Auto netáhne a žere!

Odpovědět
Uživatelský avatar
fisch
Příspěvky: 83
Registrován: 24 bře 2009, 12:59
Bydliště: Karlovarský kraj

Auto netáhne a žere!

Příspěvek od fisch » 04 led 2010, 19:51

Po vyčištění vstřiků v servise Bosch (důvod byl klepání něčeho v motoru a diagnostika určila prý vstřiky) kam je zaslal servis opel mi astra 1,7 cdti (dth) jezdí za min. 7,6 l nafty a motor v mírném stoupání netáhne a zpomaluje (kde jsem jezdil normálně na 5st. a auto krásně zrychlilo tak teď musím přeřadit na 4st. a auto pouze rychlost udrží) motor sice již neklepe, ale ani nejede. Nemáte s tímto problémem nějaké zkušenosti či dobrou radu?

Reklama
 

Uživatelský avatar
RomanK
Příspěvky: 1118
Registrován: 04 kvě 2008, 13:30
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto netáhne a žere!

Příspěvek od RomanK » 04 led 2010, 20:03

Vstřiky jsou kalibrované (značené kombinací písmen a číslic) a tato kalibrace musí být naprogramována v ŘJ motoru. Stačí vstřiky prohodit a může to způsobit problém. Pokud tedy byly vstřiky venku na čištění, a nebyly označeny na které pozici byly původně, mohl je pak někdo namontovat na nesprávné pozice. Nech si tedy zkontrolovat naprogramování kalibrace v ŘJ motoru.
Diagnostika TECH 2 a GM MDI, programování a resetování řídících jednotek, zjišťování security kódů k jednotkám
http://www.carteam.cz tel: 777620300 nebo 777620301

VladaK
Příspěvky: 54
Registrován: 28 led 2010, 14:40

Re: Auto netáhne a žere!

Příspěvek od VladaK » 28 led 2010, 15:32

Já jsem řešil vstřiky taky. Auto nejdřív v malým tahu (na rovině) kolem 1500 ot. začalo vibrovat a motor dost klepal. Tak jsem nechal repasovat vstřiky a po výměně do autorizovanýho servisu kvůli kalibraci ŘJ. Tam na mě koukali dost divně, co to vlastně chci a že to tedy udělají. Náhráli tam údajně nový sw, auto běží celkem dobře, jede stejně jako před vstřikama a hlavně už nevibruje. Ale šla nahoru spotřeba. Poslední nádrž skutečnost za 7,9 l/100km, podle BC 6,6 (většinou po městě).
Ještě mě štve ten rozdíl mezi skutečností a BC. Ten byl ale i před vstřikama. Jinak mi Astra ukazuje chybu 050074, která se vyskytuje asi dost často. Může tato chyba způsobit ten rozdíl ve spotřebě, jak to tady někdo psal?
Díky

Uživatelský avatar
fisch
Příspěvky: 83
Registrován: 24 bře 2009, 12:59
Bydliště: Karlovarský kraj

Re: Auto netáhne a žere!

Příspěvek od fisch » 28 led 2010, 22:08

Já to dal zpět do opla jako reklamaci a druhy den mi auto dali s tím, že bylo vše vpořádku a údajně nic s autem nedělali. Od té doby krásně táhne, ale spotřeba mi o cca 1 litr stoupla (proti spotřebě před čištěním vstřiků) což by mohlo být tím že jsou vstřiky čisté bez jakýchkoliv nánosů či usazenin. Klepání v motoru (což byl hlavní důvod servisu) po reklamaci je stejné jako před zákrokem s tím rozdílem, že je to již normální zvuk (před opravou tvrdili, že je to divný zvuk a je tam něco špatně). Mě to připadalo, že když zjistili stejné klepání i po vyčištění tak nechtěli být za p...... a nějak to přiškrtili protože byl motor tichoučký akorát tedy nejel a žral.
Takže radši ať motor klepe ale jede. Otázkou však zůstává která součástka to klepání vydává, ale do oplu to již nedám!

VladaK
Příspěvky: 54
Registrován: 28 led 2010, 14:40

Re: Auto netáhne a žere!

Příspěvek od VladaK » 29 led 2010, 08:19

Já jsem měl po vstřikách auto ještě jednou v autorizovaným Oplu, aby to zkontrolovali, protože občas se mi projeví taková divná chyba. Když se auto trochu ohřeje (50-70°C), tak občas na volnoběh začne motor úplně nepravidelně běžet (jako na tři nebo jako by některý vstřik vstřikoval úplně ve špatný poloze). Vrátili mi to, že auto je v nejlepším pořádku, že všechno funguje jako nový...!!! Ta chyba se dá někdy nasimulovat, když na volnoběh lehce ťuknu o plynový pedál. Nestalo se to někomu? Díky

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Auto netáhne a žere!

Příspěvek od Tereza » 29 led 2010, 09:28

Vlado,
tak to nakameruj, aby v oplu viděli, že takhle "nejlepší pořádek" nevypadá..
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

VladaK
Příspěvky: 54
Registrován: 28 led 2010, 14:40

Re: Auto netáhne a žere!

Příspěvek od VladaK » 29 led 2010, 09:45

Terko, já jim tu chybu předvedl a dopadlo to tak jak jsem psal. Tak nějak už nemám sílu jim ještě něco dokazovat, asi budu muset někam jim, ale kam??? :?

Tereza
Příspěvky: 692
Registrován: 26 zář 2009, 13:26
Bydliště: Praha

Re: Auto netáhne a žere!

Příspěvek od Tereza » 29 led 2010, 13:39

Aha, tak to jsou docela hustý, jestli i přes evidetní problémy řekli, že je to ok, to je jednání tohleto.
Pak už snad jedině k někomu z kluků tady odsud, i když je to trochu z ruky...
Moje holka: Astra H, hatchback, 2006, 1.3 cdti 66 kW

Odpovědět