale nesvítí podsvětlení rádia a navigace,které jinak normálně funguje.Minulý týden se mi asi 3x stalo,že jsem otočil klíčkem v zapalování a nic,pomohlo klíček vyndat a znovu zasunout ,pak už jsem normálně nastartoval...tak mě napadla souvislost,ale s těmi blinkry to fakt nechápu...U mechanika s diagnostikou se objevila závada komunikace mezi jednotkou v motorovém prostoru ,displejem a CIM,po proměrení se zjistilo že do přístrojovky napětí jde ale to je tak vše...Nemáte prosím někdo radu co s tím? díky předem za jakýkoliv nápad
Zafira B 1.9 CDTI 8V (Z19DT)- 88kW (2006)

Reklama
 

Leonik
Příspěvky: 18
Registrován: 16 dub 2009, 19:23
Bydliště: SY

Re: problém s elektroinstalací

Příspěvek od Leonik » 03 říj 2012, 19:03

Ahoj,dnes se mi stalo to samé co tobě.Chci se zeptat zda jsi tento problém nějak vyřešil?

Díky za odpověď :( :(

Uživatelský avatar
hozby
Příspěvky: 14
Registrován: 25 črc 2012, 21:18

Re: problém s elektroinstalací

Příspěvek od hozby » 03 říj 2012, 19:17

takže od té doby mám klid,opravdu pomohlo vypnout baterii (min.na 30min)já to měl celou noc,po opětovném zapojení baterie se už tato závada neprojevila,jenom mi občas po vložení klíčku nejde nastartovat,musím klíček vytáhnout a znovu vložit a pak už to jde normálně, já myslím,že je to modulem CIM jak je tady na foru mnohokrát řešeno,mechanik mi řekl,že by zkusil vyměnit přístrojovku přes kterou to prý všechno jde ale já bych to zatím neřešil než se mi stane zase ta samá věc...
Zafira B 1.9 CDTI 8V (Z19DT)- 88kW (2006)

Leonik
Příspěvky: 18
Registrován: 16 dub 2009, 19:23
Bydliště: SY

Re: problém s elektroinstalací

Příspěvek od Leonik » 03 říj 2012, 19:18

ok,díky za odpověď.Zítra to vyzkouším a napíšu jestli to pomohlo.
Díky

Odpovědět